[ xho @ 21.02.2009. 00:20 ] @
imam program fl studio 8 xxl
kad postavlam effecat ili vstplugin postavla se na instrumental i vocale
a ja zelim da postavim samo na vocale
kako to da odvojim
moze li mi neko pomoc oko toga
hvala u npr
[ HipHopRODUCENT @ 22.02.2009. 22:13 ] @
Ovako...
moj savet ti je zaobidji FL studio za efektovanje vokala, koristi ACID Music (bilo koji) za snimanje vokala, a za obradu i efektovenje istih koristi SOUND FORGE.

Procedura:

1. Instrumental iz F. L. - a renduj u wAv-u
2. Ubaci ga u ACID, pa zatim snimaj vokale (snaci cesh se program je lagan i shvatljiv pogotovo za snimamnje vokala), samo povezesh opremu i stisnesh REC!
3. Vokale koje zelish da efektujesh insertujesh u SOUND FORGE i preko opcije Effect ili Proces radish, tj efektujesh po zelji.

Pokushaj videceshda to pije vodu ... POzzDrav!
[ xho @ 22.02.2009. 22:38 ] @
ja imam i cubase sx3 no nisam mu uhvatio ruku a imam i sound forge 9.0 nisam ga nikad probao ali cu da ga probam
nasao sam ovaj acid music studio 7.0 koji imas ti
[ stjepan86 @ 23.02.2009. 17:22 ] @
U cubese-u otvori grupni kanal i salji sve vokale na njega.
Naravno efekti koje budes stavio na taj grupni kanal bice primenjeni na vokale koje si poslao na tu grupu.
[ HipHopRODUCENT @ 23.02.2009. 19:22 ] @
Pa kreni da probash...

Ja licno koristim ACID 4.0 jer i on zavrshava posao za recording (odnosno snimanje) !!! Njega je pre proizvodila firma SONIC FOUNDRY, a od ACID-a 5-ice pa na gore je vlasnishtvo SONY-a. Pretpostavljam da su svi dobri, sluze za istu "rabotu".

Shto se tiche SOUND FORGE-a isti sluchaj, ja koristim 6-icu, ima sve shto mi treba, mada je 9-ka pretpostavljam bolja...

Zaobidji cubase za pochetak...

Kreni, pa javi ako bude problema...

POZDRAV!

[ xho @ 24.02.2009. 01:26 ] @
na cubase sx nemam opciju za mp3 ili wma
ali probacu i ttaj acid
[ HipHopRODUCENT @ 27.02.2009. 20:33 ] @
Shta ce ti mp3 opcija sve shto radish (rendovanje instrumentala, snimanje traka tj. vokala, i rendovanje celokupnog materijala) radish u WAV-u... Pa tek kada dobijesh kompletan materijal iliti master mozesh da ga rendujesh u mp3 formatu.