[ brankos @ 14.02.2009. 11:52 ] @
Ako imate u fioci SIM karticu Telenor-a ili možda Mobtel-a, važno da je starija od 2 godine, a rešili ste da je više ne dopunjujete, otkupio bih je za 200 din. + eventualni kredit na njoj. Odgovori mogu na P.P. ili [email protected]
[ Slobodan Milivojevic @ 14.02.2009. 15:29 ] @
A moze li se znati zasto ti je potrebna ta kartica, i zasto je bitno da bude starija od 2 godine?
[ Joker @ 14.02.2009. 16:25 ] @
Imam jednu koju ne koristiim nego je samo dopunjujem da je ne ugase, iz čini mi se 2002 godine. Niko ni ne zna broj jer je bila dual sim (ako se tako zove) bio jedan postpaid i jedan prepaid broj, postpaid davno ugasen ostao ovaj. Jos je i dosta lep broj, ali za 200 dinara neka i dalje stoji u fioci.
[ bachi @ 14.02.2009. 20:29 ] @
Ma da, bez 200€ brate ništa.

Mene i dalje zanima zašto ti treba kartica starija od 2 godine?

Čuo sam neke priče da na nekim starim telefonima neće da rade nove kartice, već samo stare, ali ne znam da li je trač ili istina.

Ili iz sentimentalnih razloga hoćeš da ti umesto Telenor piše Mobtel?
[ zzviktor @ 14.02.2009. 20:51 ] @
mozda hoce broj 06380. i sl
[ brankos @ 14.02.2009. 21:02 ] @
Drugar uvezao auto koji ima ugradjen telefon, ali mu nekim čudom ne rade novije nego samo stare kartice.
[ 2fAst4aNY1 @ 14.02.2009. 23:20 ] @
Jedan veliki off topic,ali morao sam da napisem:
Jbt ljudi,zasto morate turati nos u ono sto vas se ne tice,covek je pitao nesto,a prvo sto je usledilo je bilo pitanje,a sta ce ti?!
[ m257 @ 15.02.2009. 00:16 ] @
Citat:
bachi

Čuo sam neke priče da na nekim starim telefonima neće da rade nove kartice, već samo stare, ali ne znam da li je trač ili istina.


To je potpuno tačno. Još uvek čuvam praistorijski Ericsson R310. Potpuno je ispravan ali radi jedino sa 064/1xx-xxxx brojevima. Nisam ga probao na Telenoru. Neko će bolje znati da objasni zbog čega je to tako.
[ m257 @ 15.02.2009. 00:27 ] @
Citat:
2fAst4aNY1: Jedan veliki off topic,ali morao sam da napisem:
Jbt ljudi,zasto morate turati nos u ono sto vas se ne tice,covek je pitao nesto,a prvo sto je usledilo je bilo pitanje,a sta ce ti?!


Naravno da je nepristojno turati nos u tuđe stvari ali sa druge strane prilično je neobično da neko zatraži da kupi nešto ovako, pa je prirodno da su ljudi radoznali, naravno bez loše namere.
[ Slobodan Milivojevic @ 15.02.2009. 00:44 ] @
Ranije su ljudi kupovali stare Telenor kartice, jer na novima nije bilo moguce preci na starije tarife i aktivirati tarifne dodatke npr. Sada to nije slucaj.

Zbog ovoga sam pitao.
[ Laki024 @ 15.02.2009. 03:48 ] @
Citat:
m257: To je potpuno tačno. Još uvek čuvam praistorijski Ericsson R310. Potpuno je ispravan ali radi jedino sa 064/1xx-xxxx brojevima. Nisam ga probao na Telenoru. Neko će bolje znati da objasni zbog čega je to tako.


Praistorijski telefoni ne rade na novijim karticama, zato sto ne moze telefon da radi ukoliko kartica ima vise memorije tj mesta za kontakte od telefona.

Znaci veoma jednostavno , ukoliko telefon ima manje memorije nego SIM kartica, telefon ne moze da radi na toj kartici.
[ zzviktor @ 15.02.2009. 09:10 ] @
neke mts kartice nisu radile na alcatel 311 telefonima, to je bilo u vreme
kada se pojavio bel paket na 065
[ MP3MP3 @ 15.02.2009. 10:02 ] @
Pogledajte po zabačenijim trafikama jer sam siguran da još negde postoji telenor broj sa starim karticama... Piše jedna cena ili više priče ili ... Mislim da ih je još moguće naći a 100% ih ima u telenor radnji, zamoli ih da probaju da nabave i izaćiće vam u susret sigurno... Mada je više verovatno naći mts stare br jer oni ne prodaju pakete grupisane po paketima pa su neke kartice prastare...
[ mokelet @ 15.02.2009. 16:17 ] @
Možda hoće čovek da klonira karticu, neke novije kartice ne mogu.
[ dragancesu @ 15.02.2009. 21:14 ] @
Pa nisu sve kartice iste, valjda je i voltaza u pitanju, nebitno.

Ali mislim da se kod operatera moze traziti odgovarajuca kartica.
[ slobapet @ 17.02.2009. 13:32 ] @
Citat:
mokelet: Možda hoće čovek da klonira karticu, neke novije kartice ne mogu.


Rekao je zasta mu treba, a ako on laze, to je njegova stvar. Njemu treba stara kartica i covek lepo pitao. Ko moze, a ne treba mu kartica, nek mu pomogne. Ko nece, ne mora
[ Strale @ 01.03.2009. 20:38 ] @
ja imam staru karticu od pre 5 ili 6 godina i pise mobtel a ne telenor. pa ako ti treba mozemo da trgujemo
[ Pici man @ 03.03.2009. 12:28 ] @
U svakom slučaju u pravu su "advokat Nr.1: @2fAst4aNY1" i "advokat Nr.2: @slobapet", bar što se jednog tiče: ne treba da nas interesuje šta će mu kartica, treba da nas interesuje koliko je voljan da odvoji evropskih novčanih jedinica za istu ako želi specifičnu i posebnu .... jer govoriti da želi istu da nabavi za 200 dinara je potcenjivanje naše inteligencije ako ne nešto teže i uvredljivije! Za taj novac neka lepo kupi VIP karticu na kiosku ili obližnjem dragstoru i nema potrebe da ovde dosadjuje u potrazi za 8kb ili pak 16kb karticama ...
Lepo govore ljudi da se starije kartice lepo kloniraju, rade sa svim vrstama telefona pa i onim starijim, ... možda nekome predstavlja zadovoljstvo da se hvali time što ima SIM karticu od samih početaka rada prepaid tarife u Srbiji iz Mobtel-a i broj koji je bio nekada šestocifreni(danas na žalost sedmocifreni), neko hoće da ima karticu pre nego što je Telenor otkupio Mobtel, neko eto hoće da glumi badžu i da se hvali pred ribicama kako u kolima ima ugradjen mob. telefon već godinama .... sve to KOŠTA BATO!
Evo, ja nudim kartici iz 1999. god. sa samog početka prepaid ere u Srbiji iz Mobtel-a ... 'SimPaid' kartica ... cena: 500€ bez cenjkanja.
Ko voli, ima para, kolekcionarskog duha, želju da bude faca, izvolite!

Mislim da je ovo mnogo bolje nego nekome glumiti advokata. Lepo, napišite cenu i korisnik će se odlučiti za najpovoljniju ponudu!


[Ovu poruku je menjao Pici man dana 03.03.2009. u 13:43 GMT+1]
[ brankos @ 03.03.2009. 12:48 ] @
Hvala svim koji su hteli da mi izađu u susret.
Karticu sam dobio besplatno od ortaka kome sam se takođe "požalio" da mi treba, ali moram da napomenem da me je sa foruma kontaktirao član koji mi je rado ponudio svoju za 200 din. + nekih 800 koliko je bilo para na kartici. Znači njegovu inteligenciju nisam uvredio kao nekome ko svoju inteligenciju ceni 500 EUR!!! Jel kartica koju pokušava da unovči za istu sumu sigurno ne vredi toliko. Ajde da pripada nekom koga gledamo u skupštini, pa da se recimo ne tarifira (ima i toga u ovoj zemlji), e ali 500EUR za običnu... Svaka čast!
[ Jbyn4e @ 03.03.2009. 13:35 ] @
Eto, brankos, sad mozes i ti da prodajes karticu za 500 evrica, i da kazes ortaku kako si ga lepo za***'o, nije ni znao sta ima u rukama :)

P.S. Pici man je lepo izneo svoju cenu. Sto to tebi ne odgovara - trazi dalje (mada si vec nasao). On mozda nece naci kupca, pa ce na kraju prodati karticu za manje pare ili je baciti :)
[ Pici man @ 03.03.2009. 13:46 ] @
Zanimljivo je da uvek nakon mog provokativnog kometara uvek takvi napišu da su problem rešili iako pre toga nisu bili u stanju da napišu: "rešen problem, možete zaključati temu", kako se mi ne bi cimali da im odgovaramo bez veze. Mene sve ovo navodi na to da nije bila samo jedna kartica u pitanju već se čakalo na još koju "dobru dušu" koja će prodati svoju staru karticu i broj za 200 dinara ... ma bolje za kiflu ...
Citat:
brankos:Znači njegovu inteligenciju nisam uvredio kao nekome ko svoju inteligenciju ceni 500 EUR!!! 500EUR za običnu... Svaka čast!

Primerak raritetnog GSM SIM modula koji ima kolekcionarsku vrednost ima ljubiteljsku cenu.
Citat:
brankos:....Ajde da pripada nekom koga gledamo u skupštini, pa da se recimo ne tarifira (ima i toga u ovoj zemlji)...

Vidi ti mudrog čoveka ... hteo bi tkz. famoznu "belu karticu"(koja možda čak i ne postoji) koja se ne tarifira za samo 500€ ... možda bi usput hteo i neki strani auto sa integrisanim telefonom, GPS-om i ostalim skalamerijama da kupiš za neku solidnu sumu € ali da nikada u isti nemaš potrebe da sipaš gorivo a da ti rezervoar uvek bude pun(ima i toga u ovoj zemlji)?! Inače bi takav auto plaćao max. za 100€ jer moraš da mu sipaš i gorivo kako bi se vozio, zar ne?!
Easy my friend, easy!
...."tudje hoćemo džabe, svoje ne damo", jeli ....

U svakom slučaju, lepo kada još ima dobrih duša koje su pomogle u nevolji.

Znači, sada će tvoj frend moći da voza svoja polovna kolica i da se pokazuje pred ribicama kaki je on badža kada 'potegne' integrisani' telefon i krene da vodi biznis u toku vožnje ...

Super, znači ... problem rešen, TEMA MOŽE POD L O C K.
[ Slobodan Milivojevic @ 03.03.2009. 14:21 ] @
Da li neko hoce da bude "faca" ili sta nije tolko bitno za ovu pricu, ja sam pitao coveka na pocetku teme, jer mu je starija kartica mozda bila potebna zbog tarifnih dodataka koje moze koristiti i na novim karticama. U svakom slucaju, covek je resio svoj problem, i zakljucavam temu.