[ djgorandj @ 11.02.2009. 10:32 ] @
Imam potrebu sa napravim jedan deo u programu koji se bavi secenjem ploca. Pa sad ovako, ploce su smestene u 4 tabele, razlicito su kategorisane, sa skoro istim nazivima u tabelama (sql 2005) ali se razlikuju po nazivu idploca i odakle su potekle. Meni treba da napravim formu po mogucstvu da bude jedna koja sa jednim odabirom vremenskor roka kad su nastale ploce vuce rezultate iz sve 4 tabele i smesta u novu i naravno pravi novu plocu sa drugim dimenzijama posto je secena. Ja to mogu da uradim da napravim 4 forme i da jedna bude sa jenu vrstu ploca, pa druga za drugu, ali to onda komplikuje program. Ima li ko ideju kako to resiti? Moze li polje tipa koje je dole u prilogu na slici postavljeno da pocuce podatke iz 4 razlicite tabele i posle obrade da ih smesti u jednu?
[ djgorandj @ 11.02.2009. 12:25 ] @
Code:
Private Sub btndatumpb_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles btndatumpb.Click

            If CInt(ddlmesecpb.SelectedValue) = -1 Then
                Response.Redirect("nalogsecenjeploce.aspx")
            Else
                ddlpristiglogbloka.DataSource = mypristigliblokovi.SelectPristigliblokoviListDatumIzaberiteSecProd(ddlmesecpb.SelectedValue, ddlgodinapb.SelectedValue, False, False)
                ddlpristiglogbloka.DataTextField = "idpristiglogbloka"
                ddlpristiglogbloka.DataValueField = "pbid"
                ddlpristiglogbloka.DataBind()
            End If

        End Sub


Ovo je taj deo kada po datumu odaberem blokove(ploce), e sad to je samo za jednu tabelu i odnosi se za pristigli blokovi.
Moze li se napisati kod koji ce kad kliknem na btndatumpb da pogleda jos 3 tabele i povadi stavke?
[ pl4stik @ 12.02.2009. 06:34 ] @
Za trenutak mi se ucinilo da sam shvatio sta hoces ali maglovito, vrlo maglovito

Jel ti to hoces po jednom kriterijumu da filtrirash 4 tabele i da prikazes sve to u jednom necem. Ako je to u pitanju, mozda bi mogo na primer da napravish select * sa svim tabelama pa ga onda filtrirash po tom kriterijumu... Malo maste covjece
[ djgorandj @ 12.02.2009. 07:46 ] @
Tako nesto. Samo nisam siguran kako to da izvedem. Trebalo bi po nekoj filtraciji da izlistam ploce iz 4 tabele, recimo one koje nisu prodate, pa da ih isecem. E sad, lako je napraviti da kad izaberem datum on isfiltrira sve u tom periodu i koje nisu prodate ali samo iz jedne tabele. Ne mogu to istio 4 puta da pravim, pa ako nije problem deo koda koji treba uneti ili bar nesto pa cu ja dalje naci?
[ pl4stik @ 13.02.2009. 08:53 ] @
Pravo ovde i proveri prvih 10 obavezno http://www.asp.net/learn/videos/
[ djgorandj @ 13.02.2009. 09:14 ] @
Hvala. Dosta korisno.