[ pepad @ 13.02.2009. 21:45 ] @
Molim ako neko moze da mi objasni: imam PSD templat, ali ne znam kako s njim da radim u Dreameweaveru, mogu ga postaviti u DW kao backgraund ili kao sliku, ali onda ne mogu da koristim linkove jer DW neda da se pise po slici. I kada isjecem sliku pa dio po dio ubacujem u DW u tabelu pravi mi razmak i template gubi na izgledu. Moze li mi neko reci u kom pravcu da idem ili kako se radi sa PSD templateom? Kad imam PSD template shta dalje, da bi dobio html template?

Hvala !
[ Radovan__III @ 13.02.2009. 22:00 ] @
Otvoris psd fajl sa photoshopom i ako je sve iseckano ides na file >> export for web . Nemam ps ali mora da postoji i opcija da se izveze html i slike i on ce ti napraviti folder sa slikama i html fajl.

Na mestima gde hoces da pises sliku postavi kaobackgraund
[ milosjakovljevic @ 14.02.2009. 22:49 ] @
Citat:

Otvoris psd fajl sa photoshopom i ako je sve iseckano ides na file >> export for web . Nemam ps ali mora da postoji i opcija da se izveze html i slike i on ce ti napraviti folder sa slikama i html fajl.

Na mestima gde hoces da pises sliku postavi kaobackgraund



Koja verzija PS-a moze ovo - CS3?

Srdacan pozdrav,
Milos Jakovljevic
[ Radovan__III @ 14.02.2009. 22:59 ] @
naravno da moze cs3 a mogu i mnogo starije verzije
[ maric1 @ 20.02.2009. 17:29 ] @
zamolio bih kako je najbolje iseci ovaj primer.


naime plasi me jer ne znam kako da podesim da mi se visina povecava ukoliko imam vise sadrzaja a da ivica leva i desna takodje se povecava po visini. Posto kada izvezem is potoshopa izvezem on mi napravi html stranu ali formiranu od tabele pa kada povecam sadrzaj po visini meni se javlja ovakav problem