[ cirko @ 10.02.2009. 19:10 ] @
Dali neko moze da kaze ili uputi na neki link ili slicno
za uredjaj za ometanje rada mobilnih telefona u precniku od
300 metara.
Zna li neko da tako nesto postoji
Pozdrav
[ dswalk @ 11.02.2009. 14:35 ] @
Postoji, postoji. Imao neki mafiozo u BG i uspio da ostane živ.
Postavili mu bombu pod auto. Trebala se aktivirati na tel. poziv,
ali nije mogao biti ostvaren!
Bilo je u Blicu prije nekoliko mjeseci.
[ Java Beograd @ 11.02.2009. 15:09 ] @
Postoji naravno. U 90% Bgd pozorišta to se aktivira za vreme trajanja predstave. Isključe ometanje dok je pauza. Koliko sam ja čitao, to čudo radi na principu da i samo emituje signal na frekvencijama mobilne telefonije, ali zapravo emituje "beli šum", koji je dovoljno jak da nekoliko puta nadjača signal sa najbliže bazne stanice.
[ cirko @ 12.02.2009. 15:07 ] @
Citat:
Java Beograd: Postoji naravno. U 90% Bgd pozorišta to se aktivira za vreme trajanja predstave. Isključe ometanje dok je pauza. Koliko sam ja čitao, to čudo radi na principu da i samo emituje signal na frekvencijama mobilne telefonije, ali zapravo emituje "beli šum", koji je dovoljno jak da nekoliko puta nadjača signal sa najbliže bazne stanice.

Daj malo poblize ako znas o uredjaju potreban je za skolu
[ Java Beograd @ 13.02.2009. 09:29 ] @
Na žalost, ne znam pojedinosti.
[ deki45 @ 16.02.2009. 18:02 ] @
http://www.alibaba.com/product...1_Handheld_GSM_GPS_jammer.html

http://www.tayx.co.uk/jmp-powerful-mobile-jammer.html
[ tas @ 07.07.2011. 16:44 ] @
Naravno da postoje takvi uredjaji, licno sam ih do 2002 ugradio nekoliko po po zatvorima u Srbiji i okolnim zemljama, ali posle donosenja zakoma o radiodifuziji, nije mi palo na pamet da ugradim ni jedan, a mogao sam da uzmem silne pare od fakulteta i skola. U njemu je jasno naglaseno da bilo kakva upotreba, pustanje u prodaju ili ugradnja krivicno delo, sa rigoroznom kaznom zatvora. Procitajte zakon pa cete se i sami uveriti.
Pozdrav.
[ komb @ 07.07.2011. 17:29 ] @
kolika je cena tih uredjaja
[ tas @ 13.07.2011. 09:47 ] @
Zavisi prvenstveno od snage uredja, i frekventnog opsega koje hoces da pokrijes za njime, i ide od 100-200E pa do nekoliko hiljada.
Opet te podsecam da je zabranjeno bilo kakvo emitovanje i samim tim ometanje rada legalnih operatera pa ti sam odluci....
[ BBS @ 31.01.2012. 09:38 ] @
Ako je tvoj prostor npr skola fakultet nemože tebi niko da zabrani da u njemu blokiraš tako nešto pogotovu kad za to postoji dobra osnova (onemogućavanje zloupotrebe ispita)

Reci koja je razlika između tih uređaja tj šta (ne)može taj od 100 evra u odnosu na skuplje modele? Snaga zapravo znači i pokrivenost? A frekventni opseg da s epolrije koja frekvencija?

I može li taj od 100 da blokira tj da pokrije prosečni amfiteatar?
[ BBS @ 04.02.2012. 18:23 ] @
Ima li odgovora?
[ mulaz @ 04.02.2012. 19:19 ] @
Citat:
BBS: Ako je tvoj prostor npr skola fakultet nemože tebi niko da zabrani da u njemu blokiraš tako nešto pogotovu kad za to postoji dobra osnova (onemogućavanje zloupotrebe ispita)


Moze ratel :)
[ BBS @ 13.02.2012. 16:17 ] @
nemoj molim te