[ batis @ 23.02.2009. 14:11 ] @
Potreban postprocesor za erozimat fanuc




[ CNC SHOP @ 23.02.2009. 15:27 ] @
i meni....

kada pronađeš javi to mnogi traže......

usputno pitanje ..., a za koji je to CAM ?


[ najacnc @ 24.02.2009. 14:04 ] @
za fanuka postoji na stotine razlicitih apt generatora fanuk procesora u kom cnc programu zelis da radis
[ batis @ 05.03.2009. 06:51 ] @
Trenutno radim u SolidWorks-u,SolidCam-u.Fanuc je sa zicom.Posto sam novi u ovom poslu nadam se da je ovo dovoljno.
[ najacnc @ 12.03.2009. 16:15 ] @
SolidCam i CamWorks su dva razlicita programa a u SolidWorks_u se ugradjuje CamWorks a u tom programu vec postoje 4 Fanukova procesora
za razlicite Fanukove upravljacke jedinice za erozimat sa zicom
Koji program je naj bolji To je onaj u kome znas sve da uradis medjutim za erozimat sa dve ose prosto se moze odraditi G kod i rucno.
Moras jedino da znas 4 ulazna reda i 4 krajna reda programa sto zavisi od upravljacke jedinice
Ostali deo programa je u ISO sistemu koji je za sve masine isti. Sto znaci da mozes prilagoditi program sa procesorom od neke slicne upravljacke jedinice
SolidCam nije program SolidWorks_a po mom misljenju treba teziti da se sve odradjuje u jednom programu koji ima CAD I CAM zajedno.
[ najacnc @ 12.03.2009. 20:52 ] @
Ja se izvinjavam i SolidCam se ugradjure u SolidWorks_u
[ batis @ 13.03.2009. 09:56 ] @
Nije mi problem da napisem g-kod za rad u dve ose, već kada imam potrebu da iskosim zicu. U solidcam-u imam cetiri postprocesora za erozimat ali nijedan nije za Fanuc (Sodik,Makino,Charmilles). Imam i par drugih postprocesora za glodalice i strugove, ali za erozimat ne.
[ najacnc @ 13.03.2009. 12:03 ] @
Sada vidim drugi problem. Ovi procesori koji se nalaze u SolidCam-u su obrazovanog karaktera. Oni sluze da se buduci korisnici priviknu na program.
Kada steknu rutinu crtanja i programiranja kao i sigurnost u radu kupuju orginalni program koji mora da podrzi 4 osno procesiranje.
Svi ovi procesori imaju neke greske,na te procesore se ne mozes 100% osloniti.
Kod orginala firma programa odgovara materijalno ako dodje do greske izrade.

P. S. Posalji mi tvoj email na privatne poruke pa cu ti poslati jedan slican program.
[ CNC SHOP @ 14.03.2009. 07:28 ] @
"Ja se izvinjavam i SolidCam se ugradjure u SolidWorks_u"

krivo...

ne "ugrađuje se"...već kao plug-in dolazi..kao i mnogi drugi...

inače, SolidCAM je već (smeče, moje mišlenje) bio i na recenziji i nije pokupio baš lepe kritike...

to je zamršen i nedorađen CAM, sa mnogo loših PP implementiranih i sličnih "navuci me" dodataka...

dobar CAM mora biti pre svega jednostavan i da se lako proširuje i nadograđuje...

moja preporuka je , Cimatron žica ili FeatureCAM žica, čak i BobCADCAM ima solidno rešene PP-e

eto toliko... za napraviti PP nema problema, za FANUC dakako... (još ako imaš i nekoga tko to plača...sreći nema kraja)

[ najacnc @ 14.03.2009. 10:21 ] @
Slazem se sa komentarom i izborom CAM programa.
[ doboj2007 @ 16.03.2009. 16:16 ] @
Pozdrav,prvi put sam na ovom forumu,radim poslove programera na FANUC žičanom erozimatu vać 14 godina,do prošle godine sam to radio u FAPT CUT ,to je FANUCOVA cad-cam aplikacija za njihove mašine vjerujte da nema bolje od toga međutim programsko mjesto(godina proizvodnje 1987.)je stradalo a FAPT CUT se ne može instalirati u Windows okruženju tako da sam prešao na MasterCam koji ima postprocessore za FANUC mada nema za mašine iz 1987 tako da koristim editor .Koliko sam vidio na FANUC-ovom sajtu oni još uvijek rade programske aplikacije za svoje mašine koje su sada kompatibilne sa Windows možda je to najbolje rješenje!
[ oli.peric @ 02.05.2009. 19:10 ] @
Prvi put sam na forumu. Trenutno radim diplomski i pokusavam da ostvarim stalni radni odnos. Vidim da neke kolege rade u master Cam-u pa bi bio veoma zahvalan kada bi mi neko mogao pomoci oko literature za master cam ili poslati ako ima nesto. Mozda trazim previse ali samo pokusavam da dobijem stalni posao. Mozda i ja imam nesto sto bi nekome dobro doslo pa cu dati. Moj email je [email protected]
Unaprijed hvala.
[ solidcamx @ 20.03.2010. 17:11 ] @
Mogu uz tvoju pomoc da ti izradim postprocesor za fanuc_zicu

za SolidCam
[ solidcamx @ 20.03.2010. 17:11 ] @
Mogu uz tvoju pomoc da ti izradim postprocesor za fanuc_zicu

za SolidCam