[ vuckovic @ 26.11.2003. 22:21 ] @
Posle zestokog maltretiranja sa jednom od aukcija na ebay.com i golgotom da platim $8.50 pukao mi je film. Organizovao sam grupu koja ce da tuzi RF banku za obmanu i sl. Advokat je spreman, dokumentacija se gomila pa nije lose da svi nezadovoljni uslugama ove banke puste neku recenicu meni na mail: [email protected] o tome zasto, kako i cime su nezadovoljni.
Stvar je vrlo hitna i cenio bih bilo kakvu podrsku. Pojma nemam kakve su mi sanse, ali je vreme da probamo. Dosta smo sluzili bankama, vreme je da one sluze nama.

P.S. Obezbedio sam podrsku ANEMA i lokalnih televizija ! Ako se cela stvar bude zavrsila nagodbom, bice to u korist svih nas. Barem neka naprave karticu koja stvarno radi i neka vrate depozit !



[Ovu poruku je menjao mungos dana 19.06.2005. u 19:15 GMT+1]
[ markom @ 26.11.2003. 23:48 ] @
Par saveta:

1. Probudi se - advokat će da te podržava ako ćeš da tužiš marsovce, dokle god imaš para.
2. Banka ima beskonačno više novca od tebe - na duge staze si doomed.
3. Ako i dođe do nagodbe, gotovo sigurno će jedna od klauzula biti da ne smeš ni da zucneš o detaljima nagodbe.

U svakom slučaju - good luck.

Marko.
[ ventura @ 27.11.2003. 09:24 ] @
RF banka verovatno ima 1-2-3 advokata koji su joj vec na platnom spisku... Jedan od njih ce tvoj slucaj da pregledava svako jutro uz jutarnju kaficu, i da se zajebava sa tobom godinu-dve... I nakon toga ce reci, ajmo nagodba...

I recice decko ti si u pravu, evo tebi nazad tvojih $8.5 veoma nam je zao sto smo te izmaltretirali.
[ MilošV @ 27.11.2003. 12:50 ] @
Citat:
ventura:
I recice decko ti si u pravu, evo tebi nazad tvojih $8.5 veoma nam je zao sto smo te izmaltretirali.

HAHAHAHA
[ vuckovic @ 27.11.2003. 16:35 ] @
Meni uopste nije bilo smesno.
Da istina je , verovatno imaju 27 advokata i mnogo love. Mnogo su jaki ! Ali to nije razlog da ne probam. Advokat radi PRO BONO, tako da me nista ne kosta. Stos je samo da li je neko uopste voljan da nesto proba ? Cilj nije da se sa njima sudim 2 godine zbog 8.5 $ . Stos je dokazati da, iako sam nezaposleni inzenjer moje vreme kosta, kao sto kosta vreme njihovog velicanstva salterskog sluzbenika. Obezbedio sam ANEM da im nacinim vecu PR stetu , nego stvarnu finansijsku. U nekom momentu cemo razgovarati (verovatno) . Tada cu znati na cemu sam . Sada sam obezbedio dosta Nislija voljnih da ucestvuju. Ako out there u unutrasnjosti (BG) :) i dalje postoje ljudi voljni da pomognu neka to ucine, ili neka cute zauvek. Adios !

Dule
[ Gojko Vujovic @ 27.11.2003. 21:30 ] @
A možeš li u stvari da objasniš nama šta ti se to desilo i kako si oštećen? Ovako znamo samo sumu koja ne govori mnogo o mogućnostima da ista postigneš na sudu.

Ako nisu prekršili nikakav privredni zakon, možeš samo da pokreneš parnični postupak ako si oštećen za taj novac, a time nećeš generisati gotovo nikakav negativan publicitet.
[ vuckovic @ 27.11.2003. 23:24 ] @
Naravno, vrlo rado cu to uciniti, samo da se konsultujem jer detaljnim objasnjenjem mogu da ukazem na gresku koju oni mozda uklone na vreme i propade sve.

Izvinite zbog ovoga. Uskoro cu sve objasniti.
Voleo bih kada se ne bi vezivali za ovaj konkretan slucaj . Sigurno imate svojih primera i sigurno Vam je svima muka od arogantnosti banaka , pocev od naoruzanog cuvara , koji po nekom novom nepisanom pravilu, kidise na Vas dok ste jos na vratima i pita Vas "Sta hoces?", pa do sluzbenika koji Vas "ladno" pita "A sta ce Vam pare, zasto ih podizete? ".I to sve pod okriljem pro zapadne filozofije poslovanja na srpski nacin. Ja bejah na zapadu i ne videh ovo sto oni cine. Opet kod nas mutiralo. O tome se radi. Nije stvar u $8.50.
[ -zombie- @ 28.11.2003. 01:24 ] @
ja imam baš suprotna iskustva (već više od godinu dana) sa osobljem iz RF banke u nišu. u stvari, mnogo bolja nego sa onima iz RF banke u bgd ;).

ljubazni su, uvek lepo salslušaju pa se trude da pomognu. ako nešto ne znaju da pomognu, ja pitam da li ima neko ko to zna, i par puta su odmah pozvale šeficu, pa je i ona došla na konsultacije.

a za ovog radnika je sasvim normalno da te pita šta želiš (tj zbog čega si došao) da bi znao gde da te uputi, ili ako je operater zauzet, da te zamoli da sačekaš...

ovo je naročito prijatna promena (u odnosu na dosadašnju praxu u poštama i slično) da ne puštaju da se ljudi skupljaju oko onog koji podiže/uplaćuje novac na kasi. šta ima onaj iza mene u redu da gleda koliko uplaćujem ili podižem para, odakle, zašto, kako...

a i btw, nikad me nisu pitali zašto mi je neko drugi uplatio novac, ili zbog čega podižem isti...
[ vuckovic @ 28.11.2003. 22:17 ] @
Ne kapiram ,dakle Srbe uopste ?!

Prvo je bio problem sa RF bankom toliko veliki da je bila jedna tema ovde u forumu, ciji "transkript" posedujem. Nacrniste ih "do daske". Kad sam, potkovan tim cinjenicama, resio da nesto pokrenem, a verujte mi mnogo mi je trebalo posle protesta '96, svi redom retariraju i tvrde kako sam ja zamlata i kako je banka OK. Ma prijatni su to ljudi, ne kazem ja, ali pitajte ih nesto komplikovanije od popunjavanja uplatnice. Pitajte ih "Kako ja da posaljem $10 u Ameriku" i gledajte rezultate eksperimenta.
Nije frka ljudi. Samo sam hteo da prozivim 10 dana u ovoj zemlji sa osecajem normalnog zivota. Posto se to verovatno nece desiti "in my lifetime", bar mi nije ni malo zao sto cu da palim odavde.
Pamet u glavu, pare u slamarice, pa juris u Jevropu !

Ja sam zapoceo diskusiju pa je i zakljucujem. Oduzimam Vam svima rec ! Iskljucujem mikrofon !

Over & out !
[ Ivan Dimkovic @ 28.11.2003. 22:44 ] @
Citat:
Pitajte ih "Kako ja da posaljem $10 u Ameriku" i gledajte rezultate eksperimenta.


A, ti bi da izvozis devize iz zemlje? :-) Probaj "eksperiment" u svakoj banci kao fizicko lice pa ces da vidis izraze na facama...

Ja sam 2001 trebao da posaljem neki malo veci iznos od $10 pa su mi lepo objasnili da ja to ne mogu kao gradjanin bez fakture :) I to samo za lecenje/skolovanje - komunjizm rivild :)

Citat:
Pamet u glavu, pare u slamarice, pa juris u Jevropu !


Heh... cuveni grafit sa granicnog prelaza: Ko poslednji izadje... nek ugasi svetlo :-)

Mada... ni Jevropa nije bas nesto, bolje lepo na Dominikanu :) Ili ona.. devicanska... ostrva :)
[ Neflernis @ 30.12.2003. 02:30 ] @
Citat:
vuckovic:
Posle zestokog maltretiranja sa jednom od aukcija na ebay.com i golgotom da platim $8.50 pukao mi je film. Organizovao sam grupu koja ce da tuzi RF banku za obmanu i sl. Advokat je spreman, dokumentacija se gomila pa nije lose da svi nezadovoljni uslugama ove banke puste neku recenicu meni na mail: [email protected] o tome zasto, kako i cime su nezadovoljni.
Stvar je vrlo hitna i cenio bih bilo kakvu podrsku. Pojma nemam kakve su mi sanse, ali je vreme da probamo. Dosta smo sluzili bankama, vreme je da one sluze nama.

P.S. Obezbedio sam podrsku ANEMA i lokalnih televizija ! Ako se cela stvar bude zavrsila nagodbom, bice to u korist svih nas. Barem neka naprave karticu koja stvarno radi i neka vrate depozit !


E brate Srbine, pa nije Jevropa de se svit uze i jedu luka !

p.s. javi sta je bilo !
p.s.s. banke uopste nemaju advokate vec pravne sluzbe !
[ myramyra @ 17.01.2004. 14:02 ] @
ccc prijatelju sa toplog juga :)))

ne mogu da ti pomognem mnogo, nisu mi josh nashkodili, mada ne sumnjam da ce se snaci nekako na tom planu...

istina je, ozbiljno sam se namaltretirala sa svim amazonima koji postoje (onaj koji hoce da shalje u SGC nece karticu, onaj koji hoce karticu nece da shalje u SCG i tako u krug)... elem, uteshila se nekako kod barnes&noble i nekih nepoznatih izdavacha, knjige posle slali rodjaci iz nemachke i madjarske... kako god. meni je u stvari najveca frka od pismenih carinika, ali to nema veze sa RF...

maltretiranje po netu dodushe ne dozivljavam kao veliku muku, ali me RF u zemunu kao takva izludjuje... to je ona koju su sad pohodili 'hristos se rosi' pljachkashi... skoro da sam se obradovala :))) do ludila me dovode tamoshnji likovi na ulazu, gde ja treba naoruzanom mesu da objashnjavam zashto sam doshla i sta nameravam da chinim sa svojim novcem!!!??? a vidim da sa ozbiljnim momcima nema zezanja :))). ochigledno je to kod nas narodni obichaj, da i obezbedjenju nacionalne stedionice u bgd moram kraaajnje ljubazno da objasnim sta drzim u sefu i sta cu sa tim da uradim, inache sam sumnjiva pa ne daju...

iskreno, ne znam sta cesh i koliko da postignesh, ali jedno sam sigurna - ima da se zapanje neeevidjeno. onda ce im trebati par dana da ukapiraju sta ti tachno ocesh od njih... mislim kako ti uopshte pada na pamet? di se to radi :)))