[ marko05m @ 23.02.2009. 11:24 ] @
Zdravo
Vec nekoliko dana mi se Explorer browser sam pojavljuje,recimo 2 - 3 puta u toku dana.Klincima sam pre toga skidao neke igrice sa interneta i to se desavalo po zarsetku igrice,medjutim sad se pojavljuje stalno.On mi je bio default browser....Sad sam stavio Mozilu da mi bude default pa cu da vidim da li ce sad taj da se pojavljuje..

Skenirao sam sa Spybot search and destroy ali ponovo se pojavljuje.Takodje imam i Wise registry cleaner,ali ni on ne pomaze.Browser se i dalje pojavljuje sam od sebe.
Hvala i pozdrav

[ svetozar @ 24.02.2009. 06:52 ] @
Predpostavljam da je neka vrsta virusa, tj trojanca, pa kada želi da "raportira" traži konekciju, a pošto ti je IE bio default browser, njega je startovao, jer ti je u IE bilo čekirano Always dial my default conection (Tools => Internet Options => Connections => Always dial my default conection). Čekiraj sada Never dial a connection.
Ako ti se to sada ponovo bude dešavalo sa FF, otvori Windows Task Menager, pa u Processes i Applications pogledaj da li imaš nepoznati proces. Mogao bi pre toga da proveriš broj aktivnih procesa, pa da kada ti se problem desi jednostavno uporediš, i ako imaš nešto viška, to bi trebalo da je to.
Pozdrav!
[ marko05m @ 03.03.2009. 21:58 ] @
Hvala Svetozare.I dalje imam isti problem...bilo je i ranije cekirano Never Dial a conection u Exploreru.Stavio sam da mi default bude Mozila isto se desava....
U Task manageru imam (posto mi je sad Google Chrome default browser) na 3 mesta chrome.exe iako je samo jedan prozor otvoren?!ne znam da li je to neuobicajeno.
Spybot - Search & Destroy nije pomogao,takodje ni Wise Registry cleaner a ni Avast antivirus.Do sada su dobro obavljali posao,ali ovo je sad vec pocelo da me nervira.
Evo prikacio sam fajl procesa u Task manageru kad nista nije otvoreno..dakle kad otvorim Google chrome browser imam na 3 mesta chrome.exe
POMAGAJTE


[Ovu poruku je menjao marko05m dana 03.03.2009. u 23:14 GMT+1]
[ marko05m @ 04.03.2009. 10:54 ] @
Malwarebytes resio problem