[ simke333 @ 15.02.2009. 20:50 ] @
problem je sledeci, nikako ne uspevam da narezem DVD disk, rezanje krene i pukne posle nekog vremena. imam nov pioneer dvd i siguruan sam da nije do njega, zato sto mi se to desavalo i sa starim asusom (ispao sam budala i kupio novi rezac). takodje sam siguran da nije ni neki softverski problem jer mi se isto desava i sa nerom, final burnerom i cdburnerxp-om, na tek instaliranom sistemu (sigurno nije ni neki virus). moram da dodam da mi CD-ove rezu savrseno oba rezaca, i da koristim verbatim diskove.
jedino na sta ja sumnjam je ram memorija, samo zato sto mi nista drugo ne pada na pamet ](*,)

ako neko ima ideju u cemu je problem, bio bih mu veoma zahvalan.

molim admine da pomere temu ako sam promasio podforum
[ Binary Mind @ 15.02.2009. 21:54 ] @
Hajde prvo reci koje DVD medije si koristio i koju verziju Windows XP-a koristis (trebao bi napomenuti ako je neka od pravljenih pomocu n-lite)? Ako procenim da zu dresh ili DVD mediji sa kojima neki rezaci imaju problema sto se tice kompatibilnosti, temu premestam u "storage", a tebi sledi preporuka da update-ujesh firmware na rezacu, ali ne i garancija da ces flashovanjem firmware-a resiti problem...
[ simke333 @ 15.02.2009. 22:11 ] @
koristim verbatim, ali pokusao sam da rezem i na princo ali ne ide.
XP SP3
[ Binary Mind @ 15.02.2009. 22:27 ] @
Cist Windows XP sa SP3 ili neki pravljen (Black Edition i sl.)? Koji tacno model Pioneer-ovog rezaca imas? DVD-R ili DVD+R mediji? Koja vrsta Verbatima tacno? Princo spada u dresh medije. Sta si tacno pokusavao da narezes?
[ simke333 @ 16.02.2009. 09:48 ] @
Citat:
Binary Mind: Cist Windows XP sa SP3 ili neki pravljen (Black Edition i sl.)?

cist XP, skinuo sam SP3 sa microsoftovog sajta
Citat:
Koji tacno model Pioneer-ovog rezaca imas? DVD-R ili DVD+R mediji?

pioneer DVD-RW DVR116-D, ali isti problem sam imamo i na asus-u
Citat:
Koja vrsta Verbatima tacno? Princo spada u dresh medije.

verbatim DVD-R
Citat:
Sta si tacno pokusavao da narezes?

obicno filmove, ali isti je slucaj kada rezem neku igricu ili slike
[ Binary Mind @ 16.02.2009. 11:00 ] @
Daj tacnu specifikaciju svoje konfiguracije. Nabroj sav hardver u kucistu.
[ simke333 @ 16.02.2009. 11:53 ] @
asus a7v8x-x
amd athlonXP 2500+
ati 9600pro
ram samsung512mb i pqi512mb
maxtor hdd
napajanje bi trebalo da je FRONTIER, ATX 550W VITO

mislim da je to sve
[ Binary Mind @ 16.02.2009. 12:07 ] @
Probaj da instaliras najnoviji Force ASPI. Moze da pomogne. Na kakvom IDE kablu je rezac? Da li je pantljika sa 40 ili 80 zica? Da li su na istom IDE kanalu hard i rezac? Ako jesu odvoj ih, sto znaci da ces morati da dokupis jos jedan IDE kabl (80-pin).