[ xho @ 10.02.2009. 00:02 ] @
nemogu nikako da nadjem da kopiram refren i da postavim na drugu stranu da nebi snimio dva put ili tri
moze li mi ko pomoci
hvala
[ acaradio @ 10.02.2009. 07:41 ] @
Precizno izdvojis deo koju hoces da ponovis, pa uradis Ctrl + C (copy), namestis kursor na mesto gde hoces da iskopiras taj deo, pa Ctrl + V (paste).
Jednostavno, kao i svaki drugi copy/paste.
[ xho @ 10.02.2009. 12:38 ] @
hvala
a jos na koji program bi najbolje i najlakse mogao da miksujem pjesmu
[ acaradio @ 10.02.2009. 19:12 ] @
Spomenuo sam ga bezbroj puta - Reaper :)
E, sad...da li je najbolji i najlaksi, sigurno nije...ali je jednostavan, brz, podrzava sve sto treba...a o funkcionalnosti i novim opcijama brinu se korisnici koji tvorcu programa predlazu izmene i dodatke, sto je odlicno.
[ xho @ 10.02.2009. 22:04 ] @
ja snimam pjesmu i sve to ali kad dodje vreme da je sastavim i da je miksujem tesko mi ide probao sam na cubase sx 3 na fl studio 8 i na pro tools 7.4 da postavim refren da skratim da priblizavam
sa kojim programom miksujes ti sa neundo taj program je isti kao cubase sx 3 mozes li me sto nauciti u cubase sx 3 za miksovanje pjesme i te stvari
i za ovaj program gad budem instalirao da mi pokazes te funkcije
ako nije problem
hvala
[ acaradio @ 11.02.2009. 08:35 ] @
Citat:
xho: mozes li me sto nauciti u cubase sx 3 za miksovanje pjesme i te stvari
i za ovaj program gad budem instalirao da mi pokazes te funkcije

Ne.
To se ne uci preko forumskih poruka jer je muzicka produkcija (dakle, i miksovanje koje pominjes) veoma opsirna oblast.
Nabavi neku knjigu ili video tutorijal za Cubase. Treba lepo "zagrejati stolicu", raditi na upoznavanju osnova audio produkcije i samog programa u kome se radi.
Ili nadji nekoga ko ce ti drzati casove.
[ xho @ 11.02.2009. 11:57 ] @
ovamo dje zivim ja slabo ima takvih sto znaju da rade na te programe sinoc sam je miksao preko fl studio 8 nije lose ispalo kao sto ste rekli vi treba da se zagrije stolica 5 sata sam je zagrijavao i bilo je novih stvari ali u fl studio 8
a dje ima te knjige da se kupuju da na rucim jednu
[ xho @ 11.02.2009. 11:59 ] @
ali zeljim vise da izucim cubase sx3 jer mi nekako bolje zvuci vocal tu
[ acaradio @ 12.02.2009. 10:48 ] @
Evo npr. Ask Video Cubase SX3 tutorial je jedan od boljih video tutorijala za Cubase.

Sto se tice video-skola muzicke produkcije (snimanje, miks, mastering...), toga ima jako mnogo...zavisi koji muzicki zanr hoces da radis.
[ xho @ 12.02.2009. 14:48 ] @
volim da budem producent muzike da snimam
hip hop, rnb, pop itd
[ xho @ 12.02.2009. 14:52 ] @
sta predlazes ti da bi stigao do toga
pokazi mi neku ideu kako da pocnem ja sa tim
[ acaradio @ 12.02.2009. 18:28 ] @
Citat:
xho: sta predlazes ti da bi stigao do toga

Mislis do tih DVD tutorijala? Narucis preko http://www.amazon.com/

Citat:
xho: pokazi mi neku ideu kako da pocnem ja sa tim

Ideja za pocetak je da se procita manual (uputstvo) za Cubase, da bi se upoznao sa osnovama tog programa. Otvoris Cubase, ides na Help > Documentation...i onda lepo krenes sa citanjem.
Ideje za hip-hop produkciju ne mogu da ti predstavim jer jednostavno - nisam se nikada bavio tim muzickim zanrom.

Evo i najjednostavnijeg nacina - zasto ne bi malo kliknuo na YouTube i ukucao u search "cubase tutorial", "music production", "cubase hip hop" i slicne pojmove...samim tim bi vec dobio neke rezultate...postoji gomila ljudi koji su na YouTube ostavljali svoje licne tutorijale, od kojih neki mogu da budu sasvim korisni za pocetak.
Evo, sasvim slucajno sam naleteo na ovo, mozda ti bude interesantno: http://www.youtube.com/watch?v=iK1qolElbCA

Kazem ti - ovde na forumu ne mozemo da drzimo nikakvu skolu produkcije.
[ xho @ 12.02.2009. 23:24 ] @
ritmove ili beat pravim na fl studio 8 to sam mu uhvatio ruku ali u cubase sx 3 zeljim da snimam vocale nekako je bolji za snimanje