[ parmin @ 17.02.2009. 19:01 ] @
Pokušavam već danima da pošaljem dva pisma, ali neće nikakao. Prima normalno, ali ne šalje. Od antivirus programa ima nod 32. A idem preko telekoma. Jedno pismo je preko sbb, a drugo preko telekoma i neće ni jedno da pošalje. U prilogu šaljem ono što me obaveštava.
[ Catch 22 @ 18.02.2009. 00:22 ] @
To "idem preko telekoma" znači šta?
Koristiš njihov DialUP ili ADSL?
Ako je u pitanju ADSL, onda prema tvojoj slici imaš pogrešno podešen POP3/SMTP server (x1.gm.telekom.rs)

Eventualno probaj sa x1.gm.telekom.yu (ne bi me čudilo da još uvek nisu prebacili yu > rs)

Serveri za ADSL su kao na slici ispod


PS
Sad tek vidim da koristiš MTS email adresu, koja je zamišljena za pristup preko mobilnog telefona (GPRS / APN: gprsinternet), mislim da to neće tako funkcionisati iz OE(?)
Za email client u mobilnom telefonu sam uvek koristio postavke za POP3/SMTP server: 195.178.38.26 umesto tog x1.gm.telekom.yu

[Ovu poruku je menjao Catch 22 dana 18.02.2009. u 01:32 GMT+1]
[ parmin @ 18.02.2009. 22:03 ] @
Ali ranije nisam imao problema. Preko x1.gm.telekom.yu dobijao i slao sam poštu, a sada neće. Ne znam engleski dobro, ali pretpostavljam da mi u onom obaveštenju govori šta nije u redu.
[ Rembrant @ 24.03.2009. 10:08 ] @
Tebi nije dobro podesen SMTP (odlazni server) ili su mu postavili autorizaciju odlazne poste. Sto znaci pozoves tehnicku podrsku od provajdera ili odes na sajt provajdera i vidis da li je doslo do promjena u odlaznoj posti.

Autorizacija se pali u OE na sledeci nacin:

Tools -> Accounts -> 2x klik na nalog koji koristis obicno pise ("pop3.provajder.domen") -> Servers -> Dole otkacis "My server requires authentication"

To bi trebalo da bude to sto se tice odlazne poste.

A ako su promjenili samo server odlazne poste onda samo promjenis ga u polju SMTP pod Servers tabom.
[ Take 5 @ 24.03.2009. 14:49 ] @
Citat:
parmin: ...Ne znam engleski dobro, ali pretpostavljam da mi u onom obaveštenju govori šta nije u redu.

Pa piše doslovno sledeće:
"Poruka nije mogla biti poslata zbog toga što server nije prihvatio adresu jednog od primalaca. Odbačena email adresa je "[email protected]", predmet poruke "Gaza", nalog "x1.gm.telekom.rs", Server "x1.gm.telekom.rs", Proitocol: SMTP, odgovor Servera: "550.5.7.1" <[email protected]>... mi ne podržavamo relay <[email protected]>, Port 25, Secure (SSL): Ne, Greška Servera: 550, Broj Greške: 0x800CCC79..."

Prevedeno na običan srpski, pokušavaš da pošalješ email preko naloga koji ne pripada internet provajderu preko koga si trenutno "zakačen" na internet (takva tehnika se zove relaying), a takvu tehniku jednostavno ne prihvata server...
Opcija je da pokušaš da SMTP server umesto 25 upišeš 465 i uključiš Secure (SSL)
Takođe nije loša preporuka koju ti je dao Catch 22 da umesto SMTP: x1.gm.teleko.rs upišeš SMTP: 195.178.38.26

Ako ništa od toga ne pomaže, onda jedino još da promeniš internet provajdera...
;)
[ Rembrant @ 26.03.2009. 07:44 ] @
ne mjenja se provajder nego SMTP server preko koga se salje! Tj ako si nekada imao mail na ISP 1 i posle presao na ISP 2 ti treba da stavis pop3.isp1.com a smtp smtp.isp2.com a ako ti neda i dalje da saljes poruke mada cisto sumljam probaj da pogledas ovo sa autorizacijom.
[ sava88 @ 07.09.2011. 15:27 ] @
Veliki problem.Normalno primam e-mail ali ne mogu da ga saljem.Koristim incredimail i adresu na neobee.net i nikako ne mogu da posaljem.Stvarno ne razumem.Stavim i pop3.neobee.net i smtp.neobee.net. Nesto mi se cini da je islo sa mail.neobee.net .Nisam bas siguran.Ako neko zna molim vas da mi pomognete.
[ Aemilianus @ 09.10.2011. 21:06 ] @
Moj problem je "sličan":


Poruka nije mogla biti poslata zato što je server odbio jednog od primalaca. Adresa odbaèene e-pošte bila je '[email protected]'. Tema 'Re: Sistemske poruke', Nalog: 'pop3.orion.rs', Server: 'smtp.orion.rs', Protokol: SMTP, Odziv servera: '550 <pretplata> User account expired', Port: 25, Bezbednost (SSL): Ne, Greška servera: 550, Broj greške: 0x800CCC79

Zašto ne mogu da šaljem Email?