[ sarmudin @ 16.02.2009. 11:02 ] @
Imam jedno pitanjce oko terminacije kabovinja. Uzmimo situaciju kada imam kabel koji je na jednom kraju terminiran sa mini plug rj45 konektorom, a na drugom kraju je stavljena uticnica koja je terminirana prema uputama. Obe strane su prema T568B standardu. Kada u uticnicu ubodem patch kabel (isto T568B) a drugi kraj u tester onda mi prikaze da je izmjesan raspored zica (nisu 1-1, 2-2....) pa me zanima je li to u redu ili neki drugi nacin krimpanja na stanu sa konektorom.
Inace kada na drugi stranu opet stavim uticnicu onda i pustim tester kroz obe uticnice tada sve funkcionira.

p.s. moze li mi neko rec koja je svrha ovog http://tinyurl.com/cpc6vm jer koliko vidim to je obicni crossover u jednom utikacu
[ marko37 @ 18.02.2009. 02:37 ] @
Svrha toga je da napraviš loopback (petlju), kako bi mogao da testiraš ethernet vezu.
[ MCM @ 22.02.2009. 10:13 ] @
Prva greska - nije logicno da koristis zidnu uticnicu i RJ45 konektor jer imas problem u kablu. Koji god da koristis, bilo Fly ili Wall s jedne strane nije pametno. Drugo, ako je tako kao sto si opisao, negde si napravio gresku. Ili u upucavanju ili u tipu patch kabla. Instrument mora pokazati 1-1 ako si sve pravilno uradio.