[ pile_naucnik @ 21.02.2009. 16:23 ] @
Pozdrav svima,

moje pitanje je: na koji nacin mogu da ubacim sliku (jpeg ili bmp) direktno u SQL server.
Koristim Visual studio 2005 i SQL 2005 expres.

Pokusao sa tipom podataka Image i onda klasicno copy-> paste u bazu, ali ne ide.

hvala
[ Koce @ 23.02.2009. 09:17 ] @
Mozes nesto ovako da probas:

Dim fileContents As Byte() = My.Computer.FileSystem.ReadAllBytes("c:\path.jpg")
Dim sSql, sCNN As String

sSql = "Insert into image (pic, naziv) values (@slika, @Naziv)" 'naravno prvo napravi ovu tabelu
sCNN = "Data Source=....." 'upisi cnn string

Dim cnn As New SqlClient.SqlConnection(sCNN)
Dim cmd As New Data.SqlClient.SqlCommand(sSql, cnn)

cmd.Parameters.Add("@slika", fileContents)
cmd.Parameters.Add("@Naziv", "path.jpg")

cnn.Open()
cmd.ExecuteNonQuery()

'provjera
sSql = "select pic from image"
cmd.CommandText = sSql
Dim fileContents1() As Byte = cmd.ExecuteScalar
My.Computer.FileSystem.WriteAllBytes("c:\path1.jpg", fileContents1, True)

cnn.Close()
[ pile_naucnik @ 23.02.2009. 22:24 ] @
Hvala na trudu i odgovoru.
Ako ne uspem da rucno ubacim sliku, moracu iz koda.
[ flighter_022 @ 24.02.2009. 12:24 ] @
Mislim da on hoce da u bazu smesti fajl sa slikom (recimo slika.jpg) a ne putanju do fajla...

U slucaju da hoces da snimis putanju do fajla, ovo gore bi trebalo da radi, a ako hoces da snimis sam fajl u bazu (tj. da na neki nacin importujes fajl u bazu), reci pa da pogledamo.
[ Zidar @ 24.02.2009. 14:47 ] @
Konektuj sa na bazu iz Accessa. Access prepoznaje image polja kao OLE. Otvoris tabelu iz Accessa i cut/paste sliku u OLE polje direktno.

[ .:Marvin:. @ 24.02.2009. 15:16 ] @
SQL Server 2008 ima mogucnost da cuve slike i u fajl sistemu, ako kojim slucajem imas i tu mogucnost...
[ pile_naucnik @ 24.02.2009. 20:10 ] @
Citat:
flighter_022: Mislim da on hoce da u bazu smesti fajl sa slikom (recimo slika.jpg) a ne putanju do fajla...


Bas to hocu. A probao sam i da otvorim bazu iz accessa (2003) ali, kao sto sam i pretpostavljao, nisam uspeo.

Sva ostala polja u tabelama popunio sam rucno, a to su brojevi ili slova (string).
[ Zidar @ 25.02.2009. 14:14 ] @
Sa Accessom nesto nis uradio dobro. Ako pretpostavimo da si linkovao tvoju SQL tabelu an Access, ond mozes da uradis kao sto je pokazano u zakacenom dokumentu. Ja to radim vec 10 godina i lepo radi.
[ pile_naucnik @ 25.02.2009. 19:58 ] @
Zidar, super, USPEO SAM!!!

Hvala ti puno, na trudu!!!