[ ljiljanm @ 18.02.2009. 06:37 ] @
| Dobijem dokument u kome je neko lupao Enter pa ima mnogo praznog prostora i izgleda neuredno. Da li postoji način da se preko Ctrl-H svugdje gdje imaju 2 line-breaka zamjeni sa jednim. Pokušao sam sa Special caracters -> Manual line break u meniju replace ali ne radi. Ima li ko kakvu ideju? |
[ X Files @ 18.02.2009. 07:13 ] @
Naravno da može.
TRAŽIŠ: ^p^p
MENJAŠ SA: ^p
Klikneš nekoliko puta Replace All, dok ne prijavi da više nema pojava.
(Just for record: ostale specijalne znake, tj Word kontrolne kodove možeš pogledati u More > Special sekciji u Search/Replace dijalogu)
[ ljiljanm @ 18.02.2009. 09:56 ] @
Ovo radi. Hvala. Nije mi jasno zašto to nije negdje na očigledno mjesto postavljeno/objašnjeno. U Special meniju unutar Find/Replace se nalazi Manual line break, ja sam to pokušavao (ubaci ^l) ali nije radilo.
Pozdrav!
[ Jpeca @ 18.02.2009. 10:13 ] @
Manual Line Break odnosi se na ručni prelom reda u okviru istog pasusa (Shift +Enter). Ovo što tebi treba je ukljanjenje praznih pasusa, jer taster Enter označava kraj pasusa (Paragraph Mark u special meniju unutar Find/Replace)
Copyright (C) 2001-2025 by www.elitesecurity.org. All rights reserved.