[ feniks-sd @ 19.02.2009. 14:12 ] @
Malo sam se igrao sa ovim primjerom , http://doc.trolltech.com/4.4/network-ftp.html . Želio sam se logirati kao registrirani user. Pa sam malo promjenio cod i dodao slijedeće.


Code:


   QString userName ;
    QString password ;
    userName="srecko" ;
    password="mojpassword" ;



Međutim i dalje se logiram kao anonimni user.
Zna li netko kako bi trebao modificirati primjer.
[ karas @ 20.02.2009. 08:51 ] @
Za pocetak, mozes li bez tog tvog programa da se ulogujes na FTP sa datim username/password?
[ itf @ 20.02.2009. 09:25 ] @
Citat:
feniks-sd: Malo sam se igrao sa ovim primjerom , http://doc.trolltech.com/4.4/network-ftp.html . Želio sam se logirati kao registrirani user. Pa sam malo promjenio cod i dodao slijedeće.


Code:


   QString userName ;
    QString password ;
    userName="srecko" ;
    password="mojpassword" ;



Međutim i dalje se logiram kao anonimni user.
Zna li netko kako bi trebao modificirati primjer.


Možda bi bilo pametnije da se ti malo prihvatiš knjige i google-a prije nego nešto pitaš jer ovo je već 9-i topic koji si otvorio na ovoj stranici i to sve u vezi iste aplikacije.
[ feniks-sd @ 20.02.2009. 11:22 ] @
Citat:
itf: Možda bi bilo pametnije da se ti malo prihvatiš knjige i google-a prije nego nešto pitaš jer ovo je već 9-i topic koji si otvorio na ovoj stranici i to sve u vezi iste aplikacije.


A tebi bi bilo pametnije da napošeš odgovor (ako ga uopće znaš), ako si tako pametan. Kada ti knjiga ne pomogne, pa ni google, preostaje ti da pitaš nekoga tko je iskusniji od tebe ili tko će od prve vidjeti u cemu je problem.

[Ovu poruku je menjao feniks-sd dana 20.02.2009. u 12:35 GMT+1]
[ feniks-sd @ 20.02.2009. 11:33 ] @
Citat:
karas: Za pocetak, mozes li bez tog tvog programa da se ulogujes na FTP sa datim username/password?


Da to je sve u redu . Vidi se iz loga FTP servera da se ne logira sa odgovaračum username. Bez brige, to sam stalno i provjeravao
inače nebi ni zano u čemu je problem.

U kod treba dodati slijedeci.

Code:

url.setUserName(ftpServer_UserName->text()) ;
url.setPassword(ftpServer_password->text());
 


I tada to radi.
"ftpServer_UserName " -- unos username
ftpServer_password " -- unos passworda