[ piva @ 24.02.2009. 11:27 ] @
Gmail help
2/24/2009
We're aware of a problem with Gmail affecting a number of users. This problem occurred at approximately 1.30AM Pacific Time. We're working hard to resolve this problem and will post updates as we have them. We apologize for any inconvenience that this has caused.
[ djricky @ 24.02.2009. 12:16 ] @
potvrdjujem da ni meni ne radi

Server Error
The server encountered a temporary error and could not complete your request.

Please try again in 30 seconds.
[ Acika @ 24.02.2009. 12:17 ] @
I meni ne radi... i bas sam se smorio, i bas mi treba treuntno, jel se zna sta je problem i kad bi odprilike trebalo da proradi?
[ Nebojsa Milanovic @ 24.02.2009. 12:20 ] @
Ne radi već najmanje dva sata.

Nije to to prvi put, zar nije bila neka tema gde se to već spominjalo?
[ alexwolf4321 @ 24.02.2009. 12:20 ] @
takodje.... :(
Medjutim tih "try again in 30s" traje vec satima!!! :)

...a bas mi treba nesto sa mail-a!!! :(
[ Acika @ 24.02.2009. 12:23 ] @
Proradio je!!! :)))
[ old @ 24.02.2009. 12:27 ] @
Al će biti štete (ova moja je zanemarljiva).

Još uvek piše "beta" . Ma genijalci su to ipak.
[ calexx @ 24.02.2009. 12:42 ] @
Pa dobro, nije radio web gmail ali je pop3 radio normalno. Kome je bilo važno, mogao je i tamo da odradi posao.
[ alexwolf4321 @ 24.02.2009. 12:58 ] @
Dobro je da je proradio!! :)
Potpuno sam zaboravio da probam pop3... :((((
[ drdrksa @ 24.02.2009. 14:21 ] @
pop3 je radio sve vreme! Nisam ni primetio da ne radi webmail dok nisam procitao ovde
[ kazil @ 24.02.2009. 14:23 ] @
Meni sad Google Analyitcs izbacuje random greske :-/
[ akiko1 @ 24.02.2009. 15:07 ] @
http://www.index.hr/vijesti/cl...gurnosne-poteskoce/422647.aspx
[ musicmaster @ 24.02.2009. 20:19 ] @
Uzeli ljudi iz Gmail-a jedan slobodan dan, shta vam je...
[ koska @ 10.03.2009. 08:56 ] @
Opet neki problem... meni ne radi...
[ biotech @ 10.03.2009. 09:11 ] @
pa jeste, stvarno ne radi!
[ PiceCLuE @ 10.03.2009. 09:12 ] @
Meni isto.
Imam dva naloga, jedan ne radi - jedan radi
Dobro da si javio, makar da znam da nisam jedini :)
[ Sauron @ 10.03.2009. 09:16 ] @
Izgleda da Čak Noris ponovo proverava poštu
[ koska @ 10.03.2009. 09:26 ] @
Ipak je bilo kratkotrajno... sad radi :)
[ PiceCLuE @ 10.03.2009. 11:22 ] @
Kako je počelo izgleda da ću ubaciti u bookmarks ovu stranu http://www.google.com/appsstatus#

Citat:
We're aware of a problem with Google Mail affecting a small subset of users. The affected users are unable to access Google Mail. We will provide an update by March 10, 2009 12:30:00 PM UTC+1 detailing when we expect to resolve the problem. Please note that this resolution time is an estimate and may change.
[ musicmaster @ 11.03.2009. 02:58 ] @
Paznja!

Sledetji put kada gmail stane sa radom, ma koliko god to kratko bilo,
znajte da je u pitanju smak sveta!!

Nemojte ni sumnjati u nishta drugo, ni jednog trenutka!

PS: Budite na oprezu za to vreme, ali samo tiho...
[ koska @ 11.03.2009. 07:17 ] @
Nema potrebe za cinizmom... mislim da je svima mnogo lakse kad znaju da "nisu jedini"...

Inace, trenutno gmail opet ne radi.... :)
[ musicmaster @ 11.03.2009. 17:41 ] @
A sad radi... (11.03.2009_18:40_CET)
[ DR83 @ 11.03.2009. 21:06 ] @
Opet ne radi.

[ musicmaster @ 11.03.2009. 22:56 ] @
Citat:
DR83: Opet ne radi.



Znachi, to je to!
Spashavaj se ko moze!

INVAZIJAAAA!!!!

[ Darko Nedeljković @ 11.03.2009. 23:32 ] @
Radi. Ja nisam primetio nikakav prekid.
[ musicmaster @ 12.03.2009. 00:06 ] @
Vanzemaljci su popravili.
False alarm!

Nije u pitanju invazija (zavera Illuminata)
U pitanju je kosmichki servis...

[ mulaz @ 12.03.2009. 00:31 ] @
google opet pravi backup interneta :P
[ Aleksandar Vasic @ 12.03.2009. 08:51 ] @
Molim vas bez suvisnih komentara

Hvala
[ enthusy @ 13.03.2009. 12:33 ] @
Možda sve to ima veze sa pripremama za Google Voice koji uskoro treba da počne sa radom.
[ musicmaster @ 14.03.2009. 11:26 ] @
Meni je pre neki dan stigao mejl od adsense usluge da je nova opcija data za oglase.
U fazonu, izaberesh nekoliko (koliko hotjesh zapravo) kategorija,
i sajtove koje posetjujesh iz tih kategorija, dobijesh u oglasima...

Valjda...

Shto je fino, ako mene pitate.
Takozvani 'interest-based advertising' by Google.
[ ivandinjo @ 13.07.2009. 07:20 ] @
Smak svijeta je počeo 13.jul 2009 Gmail ne radi!!!
[ stil @ 13.07.2009. 08:30 ] @
Radi, kako ne radi.
[ Shadowed @ 13.07.2009. 08:39 ] @
Meni ponekad ne rade Gmail i Youtube iz Firefox-a. Brisanje kukija pomaze dok ponovo "proneradi".
[ ivandinjo @ 13.07.2009. 12:52 ] @
Oko 8 sati jutros je radio pa je stao na nekih 15 tak minuta. Samo je izbacivao gresku kako je url adresa predugacka.
[ enthusy @ 13.07.2009. 14:01 ] @
Citat:
Shadowed: Meni ponekad ne rade Gmail i Youtube iz Firefox-a. Brisanje kukija pomaze dok ponovo "proneradi".

I meni (i ljudima koje znam) se to dešavalo. Treba po nekada počistiti sve podatke koje browser čuva. A nije loše ni počistiti sav Windos od "đubreta", što možete uraditi sa programima tipa Window Washer koji u nekim slučajevima obriše po par gigabajta nepotrebnog "đubreta" koje se nakupilo vremenom.
[ Zoran 021 @ 14.08.2009. 00:23 ] @
Ja imam problem.Naime ne može da se otvori sa Mozilla Firefox 3.5.2.Stalno piše redirecting pa vraća na ponovno očitavanje.Da li to do browsera ili je do gmaila?
[ del-boy @ 14.08.2009. 00:38 ] @
Hm, to mi se jednom desilo, ali se ne sećam kako sam rešio... Probaj iz nekog drugog browsera i probaj da isključiš labs (dodaj ?labs=0 na kraj URL-a).
[ Shadowed @ 14.08.2009. 10:43 ] @
Citat:
Zoran 021: Ja imam problem.Naime ne može da se otvori sa Mozilla Firefox 3.5.2.Stalno piše redirecting pa vraća na ponovno očitavanje.Da li to do browsera ili je do gmaila?

Probaj da pobrises gmail/google kukije. Meni to pomaze privremeno. Novi FF ima nekih problema sa kukijima zbog kojeg mi nekoliko sajtova povremeno pravi probleme a Google-ovi vrlo cesto (Gmail, Youtube itd).
[ Zoran 021 @ 14.08.2009. 13:04 ] @
Obrisao sam ,ali ne vredi.Opet sve isto,a u link-baru mi piše accounts/offline.Neverovatno!Izgleda da Mozilla više nije ono što je bila jer ne može da se spoji sa Googl servisima.
[ musicmaster @ 14.08.2009. 13:19 ] @
Ili neko drugi koristi tvoj nalog.
Vrlo moguće ako visiš na FB.
Spyware-a tamo koliko god hoćeš.
[ koska @ 14.08.2009. 13:26 ] @
Mozda ti se google toolbar zabagovao... Deinstaliraj ga i probaj ponovo...
Probaj da li ti radi iz IE-a ili Chromea....


Meni se desilo isto to kao i tebi pre mesec-dva... Ne znam kako i zasto je proslo (posle dan-dva), ali znam da mi je HTML mod radio tad bez problema

offtopic
@musicmaster
kakvi spyware-i?
[ Zoran 021 @ 14.08.2009. 13:53 ] @
Iz Flocka radi savršeno,a on je na bazi Mozille FF rađen.Otvara mi automatski.Iz Chrome radi isto savršeno,ali izgleda da je problem samo u Mozilli.
[ koska @ 14.08.2009. 14:20 ] @
A je l' imas Google Toolbar? Jesi li probao unistall?
Koristis li jos neke Googlove servise? Probaj da se izlogujes iz svakog pojedinacno.
[ Zoran 021 @ 14.08.2009. 22:47 ] @
Radio sam uninstal GMail notifera, i ponovo ga instalirao.Prilikom logovanja je pisalo failed to log in.Veoma čudno.A na Gmail chekers je pisalo ovako:

The extension failed to retrieve the inbox of <[email protected]>. Please try to log into your account on mail.google.com/mail/ to see if there are any notices from Gmail.
[ koska @ 14.08.2009. 23:08 ] @
Uhf... izgleda da nesto cackaju... meni se opet desava ono sto sam pomenuo iznad... od kako sam seo za kucni komp (pre 4-5h) u FF ne radi standard view... samo HTML...
Chrome radi bez problema...
[ Shadowed @ 14.08.2009. 23:43 ] @
Mozda planiraju da postepeno dozvole pristup samo iz Chrome-a :P
[ enthusy @ 24.09.2009. 16:50 ] @
I po ko zna koji put Gmail testira živce svojih korisnika Dok je do pre par meseci bio Beta, sve je bilo u redu! Sada kada je "Stable" stalno se ruši

[att_img]

U "Learn more" piše:

Your contact list is temporarily unavailable, which may result in a few issues:

Auto-complete may not work
The contact manager may not load
Chat may not work
We're working to fix the problem, and in the meantime, you should be able to continue to read and send mail as normal. Thank you for your patience.
[ markom @ 24.09.2009. 17:07 ] @
Pretpostavljam da možeš da tražiš da ti vrate pare nazad...
[ enthusy @ 24.09.2009. 19:15 ] @
Ja ne koristim plaćeni Gmail, a i da koristim, sumnjam da se pare vraćaju zbog ovakvih kratkotrajnih problema bez trajnih posledica.
[ tdjokic @ 24.09.2009. 19:19 ] @
Kako se cita Chrome? Hrom? Pa, bas je hrom, za Linux ga jos nema. Postoji nesto virtuelno, sto me ne zanima uopste, ali jos uvek nemaju ono obicno - skini, instaliraj.
[ Srđan Pavlović @ 24.09.2009. 19:24 ] @
Hm, cudno, apsolutno nisam nikakvih problema sa gmail-om imao, nikada.
Najbolji i najbrzi, i reklame-free mail.
[ Shadowed @ 24.09.2009. 22:09 ] @
Citat:
enthusy: Ja ne koristim plaćeni Gmail


To je i bila poenta... Besplatno ti je a zalis se.
Anyway, imao sam i ja ovaj problem, inace su sve cesci problemi sa Gmail-om...
[ enthusy @ 24.09.2009. 22:26 ] @
Citat:
markom: Pretpostavljam da možeš da tražiš da ti vrate pare nazad...

Citat:
Shadowed: To je i bila poenta... Besplatno ti je a zalis se.

Ja se ne žalim, ja konstatujem kako se ponaša email servis koji koristim. Ne vidim poentu u tome da moram da ćutim i ne smem da kažem da Gmail ne radi, samo zato što ga direktno ne plaćam nego im donosim zaradu preko reklama koje oni imaju pravo da prikazuju u mom sandučetu.
Mislim stvarno, možeš zamisliti, ja bio toliko bezobrazan pa rekao da Gmail ne radi kada on stvarno nije radio... Izvinjavam se i što sam promašio temu koja glasi: "Gmail down - gmail servis ne radi!!!". Kakvi su vam to komentari bili, oduševljen sam.

[ Shadowed @ 25.09.2009. 07:11 ] @
Ja ti rekoh sta je Markov post znacio, ne znaci da se slazem sa njim :)
[ Catch 22 @ 25.09.2009. 10:14 ] @
Sve oko skorašnjih, kratkotrajnih problema sa GMail servisom je bilo odmah i zvanično objavljeno na internetu...

Official GMail Blog
Citat:
More on today's Gmail issue

Tuesday, September 01, 2009 6:59 PM
Posted by Ben Treynor, VP Engineering and Site Reliability Czar

Gmail's web interface had a widespread outage earlier today, lasting about 100 minutes. We know how many people rely on Gmail for personal and professional communications, and we take it very seriously when there's a problem with the service. Thus, right up front, I'd like to apologize to all of you — today's outage was a Big Deal, and we're treating it as such. We've already thoroughly investigated what happened, and we're currently compiling a list of things we intend to fix or improve as a result of the investigation.

Here's what happened: This morning (Pacific Time) we took a small fraction of Gmail's servers offline to perform routine upgrades. This isn't in itself a problem — we do this all the time, and Gmail's web interface runs in many locations and just sends traffic to other locations when one is offline.

However, as we now know, we had slightly underestimated the load which some recent changes (ironically, some designed to improve service availability) placed on the request routers — servers which direct web queries to the appropriate Gmail server for response. At about 12:30 pm Pacific a few of the request routers became overloaded and in effect told the rest of the system "stop sending us traffic, we're too slow!". This transferred the load onto the remaining request routers, causing a few more of them to also become overloaded, and within minutes nearly all of the request routers were overloaded. As a result, people couldn't access Gmail via the web interface because their requests couldn't be routed to a Gmail server. IMAP/POP access and mail processing continued to work normally because these requests don't use the same routers.

The Gmail engineering team was alerted to the failures within seconds (we take monitoring very seriously). After establishing that the core problem was insufficient available capacity, the team brought a LOT of additional request routers online (flexible capacity is one of the advantages of Google's architecture), distributed the traffic across the request routers, and the Gmail web interface came back online.

What's next: We've turned our full attention to helping ensure this kind of event doesn't happen again. Some of the actions are straightforward and are already done — for example, increasing request router capacity well beyond peak demand to provide headroom. Some of the actions are more subtle — for example, we have concluded that request routers don't have sufficient failure isolation (i.e. if there's a problem in one datacenter, it shouldn't affect servers in another datacenter) and do not degrade gracefully (e.g. if many request routers are overloaded simultaneously, they all should just get slower instead of refusing to accept traffic and shifting their load). We'll be hard at work over the next few weeks implementing these and other Gmail reliability improvements — Gmail remains more than 99.9% available to all users, and we're committed to keeping events like today's notable for their rarity.


Takođe sve o tome i ovde
Gmail Outage Resolved