[ shmigic @ 13.02.2009. 08:52 ] @
Imam ovaj telefon vec neko vreme i prezadovoljan sam njime. Problem je u tome sto je poceo sam da mi pomera dan tj. datum. Primer, danas je sreda a ujutru kad sa probudim on pokazuje subotu. Uradio sam sledece:
1. resetovao sam telefon sa Nokia code
2. uradio update software
3. ukljucio auto update sa opratorskim vremenom
4. promenio grad, naravno, GMT +1

i dalje mi se to u toku nedelje desava a ja ne znam zasto. Inace, mnogo volim ovaj aparat. Pomozite!
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 13.02.2009. 11:45 ] @
Da li ti se isto dešava i kada isključiš automatsko ažuriranje
vremena?
[ shmigic @ 13.02.2009. 20:31 ] @
Da, isto mi se desava kada iskljucim automatski update. Uvece kad legnem, ja iskljucim telefon pa sam procitao na nekim stranim forumima da ne bi trebalo nocu da se gasi. Ili da udjem u off line mode, jer kad ga ujutru upalim on pokupi pogresno vreme. Kako, Bog da te pita?!? Jos mi je to ostalo da probam, par puta me tako ispalio tel jer mi nije zvonio alarm koji je ukljucen na workdays- repeat.......ludnica.
[ Pici man @ 14.02.2009. 14:56 ] @
Citat:
shmigic: Imam ovaj telefon vec neko vreme i prezadovoljan sam njime....

Ja ni u kom slučaju ne bih napisao "prezadovoljan njime" ako bih jurcao forumima da rešavam probleme u vezi sa njegovim radom i pravilnim funkcionisanjem.
Kako možeš biti prezadovoljan i ujedno vapiti za pomoći "Pomozite"?!?
Strava ... nosi to u servis i kaži im da si prezadovoljan njime i da ga mnogo voliš.. Naravno, podrazumevam da si prethodno pokušao kompletan softverski reset(stonoga reset) telefona i format memorijske kartice(bez vraćanja kojekakvih bekapa nakon reseta i formatiranja kartice) i problem i dalje nakon toga ostaje bez obzira što je sve kao iz radnje?!? Džabe reset ako nisi formatirao i memorijsku karticu prijatelju a to niko nikada ne napiše. Džabe i odmah update firmvera...
[ shmigic @ 15.02.2009. 08:21 ] @
Iskreno, nisam formatirao mem.card, hvala. Ali ovo sa offline mode mi za sada funkcionise, pratim rad...
[ shmigic @ 17.02.2009. 08:33 ] @
Poslusao sam savet sa jednog stranog foruma, ne gasim telefon vec udjem u offline i nemam nikakav problem sa datumom.
Hvala svima!
[ BioSQUAD @ 21.02.2009. 23:39 ] @
Imam i ja E71, ali nisam primetio takvu gresku! Zar mora svaki put da se stavi ne offline? Svasta....
[ shmigic @ 24.02.2009. 10:51 ] @
Ne mora da se stavi na offline vec ne treba da se gasi. Ja sam uvece kada legnem iskljucivao telefon a ujutru ga palio pred posao i tada se desavalo da pokupi pogresan datum...
[ Leektor @ 18.03.2009. 21:21 ] @
Ovo mi je vec drugi aparat pod oznakom E 71 i nijedan nije imao te simptome, datum ....i td ,ali kada prebacujes nesto preko kabla sa racunara i kada ga raskacis - on ne vidi mem. karticu dok ga ne resetujes ???????To mi se stalno desava?????