[ Srđan Pavlović @ 14.02.2009. 17:28 ] @
Instalacija je u .bin formatu (izvrsni fajl), i skida se sa:

www.earth.google.com (instalacija je 24,2 mb)

Upravo downloadujem, pa cu da probam kako radi na 64-bit Ubuntu sistemu.

Najveca novina je istrazivanje okeana - moze se malo i zaroniti pod vodu :)

GE 5 beta dostupan je i za Windows i MacOS, takodje.

Instalira se (na Linuxu) sa:

$ chmod +x GoogleEarthLinux.bin
$ ./GoogleEartLinux.bin

Ovo ce pokrenuti GUI installer koji ce odraditi posao instalacije.

[Ovu poruku je menjao Kernel-1 dana 14.02.2009. u 18:41 GMT+1]
[ Srđan Pavlović @ 14.02.2009. 17:49 ] @
Kod mene na 64-bit Ubuntu nece da se pokrene... tj, pokrene se i odmah pukne (zatvori se samo) nakon inicijalizacije.

Poruka je:

srdjan@Zverko:~$ googleearth
./googleearth-bin: relocation error: /usr/lib32/i686/cmov/libssl.so.0.9.8: symbol BIO_test_flags, version OPENSSL_0.9.8 not defined in file libcrypto.so.0.9.8 with link time reference
srdjan@Zverko:~$

Jel neko uspeo da ga pokrene na Ubuntu ili nekom drugom distrou?

Mislio sam da mu kompiz pravi probleme, ali i nakon sto iskljucim kompiz i sve efekte, opet puca pri samom startovanju.
[ lord_celtic @ 14.02.2009. 21:30 ] @
hmm ni kod mene nece
./googleearth-bin: symbol lookup error: /usr/lib/libssl.so.0.9.8: undefined symbol: EVP_camellia_128_cbc
[ Srđan Pavlović @ 14.02.2009. 21:51 ] @

google i njegove bete....

[ Goran Rakić @ 14.02.2009. 21:53 ] @
https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/openssl/+bug/257464
Citat:

My simple Google Earth fix was just to delete libcrypto* from its directory and let it pick up the system one.


Dakle probajte da sklonite na stranu libcrypto* iz Google Earth instalacionog direktorijuma (nikako ne dirajte sistemski iz /usr/lib)
[ Srđan Pavlović @ 14.02.2009. 22:02 ] @
Gorane, cini se da ovako radi (a ja cu da prekorim sebe jer nisam uzeo da malo proguglam pre kritike....)

Videcemo za dalje, evo sad se pokrenuo lepo sa sve kompizom i radi jos...

dakle samo sam obrisao libcrypto.so.0.9.8 iz /home/srdjan/googleearth dir-a,
(sto naterna GE da koristi sistemski), a moze se i samo preimenovati u .bak.


Wow, ovo sa Marsom je super! A i ovo sa okeanskim dnom, odlicno definitivno...
[ nemysis @ 15.02.2009. 10:12 ] @
Ja koristim u mom Gentoo-u od 09.02.2009 Google Earth bez ikakvih problema i brisanja nekih fajli.

Sve radi odlično.

Obnovio sam normalno bazu podataka sa

paludis -s

Instalisao sam ga jednostavno u Gentoo-u sa

paludis -ip everything


eix googleearth

[I] x11-misc/googleearth
Available versions: 4.2.205.5730!m!s (~)4.3.7284.3916!m!s (~)5.0.11337.1968_beta!m!s
Installed versions: 5.0.11337.1968_beta!m!s(01:27:09 09.02.2009)
Homepage: http://earth.google.com/
Description: A 3D interface to the planet
[ Djetvan @ 15.02.2009. 12:25 ] @
Imao sam iste probleme sa Google Earth kao i KERNEL1 i taman sam odlucio da postavim identicnu temu ali me Kernel pretekao sto mu ne zameram, naprotiv.

Ja u folderu Google Earth nisam obrisao taj fajl libcrypto so.0.9.8 nego sam isprobao onu drugu Kernelovu varijantu i rezultat je bio pozitivan.Preimenovao sam taj fajl u .bak. Google Earth je konacno proradio.

Hvala Goranu Rakicu i Kernelu na savetima!
[ Srđan Pavlović @ 15.02.2009. 12:59 ] @
Sa stanovista programa googleearth je isto da li si ga preimenovao ili obrisao,
jer ga on nece naci u oba slucaja, sto je i poenta - da ga ne nadje kada se pokrece
i onda koristi onaj sistemski fajl (iz /usr/lib) s kojim ocigledno radi.
Jedina razlika je sto kad ga obrises, vise nemas taj fajl, a ako ga samo preimenujes
(u isto_to_ime.bak) onda ga nekad ako zatreba mozes vratiti, prostim vracanjem starog imena.

Ukljucite 3D Buildings i pogledajte recimo Tower Bridge u Londonu, Eifel Tower u Parizu...
- i ovo sa 3D modelima gradjevina je mnogo dobro, doduse, treba malo sacekati da se ucita
ko ima sporiju konekciju...

[ virtualVoid @ 16.02.2009. 14:21 ] @
ako vam instalacija puca, onda ga instalirajte sa nogui svitcem. nemam sad kod pri ruci ali se lako nadje na netu

[ Srđan Pavlović @ 16.02.2009. 19:17 ] @
Ne, instalacija prolazi uredu sa GUI-jem, GE je pucao par sekundi nakon startovanja.
No, to je reseno.
[ IT_DooX @ 19.02.2009. 11:20 ] @
Radi :) Doduse ovo je prvi put ikada da sam koristio Google Earth pa se jos uvek ne snalazim ali svidja mi se :) Koliko ima veze kakva je graficka kartica za ovaj program?
[ Srđan Pavlović @ 19.02.2009. 11:51 ] @
Pa nema neke posebne veze koja je graficka, bitno je da su drajveri za nju funkcionalni,
(intel integrisana, nvidia, Ati...) naravno sa jacom grafickom i brzim procesorom ce sve
ici "glatkije", ali ce i sa slabijom grafickom raditi, mozda bas nece sa nekom praistorijskom :)

Za ovaj program je mnogo bitnija pristojna internet konekcija (brzina),
da se ne gnjavi ucitavanje lokacija mnogo.
[ IT_DooX @ 19.02.2009. 11:57 ] @
Meni ucitava super brzo,imam dva megabita paket ali recimo nema sanse da bilo sta procitam,naziv ulice,ili ako ima wikipedia link kad kliknem na njega txt uopste nije citljiv,slike mi renderuje dobro ali txt...blagi uzas
[ dkostadinovic @ 18.07.2009. 19:19 ] @
Skinuo sam Google earth, ali ne mogu da ga instaliram. Kada pokusam da ga instaliram preko terminala, izbaci mi poruke, da ne moze da nadje direktorijum...Ako moze neko detaljnije oblasnjenje...Gde da iskopiram instalaciju koju sam skinuo ?
[ momsab @ 18.07.2009. 19:43 ] @
hm... bolje ubaci medibuntu repozitorijum, u njemu se nalazi Google Earth aktuelna Linux verzija
[ dkostadinovic @ 18.07.2009. 21:53 ] @
Uspeo sam...hvala
[ New Village DC @ 19.07.2009. 13:09 ] @
Upravo sam instalirao GE na Linux Mint Gloria. Lepo se startuje program, ali prozor gde je mapa treperi, nazire se zemlja i vidi se da ucitava medjutim slika treperi.
Ima li neko ideju da resim problem?