[ smiki @ 27.11.2003. 16:30 ] @
Zanima me da li je moguce od poste dobiti luisting dolazecih poziva za unazad recimo nekoliko dana, a prikljucen sam na digitalnu centralu. Ako je moguce da li neko zna proceduru?
[ manijac @ 27.11.2003. 17:12 ] @
To moze samo ako si na novoj centrali i imas prijatelja koji radi u Telekomu.
Trenutno je tako zalosno ali istinito!
[ Gojko Vujovic @ 27.11.2003. 21:26 ] @
Može samo na sudski zahtev, ako pokreneš neki postupak pa da taj listing posluži kao dokaz.

Inače, te druge varijante preko veza i poznanstava (VIP) imaju lep naziv u krivičnim zakonima - zloupotreba službenog položaja.
[ SittingCrow @ 28.11.2003. 07:33 ] @
Zali se na racun pa ces dobiti barem je tako u Zrenjaninu.
[ manijac @ 28.11.2003. 11:35 ] @
Mozes da dobijes ako se zalis iz opravdanih razloga ali listing ces i da platis.
[ Dejan Krstic @ 28.11.2003. 13:15 ] @
Citat:
SittingCrow:
Zali se na racun pa ces dobiti barem je tako u Zrenjaninu.


Da se zali na sta? Velik mu racun zbog dolaznih poziva???
[ Preks70 @ 28.11.2003. 13:24 ] @
najpametnija varijanta je da ugradis identifikator poziva za koji moras podneti zahtev u tvojoj centrali da bi ti ukljucili tu opciju a ti sam kupis taj aparat koji nije mnogo skup.Ja sam takodje to uradio i sada vidim sve dolazece pozive i mogu preko 988 proveriti ko me cima.Pozdrav!
[ dexmaniac @ 01.12.2003. 13:38 ] @
Imas identifikator koji radi kao program po windowsom, treba ti ukljucena ta opcija u posti!
[ manijac @ 01.12.2003. 23:11 ] @
Identifikator za win . KAko se zove program i pod kojom centralom sljaka,
Ako nije tajna
[ DjordjeRd @ 02.12.2003. 10:38 ] @
Citat:
manijac:
To moze samo ako si na novoj centrali i imas prijatelja koji radi u Telekomu.
Trenutno je tako zalosno ali istinito!


Citat:
Gojko Vujovic:
Može samo na sudski zahtev, ako pokreneš neki postupak pa da taj listing posluži kao dokaz.

...



Citat:
SittingCrow:
Zali se na racun pa ces dobiti barem je tako u Zrenjaninu.


Citat:
manijac:
Mozes da dobijes ako se zalis iz opravdanih razloga ali listing ces i da platis.


Sve netačno ili delimično tačno.

Listing dolaznih poziva je moguće dobiti kao i svaku drugu uslugu na digitalnim centralama: običnim zahtevom vlasnika telefona. Važno je znati da se praćenje dolaznih poziva ne obavlja preventivno, tj. postavlja se posle gorepomenutog zahteva korisnika, što znači da se listing dolaznih poziva može dobiti samo od trenutka kada je praćenje postavljeno. Usluga se plaća pedesetak dinara mesečno.

Priča i listinzima bi trebalo uskoro da se proširi na Metakonta centrale koje nisu digitalne ali postoji mogućnost da se informacije o razgovorima dobiju uz pomoć opreme koja treba iskoro da su ugradi na tim centralama.

Za ostale analogne centrale, nema rešenja.