[ malaMarina @ 11.02.2009. 15:34 ] @
Do sada sam radila samo banere u Flash-u, a sada sa istim dizajnerom radim Html/ Flash sajt. Na jednom mestu imam 4 kvadratne fotografije, slozene u veci kvadrat 2x2 i rolloverom preko svake od njih, fotografija treba da "poraste" i prekrije sve 4 kako bi se videli detalji slike. Ja sam napravila takav flesh, ali ne mogu da obezbedim da svaki "podprogram" flash bude na najvisem lejeru i pokrije sve ostale, vec oni ostaju na svojim lejerima i male fotografije koje su na visim lejerima ostaju iznad flash-a.

Nadam se da neko ima ideju kako da ovo resim, ili da mi ukaze na sistemsku gresku, ako je pravim.

[ gonzos @ 11.02.2009. 16:05 ] @

myMC.swapDepths(broj:Number);

[ milantrax2005 @ 11.02.2009. 16:24 ] @
Izbegavaj rasporedjivanje po layerima i koristi swapDepths kao sto gonzos rece...
[ reject @ 11.02.2009. 16:31 ] @
Ili, ako ti je lakse, napravis prazan clip koji ce da bude 'holder' i stavis
ga u najvisi lejer i onda samo mu samo dodelis mc sa slikom kao child.
Ovako mozes i da napravis jednu 'animaciju' holdera koji ce na isti
nacin da 'povecava' sve sta mu bacis unutra + pojavljivanje close ikone
ili sta vec treba da se pojavi oko velike slike.
znaci:
mcHolder.addChild(mojMC);

a kad oces da ga ispraznis:
for(var i=0;i<mcHolder.numChildren;i++) mc.removeChildAt(i);

U principu to sto radis mozes da uradis na mnogo nacina i svaki
je manje vise ispravan.
[ malaMarina @ 11.02.2009. 20:05 ] @
Hvala. Primer koji je Milan zakacio je otprilike to sto meni treba.
[ malaMarina @ 18.02.2009. 10:02 ] @
Jos jedno pitanjce.

Napravila sam flash i lepo izgleda. Ali, imam problemcic. Kada se mis nadje na sredini manje slike ona poraste i sve je ok. Medjutim, kada je mis blizu ruba slike, slika "osciluje" tj raste i smanjuje se, sve dok se ne pomeri mis. Isto se dogadja i u primeru koji je bio zakacen u gornjoj poruci.

Nadam se da ce neko imati ideju kako da se resim tih oscilacija. (Jer sa dizajnerom nema rasprave...)
[ milantrax2005 @ 18.02.2009. 19:44 ] @
Zapravo,imam jednu 'primitivnu' ideju :-)
[ StarCraft @ 18.02.2009. 22:05 ] @
Bag ti se dešava verovatno zato što dugme menja svoju veličinu, a samim tim i površinu na kojoj reaguje kada se mišem pređe preko tog objekta.

Za ovo imaš više rešenja i svako zahteva određenu dozu kretivnosti i dobru ideju i realizaciju. Pitanje je samo koje rešenje ti najviše leži. Naravno zavisi i od trenutne strukture projekta.

Možeš da recimo napraviš dugme koje ne menja svoju površinu, ali prelaskom preko njega, ono kontroliše određeni movieClip. Ali bi i verovatno trebalo ugraditi da kad se slika poveća skroz da onda ona reaguje na celoj svojoj površini...
[ mirko_bg_86 @ 19.02.2009. 19:53 ] @
najbolje bi bilo kad bi postavila .fla da vidimo kako si tacno to odradila...
[ malaMarina @ 23.02.2009. 17:49 ] @
Nazalost, ne mogu da prikacim fajl, slike su "kopirajtovane", cim zavrsim prvih par strana stavljam ih na net.

Iz Milanovog primera koji je gore zakacen, sam iskoristila neke funkcije, ali sam izbacila f-ju slideTo i umesto nje postavila referentne tacke svakog elementa u ugao za koji je "pricvrscen" na mesto. Za gornji levi -gore levo i sl. Tako se aktivna povrsina ne pomera i nema problema.

p1.onRollOver = function() {
this.swapDepths(_root.getNextHighestDepth());
this.scaleTo(220, 1, "easeoutelastic", 0, function() { this.enabled = true;});
}
p1.onRollOut = function() {
this.scaleTo(100, 1, "easeoutelastic");
}