[ CoolZ @ 12.02.2009. 14:12 ] @
Pozdrav,

Otvorio sam devizni racun u Intesi i dobio samo onu karticu (gde pise ziro racun, br. deviznog racuna...) I dobio sam Ugovor o neorocenom deviznom tekucem racunu (Ali tu ima samo 17 Clanova i nikakav kod ili br).
Treba mi zbog verifikacije na MoneyBookers.
I sada kada je trebalo da verifikujem racun, treba da unesem SWIFT Kod.
Ja sam pitao u banci medjutim oni ne znaju da mi kazu sta je to?? Cudno? (ja znam da je to kod)
Stoga kako mogu dobiti taj SWIFT kod jer bez njega nemogu da verifikujem racun?


Hvala.
[ Thetaworld @ 12.02.2009. 14:27 ] @
Nisi dobio SWIFT kod jer su službenici vrlo neprofesionalni.

Ako znaš kako ti se banka zove i na kojoj je adresi onda možeš ovde http://www.swift.com/bsl/freequery.do da potražiš po imenu banke i da dobiješ BIC code, što je ispravnan naziv za SWIFT. SWIFT je preduzeće koje prenosi poruke između banaka sigurnim putem i nalazi se u Belgiji, a BIC code je identifikacija banke kod SWIFT-a.

BANCA INTESA AD, BEOGRAD
MILENTIJA POPOVICA 7B
11070 BEOGRAD
SERBIA, REPUBLIC OF

BIC CODE: DBDBRSBGXXX

[ CoolZ @ 12.02.2009. 18:56 ] @
Pozdrav,

Da ali neprofesionalni je previse blaga rec za to.
Uostalom hvala puno na odgovoru i pojasnjenju, verujem da cu se sada snaci.

EDIT: Tamo sam odabrao na onaj link zemlju (Serbia, Republic of) za City sam ukucao moj grad a za keyword sam stavio intesa ali nista ne izlazi. Posle sam probao za BG (Jer glavni grad srbije) i opet nista ne izlazi.
Jer radim nesto pogresno?

Hvala
[ CoolZ @ 14.02.2009. 19:31 ] @
Jer moze neko da mi pomogne?
[ bakara @ 14.02.2009. 19:36 ] @
Idi u neku drugu filijalu i trazi instrukcije za placanje iz inostranstva...i pomeni da nisu znali da ti daju
[ djocic @ 14.02.2009. 21:34 ] @
BIC kod za BANCA INTESA AD, BEOGRAD je DBDBRSBG bez obzira na to u koju ekpozituru banke odes, i bez obzira na to koji je tvoj grad.
U svakom slucaju, najsigurnije je da u ekspozituri banke u kojoj imas otvoren racun, trazis instrukcije za placanje iz inostranstva.
[ CoolZ @ 17.02.2009. 18:35 ] @
Uh ma rekao sam ja. Ali ona zena je ili retardirana ili nepismena.
JA joj lepo kazem da mi treba da bi mogao da verifikujem racun na MoneyBookers.
Posto me je gledala bledo video sam da nema blage veze, pa sam joj rekao da mi treba kod jer trebam negde da ga unesem kako bi verfikovao racun i kasnije mogao da primam novac na taj devizini racun.
A ona a ko ce to da vam salje i odakle?
JA ne znam kako da joj objasnim vise...
[ Thetaworld @ 18.02.2009. 08:55 ] @
Citat:
CoolZ: Uh ma rekao sam ja. Ali ona zena je ili retardirana ili nepismena.
JA joj lepo kazem da mi treba da bi mogao da verifikujem racun na MoneyBookers.
Posto me je gledala bledo video sam da nema blage veze, pa sam joj rekao da mi treba kod jer trebam negde da ga unesem kako bi verfikovao racun i kasnije mogao da primam novac na taj devizini racun.
A ona a ko ce to da vam salje i odakle?
JA ne znam kako da joj objasnim vise...


Bilo koja banka nema ništa sa MoneyBookers, što je samo jedna od stotine i stotine firmi za slanje i primanje novca. Ni jedan klijent ne može da očekuje od banke da zna šta je MoneyBookers, Paypal ili slično, službenici banke su dužni da te usluže onako kako ti stoji u ugovoru koji si potpisao sa bankom i ništa više od toga.

Žena koja radi na blagajnici sigurno nije ni retardirana ni nepismena već želi da ti pomogne, ali možda ne shvata da je tvoj slučaj poseban u odnosu na njene uobičajene slučajeve. Vjerujem da nisu profesionalni kao neki službenici u Austriji, ali ti kad pričaš sa službenicom, na tebi je da objasniš šta ti treba. Ako uopšte odeš u banku, pa se vratiš nazad da se žališ na forumu kako je neko tamo "retardiran ili nepismen", onda vjerujem da sam imaš probleme sa komunikacijom. Pogotovo ako ne možeš da odgovoriš na jednostavno pitanje i ako se uopšte vratiš iz banke, a da nisi dobio svoj SWIFT kod.

Zar misliš da je njeno pitanje besmisleno? "Ko će to da Vam šalje i odakle?" --- pa to se pitanje odnosi na slanje novca. Banke koriste razne posredničke banke koj eprimaju novac i naravno da mnogo zavisi da li neko šalje iz Evrope u EUR-ima ili u dolarima ili šalje iz Amerike u dolarima ili šalje možda u australijskim dolarima ili iz Kanade. Sve to je važno da ti banka pokaže ispravno uputstvo za slanje novca.

Već si dobio odgovore o svom SWIFT kodu i ako ja iz inostranstva nazovem tvoju banku telefonom dobijem SWIFT kod bez problema.

[ Thetaworld @ 18.02.2009. 09:02 ] @
Citat:
CoolZ:
EDIT: Tamo sam odabrao na onaj link zemlju (Serbia, Republic of) za City sam ukucao moj grad a za keyword sam stavio intesa ali nista ne izlazi. Posle sam probao za BG (Jer glavni grad srbije) i opet nista ne izlazi.
Jer radim nesto pogresno?

Hvala


TI VEĆ IMAŠ na ovom forumu svoje instrukcije za plaćanje ako samo dodaš još svoje IME i svoj IBAN broj računa sa svojom ADRESOM.

Link: http://www.swift.com/bsl/search.do radi ako napišeš BANCA INTESA u Institution Keyword i SERBIA za državu. Ali si već davno dobije instrukcije, onda ti je ponovljeno i samo još možeš da provjeriš telefon, jer to se preporučuje tako da ne vidiš bledost na licu službenice. Možda ne razumiješ engleski dobro, ali ti piše da je wild card znak %, tako trebaš upisati %intesa% da bi pronašao unutar naziva inače traži od početka naziva: BANC ili BANCA će da daju informaciju.
[ CoolZ @ 18.02.2009. 21:29 ] @
Znam ja da pricam/objasnjavam i to veoma dobro ali to sam napisao jer sam bio veoma iznerviran.
Lepo sam objasnio. Cak sam i napisao drugim ljudima (koji imaju racun na MB) detaljno sta sam rekao, sta je ona rekla i sami su zakljucili da zena je neprofesionalna!

Hvala svima na odgovorima.

Pozdrav,
[ Sudomaster @ 28.05.2009. 13:07 ] @
Treba mi za neko plaćanje ovaj SWIFT kod ali za Raiffeisen banku...

Kucao sam u onom gore sajtu za SWIFT traženje ali ne mogu da ubodem pravu kombinaciju... Ako neko može da mi da taj kod bilo bi super!

U beogradu sam izvadio racun karticu i sve ostalo (još pre 3 godine)..
[ fibula @ 30.05.2009. 11:29 ] @
Banke ovlašćene za obavljanje poslova sa inostranstvom

http://www.nbs.rs/export/internet/latinica/50/50_3.html

RAIFFEISEN BANKA AD BEOGRAD
SWIFT: RZBSRSBG

BANCA INTESA AD BEOGRAD
SWIFT: DBDBRSBG