[ saban2 @ 26.11.2003. 14:56 ] @
Danas sam dobio poruku od MTS-a koja ovako glasi :


Ekstra ponuda !
Predjite na postpaid i zadrzite isti broj.
Siemens C60 (podrazava MMS+GPRS) + data kabl + BEL tarifa + postpaid kartica =
1500 din.


Jedino nisu naznacili da je to cena bez poreza.
Bio sam na njihovom sajtu da pogledam detaljnije o tome.
Ja licno mislim da je dobra stvar.
Jedino ne znam kakav je telefon po kvalitetu.Nisam imao prilike da ga imam u ruci.

Pogledajte na njihovom sajtu,pa da cujem sta drugi misle o tome ?
[ cobraje @ 26.11.2003. 16:41 ] @
Telefon po kvalitetu je nista narocito ali je zato tarifni paket rekao bih dobar (Bel 100 recimo-80 besplatnih minuta sa 064/5, 20 min sa drugim mrezama, a tarifiranje po sekundi). Ja uzimam! (Nije reklama!)
[ saban2 @ 26.11.2003. 18:06 ] @
Da,ali mi se ne svidja to sto kazu da je ugovor na 2 god.
[ Srbin @ 26.11.2003. 20:31 ] @
Ljudi, velika navlakusa od strane MTS-a...videcete kada vam stigne prvi racun. Moj prijatelj je to uzeo pre dva dana...Sto se tice telefona, telefon je ocajan...kao ima kameru....(koju ne daju uz telefon).......licno imam S55 sa kamericom koju smo prikacili na C60 i slike su ocajne....ocajne....ocajne.....niska rezolucija....ne daj Boze da neko izradi slike u formatu 9x13.... Jedina dobra stvar....a to je....4096 boja koje prikazuje na ekranu telefona.........
[ ddz @ 26.11.2003. 21:00 ] @
Meni nije stalo do telefona, ali mi se poprilicno svidja tarifa. Nikad mi se nije sviđala ideja postpaida, ali kad pogledam tarife na http://www.mts064.telekom.yu/postpaid_bel_profili.php i kad ih uvećam za porez, a onda kad to uporedim sa činjenicom da ja u proseku kupujem dopunu od 1100 din na nekih 3.5 nedelja, ozbiljno počinjem da razmišljam o prelasku na postpaid.

Bel 50 ima 50 besplatnih SMSova, 40+10 minuta besplatnih razgovora i jeftiniji minut unutar mreže. Uz to, tarifiranje se vrši na sekundu, a može i da se koristi F&F.

Poslednjih pola sata sam proveo pokušavajući da prokljuvim u čemu je kvaka. Nisam uspeo.
[ dejan024 @ 26.11.2003. 21:55 ] @
Cena stvarno jeste primamljiva , ali kolika ce da bude preplata ? Jel to npr. za bel50 300din +20%+ porez za mobilni (koliki je)?

Ajmo jos iskustva o ovome telefonu , jer sam u situaciji da uzmem taj i prodam T300, mislim sta ce mi dva telefona.
[ ddz @ 26.11.2003. 22:37 ] @
Pa to je 360 za pretplatu + 200 "šešelj-porez" = 560 din.
[ dejan024 @ 26.11.2003. 22:57 ] @
Citat:
cobraje:
Telefon po kvalitetu je nista narocito ali je zato tarifni paket rekao bih dobar (Bel 100 recimo-80 besplatnih minuta sa 064/5, 20 min sa drugim mrezama, a tarifiranje po sekundi). Ja uzimam! (Nije reklama!)


Posto vidim da si vec uzeo paket, ajd molim te iznesi nam uslove iz ugovora .
Sta ako pozelim da prekinem ugovor sa njima ? Ili npr. neplatim ratu ? Telefon sto se dobija je u te 2 god u njihovom garancijskom roku ? Znaces ti sta je nama bitno iz tog ugovora.

Hvala
[ pctel @ 27.11.2003. 00:24 ] @
Pa da vidimo sa ekonomskog aspekta:
pospaid:

1800 + 24x(300+60+200+75)=17040 din.

prepaid crvena tarifa:
~24x50x(11+3)=16800

Znaci telefon izadje 3.5 EUR-a...
[ Dejan Krstic @ 27.11.2003. 01:20 ] @
Citat:
ddz:
Poslednjih pola sata sam proveo pokušavajući da prokljuvim u čemu je kvaka. Nisam uspeo.


U tome sto Mobtel sutra moze da uvede pet puta povoljniju tarifu a ti naredne dve godine koristis MTS i places :) Nikad mi se nije svidjala ta ideja o potpisivanju ugovora na odredjeni vremenski period.
[ saban2 @ 27.11.2003. 03:23 ] @

Ja sam licno retko trosim vise od 300 din mesecno.
Zato mislim da se taj paket isplati samo onima koji trose vise.

[ Ivan Vasić @ 27.11.2003. 09:00 ] @
Nešto mi nije jasno. Oni besplatni minuti i poruke se dobijaju sad na početku (pa kad ih istrošim nema više) ili svakog meseca ponovo za odredjenu pretplatu imaš odredjen broj besplatnih minuta a ?
Pošto mi reče drug na mobtelu postpaid da svakog meseca on plaća oko 600 din "pretplatu" i za tih 600 din ima "besplatan" razgovor a sve što predje meru plaća po tarifi.. Jel ovo slučaj i sa MTS ?

Sumirano : Platim onaj BEL50 i svaki mesec imam 50SMS i koliko već minuta "besplatno" ?
[ Arrow @ 27.11.2003. 09:47 ] @
Iako se pominje cifra od 1500 dinara (uz vracanje prepaid broja-kartice),
ja tu cifru nisam dobio kada sam otisao da uzmem svoj "set BEL50".
Meni je receno 1800 din + vratis karticu + 20% poreza !

Takodje 300 din/mesecno je kul, ali:

onih 200 (seseljevih) + 60 (djelicevih) = 260 je**nih dinara vise ninasta !!!
Kao za to MTS nije kriv (verovatno po zvanicnoj politici i nije)

+ ugovor na 24 meseca (u slucaju raskida nepovoljan po korisnika) = hmmmm.......

Meni je ovo samo lepo upakovano sra**e na kome ce neko nekome da uzme pare.


A toliko mi je potreban PRAVI provider mobilne telefonije....

U svakom slucaju, +++ za provajdere i jednog i drugog, jer ipak se krece, za razliku
od proteklih godina gde su najave ovih stvari bile SF.

Pozdrav,
Arrow
[ Artz @ 27.11.2003. 11:21 ] @
Kao i svaki postpaid profil. Onaj ko puno prica moze da ima koristi.
Ali treba zapamtiti, nista nije besplatno. Sve je to placeno u onih 560 din.
[ saban2 @ 27.11.2003. 14:24 ] @
Citat:
ivan@elfak:
Nešto mi nije jasno. Oni besplatni minuti i poruke se dobijaju sad na početku (pa kad ih istrošim nema više) ili svakog meseca ponovo za odredjenu pretplatu imaš odredjen broj besplatnih minuta a ?
Pošto mi reče drug na mobtelu postpaid da svakog meseca on plaća oko 600 din "pretplatu" i za tih 600 din ima "besplatan" razgovor a sve što predje meru plaća po tarifi.. Jel ovo slučaj i sa MTS ?

Sumirano : Platim onaj BEL50 i svaki mesec imam 50SMS i koliko već minuta "besplatno" ?


Koliko sam ja svatio to je u ceni pretplate.
Znaci svaki mesec imas tih 50sms i 40min razgovora.
[ Ivan Vasić @ 27.11.2003. 16:53 ] @
Pa tako sam i ja shvatio, a tako otprilike je i na mobtelu. Ali da li neko ovo zna za SIGURNO ????

Ako jeste onda i nije toliko loše, čak i ko ne razgovara previše jer 40 min je OK za mesec dana 50 sms.a isto OK, tako da ustvari možda cena i nije previsoka .... ali to je moje mišljenje...
[ Dejan Krstic @ 27.11.2003. 18:37 ] @
Nigde to eksplicitno ne pise ali ja mogu na osnovu obicne logike da tvrdim da je sigurno to tako. Jer da to nije tako onda bi bilo mnogo povoljnije koristiti sadasnje tarifne pakete (Crveni i plavi) u post paid-u.
[ Ivan Vasić @ 28.11.2003. 13:17 ] @
Bejah u Telekomu i dobio sam sledece informacije :

FORA koju su verovatno hteli da izvedu je što se brojevi aktiviraju od 1. decembra pa ko je uzeo pre 1. plaća pretplatu i za novembar takoreći bezveze...

Druga stvar je kritični period od 2 godine i kaže mi čovek da NE POSTOJI mogućnost raskida ugovora što bi se reklo MORA 2 godine da se plaća pretplata ! To ne valja.

Inače definitivno svakog meseca plaćaš 560 din i imaš 50 min razgovora i 50 sms.a

Pa sad razmislite do ponedeljka pa onda kako ko želi .... ja se sve više interesujem da to uradim.....
[ srdjandakic @ 28.11.2003. 14:54 ] @
Razgovaraj 0 minuta i salji 0 poruka mesecno.
Plati za 2 godine: 24 * 560 din = 13,440 din

Znaci, kod MTS-a telefon Siemens C60 na kredit od 24 meseca izadje 200 EUR.
A za to vreme, mozes i da pricas sa njim besplatno (u limitima)

Kod roaminga.co.yu kosta 177 EUR za cash. Verovatno kosta vise na cekove.
I ne mozes da pricas uopste.

Razmisljaj tako pa ce ti odmah kupovina kod MTS ispasti povoljno (nije reklama).
[ sEaGhOsT @ 28.11.2003. 15:51 ] @
Sve ovo se ispati samo onome ko koristi telefon dosata i koji dobija velike racune, ostalima se ne isptati... to je to...
[ saban2 @ 28.11.2003. 16:16 ] @
Ja sam ipak i dalje za prepaid.
Trosis koliko platis,a ne platis vise nago sto potrosis i jos + ako predjes limit.
[ momsab @ 28.11.2003. 22:18 ] @
Ja stvarno ne znam šta da radim!

Hteo sam da skupim lovu i da kupim sebi T300 sa kamerom (pre 2-3 nedelje koštalo je 150€) ali mi MTS ponudi S. C60 sa kablom i BEL tarifom za 1800 dinara. Neko je ovde izračunao da za 2 godine daš MTS-u oko 200€ za telefon i račun. Koristio bih, naravno, BEL 50 pošto sigurno ne pošaljemeko 50 SMS-a niti pričam duže od 30 min mesečno. Iskreno da vam kažem, meni dopuna od 250 dinara traje oko mesec dana (štekam, nema se para , a tu je 1stwap )

Na mobilnisvet.com videh da je S. C60 najniža cena 120€ tako da mislim da se isplati prihvatiti ponudu MTS-a i biti među prvih 2k ili 20k potpisnika ugovora (tako piše u oglasu u novinama).

Okačiću opis C60 prekosutra pa ćemo da sikutujemo o njemu ako ima potrebe za tim.
[ Ivan Vasić @ 29.11.2003. 00:30 ] @
Ajd okači opis c60 što pre pošto ja imam do ponedeljka da se odlučim jer volim da brzgam pa ću u ponedeljak najverovatnije da potpišem taj famozni ugovor.....
Zanima me malo više o telefonu jel može neko da prenese iskustva ???
[ Veljko @ 29.11.2003. 08:26 ] @
Nije 560 din fikni racun ako potrosis vise veci racun ;)

Ali definitivno kome odgovaraju tarife, a nije mu na prvom
mestu c60 nek saceka 1.decembar i uzme 065 sa jednom
od bel tarifa.
[ momsab @ 29.11.2003. 21:25 ] @
Citat:
-=([[Veljko]])=-:
Nije 560 din fikni racun ako potrosis vise veci racun

Fixno je 560 din. ako šalješ do 50 poruka i pričaš 40 min. ka 064/5 i 10 min. ka ostalim i uzmeš C60 od MTS-a.
[ Slobodan Milivojevic @ 29.11.2003. 21:41 ] @
Jedna stvar koja mi nije jasna, da li međunarodni pozivi imaju udela u ovim free minutima? TJ. Da li mogu u pretplati da pricam minut sa amerikom, ili onih 10 minuta moraju da se potreše u nacionalnom saobraćaju?
[ S a l e @ 30.11.2003. 00:50 ] @
Mozda su mogli da ponude neke malo vece "fun" pakete, tipa da imas 10tak besplatnih minuta za razlogovre, ali da za 1000 din imas 1000 SMS
[ momsab @ 30.11.2003. 19:05 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic:
10 minuta moraju da se potreše u nacionalnom saobraćaju?

Upravo ovo. Nisu oni ludi, mnogo je što nude telefon i 50min priče i 50 sms tokom 2 godine za 200€. Nego, da li posle 2 godine telefon ostaje kod vlasnika kartice ili...?
[ S a l e @ 30.11.2003. 22:58 ] @
A sta si mislio? Da se telefon samounisti?
[ momsab @ 01.12.2003. 08:02 ] @
Možda treba da im vratim psole 2 godine korišćenja. Pošto neko ima uvid u ugovor , neka nam kaže, ako mu nije teško, da li smemo da prodamo telefon ako naiđemo na bolji?
[ spajder @ 01.12.2003. 13:53 ] @
ma daj ajde realno, sta bi oni mogli da urade sa tim telefonom posle dve godine koriscenja ?

a i neka ga uzmu, ionako ce mu vrednost za dve godine biti 5€

:P
[ Vertygo @ 03.12.2003. 05:47 ] @
Da, telefon se naravno zadržava nakon 2 godine.
No ipak bilo kako bilo, savetovao bih vam da sačekate još neko vreme zato što će biti i drugih paketa sa kvalitetnijim telefonima, info dobijen od prve ruke...

Neko je postavio pitanje šta se dešava ako raskineš ugovor, pa moraš da otplatiš sve rate do isteka ugovora (znači ako recimo nakon godinu dana raskineš ugovor moraš da platiš još 12x560 dinara za preostalu godinu)...

Sve u svemu ovo i ne bi bila loša ponuda da ugovor nije na 2 godine...
[ qwerty @ 03.12.2003. 21:48 ] @
Koleginica sa posla je nekad radila u Telekomu i jos uvek ima svojih prijatelja tamo.Cula se sa nekim od njih i oni su je savetovali da nikako ne uzima taj telefon iz prostog razloga sto su im baterije sjebane, sta znam,valjda su telefoni dugo stajali,ili nisu skladisteni na pravi nacin.Ukoliko je to tacno, ljudi koji su kupili ovaj telefon ce imati dodatne troskove, posto im se ne daje garancija na bateriju. A znamo koliko kosta original siemensova baterija.Ne kineska, originalna!
Ovo ne mora biti tacno, ali morate imati i to na umu.Licno sam imao lose iskustvo sa Mobtelovom akcijom "deljenja" besplatnih telefona uz kupljenu postpaid karticu.Baterije na tim telefonima su bile stare, tako da ih je gomila ljudi nosila u Mobtel na "ozivljavanje" koje je bilo kratkog daha.U pitanju su bile motorole i oni prastari siemensi c10.
Mada, siemens c60 je relativno nov,...
Ne znam, voleo bih da cujem iskustva ljudi koji su ga vec pazarili u ovoj akciji.
[ Vertygo @ 04.12.2003. 03:54 ] @
Telefon je veliki,masivan,bucmast (dobro ovo sve može nekome da odgovara ipak ukusi su različiti) ali ono što najviše nervira je što nema organajzer, ima slab ekran (ali za tu cenu sasvim ok) i to što je isuviše spor...Prikačivanje kamere na ovaj telefon sam čuo da je ludost zato što su dobijene slike beskorisne a.k.a ne valja ništa...
[ svetozar @ 04.12.2003. 07:30 ] @
Citat:
Vertygo:
...Prikačivanje kamere na ovaj telefon sam čuo da je ludost zato što su dobijene slike beskorisne a.k.a ne valja ništa...


Istina je da je malo problematicna kamera sto se tice veze sa telefonom, ali nikako nebih to nazvao ludoscu.
Lako se odkacinje, i non stop imam utisak da ce mi kamerica odpasti. Zato je moram drzati cvrsto dok je prikacena na telefon, jer par puta mi se desilo da je pomerim koji tren nakon slikanja, i automatski izgubim sliku.
A sto se tice kvaliteta fotografije, kamerica radi VGA maximalno 640x480, i daleko od toga da su slikice beskorisne.
Predpostavljam da si mislio da displej telefona (ja koristim m55, koji ima isti displej), i zaista su slike ocajne za prikaz na telefonu. Da telefon ima bolji displej, sa vecom rezolucijom (kao npr st55) slike bi bile OK.
Kada se slika prebaci u racunar, sasvim je OK, a izradjivao sam ih u dimenzijama 9x13 i 10x15, i mogu biti zadovoljan, jer je ipak u pitanju kamerica mobilnog telefona cija se rezolucija nemeri Mpixelima.
Da znam kako da prikacim koju sliku, tj da imam gde da je uploadujem ucinio bih to na temi http://www.elitesecurity.org/tema/32930
[ momsab @ 04.12.2003. 10:59 ] @
Siemens C60

Tu šaljite vaša zapažanja.
[ bokis @ 04.12.2003. 22:13 ] @
Meni se to nimalo ne svidja:

1. Ugovr je na 2 godine , svakog meseca se placa 500 i nesto dinara
2. Ako zelite da raskinete ugovor posle npr. 8 meseci placa se preostali iznos do 2 godine (tj, 12 x mesecna pretplata)

Ja licno mislim da je to mnogo, jeste da se dobijaju ti besplatni minuti razgovora + koliko potrosis preko toga placas, a i taj siemens je 140 evra nov a i nije neki telefon
[ bpkoja @ 05.12.2003. 00:38 ] @
Mani se toga, bolje idi na koncert Deep Purple u BG , za 1000 din, sto je za 500 din manje od tog paketa !
[ momsab @ 05.12.2003. 21:52 ] @
Ja se polako ali sigurno vraćam na opciju sa T300. Bar ima solidnu externu kameru, i ljudi koji ga imaju uglavnom imaju reči hvale s obzirom na odnos cena/kvalitet. Jedva čekam da okačim opis tog telefona pa da mi (zadovoljni) vlasnici iznesu svoja iskustva

Pitao sma ih na mail da mi daju USB umesto serisjkog, ne daju. I, potvrdiše mi da se za C60+BEL50 izdvaja mesečno 560 dinara, ali ih ne pitah za naplaćivanje poziva.
[ maree_mv @ 03.08.2006. 12:24 ] @
ljudi jel zna neko najnovije ponude mts-a?
cuo sam da daju neki siemens jako jeftino?
[ fanfon @ 03.08.2006. 14:48 ] @
Nisu nista javili za neku novu ponudu. Zasad imaju samo http://www.mts.telekom.yu/index.php?ID=2031 i
http://www.mts.telekom.yu/index.php?ID=2032
[ timothy @ 03.08.2006. 16:05 ] @
ljudi....ne znam za vas ali je po meni ipak najbolje uzeti post-paid karticu i to bez dodatnih opcija tj tel za "male pare" i td....ja imam 2 post-paid kartice i mogu da vam kazem da sam veoma zadovoljan cenom i uslugama....
[ fanfon @ 03.08.2006. 18:30 ] @
Posto vise kuckam poruke nego pricam, mislim da cu uzeti samo SMS BEL paket i preci na postpaid. Cini mi se mnogo povoljnim. Ponuda MTS za onaj samsung X660 mi ne deluje povoljno. Mozda nekom ko svakog meseca trosi oko 1000 din kredita, ali ja trosim upola manje. Taj telefon kosta 110-115€ u prodavnici. Vi ga npr. platite 1800 din u telekomu i potpisete ugovor na 2 godine i uzmete postpaid broj i tarifu BEL 200. Znaci 2 godine morate mesecno izdvajati 900 din. Za 2 godine to je sa onih 1800 din=23400 din. Za onog ko konstantno trosi oko 1000 mesecno kredita, to je mozda i povoljno, ali meni nije. Pre cu dati 110 evra i uzeti samo telefon. Evo nekih komenatara sa engleskog sajta o telefonu: http://www.mobile-phones-uk.org.uk/samsung-x660.htm