[ magictune @ 20.02.2009. 14:32 ] @
Besplatna mapa Beograda za Smartphone, PocketPC i PDA (Windows Mobile) uredjaje

http://www.serbiamap.net
[ MasterRW @ 20.02.2009. 14:47 ] @
Vrlo korisno za gledanje i ovako preko neta bez GPS uredjaja.
Sve pohvale!
[ bakara @ 20.02.2009. 17:14 ] @
Za symbiane nema mapa?
[ magictune @ 24.02.2009. 13:10 ] @
U ovom trenutku samo za Windows operativni sistem ...
[ magictune @ 24.02.2009. 15:28 ] @
Citat:
bakara: Za symbiane nema mapa?


Citat:
magictune: U ovom trenutku samo za Windows operativni sistem ...


Posle manjeg istrazivanja, mozda i ispadne nesto za Symbian systeme. Posto nemam apsolutno NIKAKVOG dodira sa tim operativnim sistemom, ako ima neka dobra dusa za par odgovora :

1. Da li postoji Java virtuelna masina za Symbian sisteme ?

2. Ako nisam lupio pod 1. , da li mozda neko ima instaliranu MGMaps GPS aplikaciju za Symbian sisteme? Rado bih postavio par pitanja na tu temu ...

Unapred hvala !!!
[ mmmilan @ 25.02.2009. 00:06 ] @
A odakle ove su uzete ove mape?
Posto imaju iste greske kao i na nokia maps?
Tj stare su.
[ bakara @ 25.02.2009. 20:13 ] @
Citat:
magictune:
2. Ako nisam lupio pod 1. , da li mozda neko ima instaliranu MGMaps GPS aplikaciju za Symbian sisteme? Rado bih postavio par pitanja na tu temu ...

Imam ja (na symbianu, naravno), sto pitas?
[ magictune @ 26.02.2009. 08:49 ] @
Malo sam listao dokumentaciju vezanu za ovaj program, i mislim da bi se mapa mozda mogla prilagoditi da radi sa MGMaps pod Symbianom ... u tom slucaju, pokusao bih da napravim i jednu distribuciju za Symbian+MGMaps ... Citao sam tekstove na njihovom sajtu, ali se malo preplicu teme vezana za razlicite verzije, tako da sam oko nekih stvari u nedoumici ....


1) Da li mogu da se koriste Microsoft Maps, tj, njihov standard je podrzan? Prema navodu sa sajta, ovo je moguce ...

2) Ovaj program ima mogucnost koriscenja mapa iz kesa, zar ne? Mislim da na opciju da se mape aplouduju na uredjaj u "stored maps" (kako ih oni zovu), a zatim da se promenom podesenje izaberu ove mape za prikaz?

3) ako je dobra pretpostavka pod 1), da li se sve sve slicice stavljaju u jedan jedini folder (koji se nalazi u "stored maps" lokaciji ), ili je napravljeno drvo podfolder ispod ove lokacije, i njemu stavljene slicice ... pitam, jer na windows sistemima, veliki broj fajlova u istom folderu znacajno usporava rad ...
[ magictune @ 03.03.2009. 11:52 ] @
Ok, evo podesavanja za aplikaciju MGMaps:

u opciji Setting/MapTypes odabrati "Add Custom Map" i za novi unos staviti sledeca podesenja:

Map Type Name: SerbiaMap.Net
Map Type Url: http://www.serbiamap.net/Tiles.ashx


Ako ima sugestija i primedbi, pisite ...


[ magictune @ 11.05.2009. 14:11 ] @
Dodate su mape za Novi Sad, Kraljevo i Krusevac na www.serbiamap.net