[ bigguy @ 10.02.2009. 12:37 ] @
Da li neko ima da mi preporuci nekakvu literaturu, neku adresu ili makar ukratko mi objasni nasta bi trebalo da obratim paznju prilikom kreiranja IS ukoliko zelim da on komunicira sa nekim uredjajem. Da li je iko tako nesto radio? Predpostavljam da jeste, ali da li ste voljni da svoje znanje i iskustvo malo podelite i sa nama pocetnicima?! :)

Naglasicu da se uredjaj sa kompom povezuje preko RS 232 porta. Znam da treba da obratim paznju da mi se tipovi podataka i u uredjaju i u IS poklapaju, ali za ostalo ne znam. Pregledao sam uputstvo za koriscenje RS 232 porta koje je proizvodjac dostavio i vide sam tamo mnogo standarda koji me, moram priznati, dosta bune. Takodje, shvatio sam iz istog da na uredjaju treba izvrsiti konfigurisanje u okviru njegovog softvera ukoliko se zeli da se on poveze u IS. Takodje, oni su dali i uputstvo kako ga treba iskonfigurisati i to je ok. Ali meni bas nije najjasnije kako se uspostavlja komunikacija izmedju IS i nekog uredjaja pomocu RS 232 porta? Da li ce biti dovoljno ako na svoj IS postavim seriski port iz toolbox-a? Imali neko volje i vremena da ukratko objasni ovu tematiku ili me uputi negde gde bih mogao dobiti ili, bolje receno pronaci, neke odgovore na ovu temu?
[ perun85 @ 10.02.2009. 13:32 ] @
Da taj uredjaj nije slucajno barcode scanner?
[ bigguy @ 11.02.2009. 07:16 ] @
Ne nije, ali i njega mogu razmatrati kao primer jer i njega mogao prikljuciti na IS. U mom slucaju u pitanju je neki biohemijski analizator koji ima svoj interfejs, a proizvodjac Abbot ima svoj sopstveni standard ASI. Za pocetak je dovoljno da imam komunikaciju koja bi se zasnivala na slanju rezultata od uredjaja ka racunaru. Koliko ja znam da bi se razlike u standardima izmedju racunara i uredjaja eleminisale, kao medjuelement koristi se OTP server ciju vrstu propisuje proizvodjac uredjaja. On se podesi da skuplja odredjene podatke sa uredjaja, a IS treba podesiti da podatke preuzima od OTP servera. E mene konkretno interesuje taj deo, sta ja treba da uradim u IS kako bi on imao komunikaciju sa, u ovom slucaju Abbot analizatorom, ili vec hajde barcode scanner-om?

Mozda gresim u vezi realizacije komunikacije OTP server-om ali zato ste vi tu da me ispravite
[ perun85 @ 12.02.2009. 20:06 ] @
Nadam se da ce pomoci.
http://msmvps.com/blogs/coad/a...ort_2900_-in-C_2300_-.NET.aspx