[ caligulas @ 13.02.2009. 08:09 ] @
Zdravo svima, bicu kratak.Potreban mi je savet iskusnih. Zelim da naucim c++ preporucite mi kurs ili neku knjigu, kako bih najbolje savladao c++. Sta je sa kursevima koje CET nudi da li su dobri? Imam visual studio 2005 da li je to za pocetnike ili imate za mene bolji predlog.
Hvala unapred.
[ deerbeer @ 13.02.2009. 08:33 ] @
Citat:
caligulas: Sta je sa kursevima koje CET nudi da li su dobri? Hvala unapred.

Koliko mi se cini ..nijedna vise MS (CET,CPU), certified skola ne drzi kurseve za c++ i visual c++ . Samo za .NET (c# i vb.net)
Citat:

Imam visual studio 2005 da li je to za pocetnike ili imate za mene bolji predlog.

Mozes koristiti vs2005 bez problema .
Uzmi nekiu dobru knjigu (pogledaj ovaj forum naci ces neke ) ,
pa provezbaj primere iz nje praveci male konzolne programe.

[ Eurora3D Team @ 14.02.2009. 16:42 ] @
Najbolje kroz praksu
Code:

try
{
        ;
}
catch(...)
{
        ;
}

i koristi neku literaturu
Po meni kursevi su vise orjentisani na teoriju (mozda gresim ...)

[ EArthquake @ 14.02.2009. 17:25 ] @
pa obolje je da prvo prodje neku literaturu
da nauci kroz knjigu ,
time ce videti sta je u stvari objektno orjentisano programiranje i nacin OO programiranja

sta je i cemu sluzi nasledjivanje , polimorfizam , genericnost ...

a onda uzmes bilo koju zbirku zadataka i resavas , naravno , resavajuci zadatke objektno ...
[ caligulas @ 16.02.2009. 10:52 ] @
ok hvala svima pozz
[ pl4stik @ 16.02.2009. 11:05 ] @
http://msdn.microsoft.com/en-us/visualc/bb496952.aspx

L vredi ovo cemu?
[ deerbeer @ 17.02.2009. 16:03 ] @

Vredi vredi ...nije za bacanje ..
kao sto je i @EarthQuake napomenuo pre nego sto se upustite sa nekim vizualnim alatom (MFC,BCB ,QT, itd...)
proucite teoriju OOP-a i svih elemenata c++ jezika bez ikakvih dodatnih biblioteka klasa ili frejmvorka .

Citat:
@Eurora3D
Po meni kursevi su vise orjentisani na teoriju (mozda gresim ...)

Nisu ... al je po meni pozeljno na njih eventualno otici kad se odradi jedna dobra pocetnicka knjiga .
Dosta se radi prakticno kroz vezbe i primere ,zavisi sad i od skole i predavaca ...
teorija je tu samo kao podloga i radi mozda max. 2-3 casa max. kao neki uvod u praksu ili vezbu ...
Ko shvati brzo ili je ranije radio iz knjige nema problema, ko nije uz primere mu postaje malko jasnije (ako se potrudi)
A sve u cilju da bi se brze napredovalo jer kurs nema vremena da se nedeljama / mesecima
bavi teorijom polimorfizma i ostalih tema u c++ ili c#.

Pre 10 godina ovakav kurs je bio pozeljan jer secam se da je za jedan dobar tutorial na dial-up- potrebno po sat i po vremena da se skine ,
a i nisu svi mogli da imaju broadband konekciju i da uce po forumima i sajtovima, pa je "ziva rec" i knjiga bila od dragocenosti ..
Danas sa toliko tutorijala, video lekcija i online literature (znanje engleskog jezika se naravno podrazumeva)
na netu je pomalo bezveze davati pare za nesto
sto mozes sam da naucis ako ti se ovo prethodno nasiroko nudi .