[ Danci-Sombor @ 11.02.2009. 22:27 ] @
Pozdrav

Ovako interesuje me da li neko zna neki sajt a da je proveren da stize roba i da nisu nesto ekstra velike cene ,interesuje me iskljucivo zbog mobilnih telefona anycool i tako neke josh tehnike ako ima nesto prilicno ok cena-kvalitet.

[ Danci-Sombor @ 11.02.2009. 22:30 ] @
p.s. Ili jel ima neka firma koja se bavi uvozom iz kine, ako ima jel to isplativije nego da ja porucujem sam preko nekog sajta.... ?
[ Danci-Sombor @ 13.02.2009. 23:48 ] @
Jel bi mi mogao neko odgovoriti ?:)))
[ SASA M. @ 14.02.2009. 09:43 ] @
Jedno jedino pravilo tu vazi, sta god da ti treba moras licno da odes u Kinu i licno da proveris sta kupujes pre isporuke. Sve ostalo se zove ruski rulet.
[ Danci-Sombor @ 14.02.2009. 11:40 ] @
Au brale :) Ona mi se vishe isplati uzeti ovde nesto ORG;p Pa jel imaju neke firme koje uvoze robu iz kine a pri tome da je provere.... ?
[ SASA M. @ 14.02.2009. 20:23 ] @
Ne znam sta ti treba konkretno, ali ozbiljne firme se trude da imaju svog coveka dole, ako ne za stalno, onda kada se salje neki kontigent. Desavalo se x puta da dobijes "sample" nekog proizvoda koji je ok, a kada stigne ovde, kvalitet 3x losiji.
[ Danci-Sombor @ 15.02.2009. 17:01 ] @
Jel me mozes uputiti ka nekoj firmi koja to radi? Iz srbije... :)
[ joes@ @ 15.02.2009. 20:25 ] @
Ono što ja znam je da niko nema svog čoveka iz srpskih firmi u Kini (pa ni US Steel Serbia kojoj je to bilo najveće tržište). Znam da je za prvi put bolje da odeš sam, tako što nađeš sajam proizvoda koji tebe interesuje, a oni se održavaju skoro svake nedelje. Do informacija o održavanju sajama možeš naći na netu, ali ne znam gde. Možda da skočiš do neke špedicije, koja ti da informaciju ko uvozi iz Kine, odeš kod uvoznika i pitaš čoveka šta te interesuje. Ja sam tako uradio. Znam da ima neke fore oko podela troškova kontejnera, tipa neko uvozi patike i ima viška prostora i ti ubaciš svoju robu, i podelite troškove. Pa, neke fore sa carinom. :) Raspitaj se koja špedicija radi uvoz i Kine i koja je "ekspert" u tom poslu. Prijatelj je pravio kalkulaciju za kancelarijski materijal (spajalice, heftalice ...)da uveze i njegov put do tamo, i došao je do cifre da bi ga roba sa transportom koštala oko 10.000 jevreja. Znači sedneš na u avion, stigneš, naručiš i roba ti nakon uplate stigne. Naravno, sakupi sve informacije i idi na siguricu.
[ Goran Rakić @ 15.02.2009. 20:34 ] @
Naravno najbitnija informacija za dalje savete je koliko toga tebi treba. Nisi rekao da li hoćeš da uvezeš 2-3 telefona za tebe i drugare ili hoćeš da uvezeš veći kontigent za dalju prodaju na tržištu. Vodi računa da telefoni moraju da prođu GSM atestiranje, ali ne znam kako izgleda procedura za to.
[ Danci-Sombor @ 15.02.2009. 22:48 ] @
Pa ne znam tacno ali nekih 5-10 komada za pocetak sam mislio da uvezem , a planirao sam i neke patike 10 pari ali sve je to daleko od toga jer ne znam koliko je to sigurno da ce doci ..

Sto se tice onog predzadnjeg posta , nisam bash razumeo sto se tice sajmova proizvoda, to mislish u kini sto se odrzava ? Kolika je cena karte do kine:) ?
[ dzony_dzo @ 02.06.2009. 19:12 ] @
Danci-vidim da si zainteresovan za biznis iz kine.-pa ti i ovo kazem sto nije vezano za telefone ali jeste za uvoz iz Kine.
Pre 2god. sam bio naprzen za kupovinu skutera, pa sam lutao po raznim forumima za bolje upoznavanje skutera, njihovih mana, vrelina, cena i tako to.
Pa sam na jednom forumu procitao da je neki lik narucio iz kine neke skutercice (uzeo je nekoliko komada koliko su jeftini bili uzeo je i komsijama-ja mislim da je rekao da su oko 50e), koliko sam svatio ti skuteri su dosli u delovima-rasklopljivi u luku beograd, morao ih je sam sastvljati. Kao da nisu neki lepotani nemaju budze od plastike, ali vrse funkciju prevoza. Koliko je to istina pitanje je, ako mozes proveri i to.
[ black_orion @ 14.06.2009. 13:57 ] @
Evo ga super kineski sajt sa mobilnim telefonima, njihova proizvodnja, brendovi noname, ima i smartova....Cene rekao bih pristupacne

http://www.solomobi.com/category.asp?lx=cate2&cate_id=103
[ MpegTv1 @ 02.07.2009. 11:48 ] @
ovaj site koji si naveo je FAKE i takvih je mnoštvo koji prodaju robu iz Kine.

pretrazi internet pa ces se uveriti ! Jedno od osnovnih pravila koje morate da gledate jeste da prevaranti iskljucivo primaju wiretransfer umesto PayPal-a, kartica i slicno.

Najsigurnije ti je da posetis www.ebay.com ili www.ebay.co.uk, pronadjes robu koja ti je interesantna i procitas review o trgovcu sa desne strane. To je najsigurniji nacin da ces dobiti porucenu robu. Takodje te placanje PAYPAL-om stiti jer ukoliko se radi o prevari PayPal vraca novac na karticu.

pozdrav

MpegTv
[ Lao_Wai @ 12.06.2010. 06:18 ] @
Ukoliko je ovo jos aktuelno
mogu vam reci da ja zivim u Kini i imam firmu u gradu Yiwu
bavim se export-import i spedicijom,kontrolom kvaliteta i slicno
kome treba nesto,neka slobodno pita
ono,ako nista drugo,bar za neki savet

@danci,ako mislis da kupujes 10 pari patika i 5 telefona,onda Kina nije trziste za tebe,ali nikako

Pozz
[ stefan.k @ 04.10.2010. 11:40 ] @
Lao, daj neki mail za kontakt...
[ miki_np @ 28.12.2010. 14:20 ] @
express.com
jedan od najsigurnijih kineskih sajtova, provereno, meni je stiglo...
[ Abstract_Dream @ 28.01.2011. 15:50 ] @
Ljudi jel zna neko nesto o sajtu http://www.made-in-china.com/ ?

Naime nasao sam preko ovog sajta jednu firmu iz Kine, i kod njih sam nasao jedan Linde hidromotor (koji kosta znatno nize nego da kupujem od Linde direktno). Znaci u dopisivanju smo vec neko vreme, i sad je na nama da odlucimo da li da kupujemo ili ne? Primaju wire transfer. Da li kod nas posotji neka zastita u bankama, da ako ja posaljem medjunardoni wire trransfer, ako je neka prevarea u pitanju, da mogu da uradim chargeback? Posto nisam 100% siguran u ovo narucivanje iz Kine.
[ Boris @ 09.02.2011. 16:44 ] @
Citat:
Abstract_Dream: Ljudi jel zna neko nesto o sajtu http://www.made-in-china.com/ ?

Naime nasao sam preko ovog sajta jednu firmu iz Kine, i kod njih sam nasao jedan Linde hidromotor (koji kosta znatno nize nego da kupujem od Linde direktno). Znaci u dopisivanju smo vec neko vreme, i sad je na nama da odlucimo da li da kupujemo ili ne? Primaju wire transfer. Da li kod nas posotji neka zastita u bankama, da ako ja posaljem medjunardoni wire trransfer, ako je neka prevarea u pitanju, da mogu da uradim chargeback? Posto nisam 100% siguran u ovo narucivanje iz Kine.


Zašto ne primaju regularne uplate iz banke, na račun?

Hm, hm. Ne bih se ja tu igrao.
[ whitekangaroo @ 30.03.2013. 20:40 ] @
ja isto gledam taj sajt, u dopisivanju sam takođe, ali ako i budem plaćao, to će biti kreditnom karticom ili bankovnim transferom, gde mogu da uradim chargeback.

mislim da ću zaista nešto kupiti odavde, ali se radi o tome da ne znaš šta si kupio dok ne otvoriš paket u beogradu
[ Lavlja_Jazbina @ 31.03.2013. 07:50 ] @
Zasto ne probas da se prikacis nekoj firmi koja vec uvozi iz kine,ili da malo prodjes do kineza i raspidas se.
Preko kineza su uvozili neke dijagnosticke uredjaje sa sajta http://www.obdcartool.com/Class/Auto_Diagnostic_Tool.html.
Raspitaj se,plati proviziju.Carina je njihova briga,verovatno.