[ Dragi Tata @ 28.11.2003. 01:36 ] @
Evo, primećujem da smo posle godinu i po rada stigli do 300 tema u .NET forumu i mislim da je ovo dobar trenutak da se malo presaberemo, vidimo šta smo radili dobro, a šta loše i kako da unapredimo forum.

U leto 2002 je ideja za ovaj forum krenula od jedne VB.NET teme koju je pokrenuo Neša Denton, pa smo onda posle malo oklevanja i razmišljanja rešili da krenemo sa posebnim forumom za .NET teme.

Verovatno najznačajniji doprinos forumu je do sada davao naš moderator Dejan Gojsević - degojs i želim ovom prilikom da mu zahvalim u ime svih diskutanata na forumu. Naravno, on sam, kao ni cela ekipa moderatora ne bi mogla da napravi nešto ozbiljnije da nije bilo aktivnog učešća ostalih.

Mislim da se ovaj forum odvaja od većine ostalih na ES-u po sadržajnim, korisnim, a pre svega odmerenim i pristojnim diskusijama. Politika moderisanja .NET foruma je takva da se ne toleriše ne samo vređanje učesnika diskusije, već ni "sitne" provokacije koje mogu da odvedu teme na neželjeni kolosek.

Ovo mesto je koliko znam najbolji .NET forum na srpskom jeziku, i zahvaljujem svim učesnicima koji su ga takvim učinili. Međutim, želim da budemo još bolji, i zato molim za konstruktivne kritike i predloge na tu temu.
[ Gojko Vujovic @ 28.11.2003. 01:45 ] @
Sve čestitke moderatorima i učesnicima sa nadom da će budućnost doneti još ovako kvalitetnih foruma celom ES-u, a .NET forumu mnogo novih diskusija i korisnika.
[ degojs @ 28.11.2003. 05:41 ] @
Hvala, hvala na rečima pohvale i da, sretan nam uspešan rad .NET foruma :-)
[ Java Beograd @ 28.11.2003. 09:26 ] @
Cestitke i sa moje strane. Preko .NET foruma sam zapravo i 'upoznao' elitesecurity. I zacudio sam se kad sam video da drugi forumi nisu kao .NET
Cestitke moderatorima, i naravno jos jednom zahvaljujem na korisnim savetima.
[ havramm @ 29.11.2003. 00:43 ] @
Code:

using System;

namespace SomeNamespace
{
   public class App
   {
      public static void Main()
      {
         Console.WriteLine("We can do it together!");
      }
   }
}


[Ovu poruku je menjao havramm dana 29.11.2003. u 03:36 GMT]
[ degojs @ 29.11.2003. 00:48 ] @
Mislim da je problem u tome što nisi stavio [STAThread] atribut :-)

[ havramm @ 29.11.2003. 00:55 ] @
Citat:
degojs:
Mislim da je problem u tome što nisi stavio [STAThread] atribut :-)




Nisam nameravao da koristim COM ;-)
[ degojs @ 29.11.2003. 01:06 ] @
A da pokušaš da staviš Console.Out.WriteLine umesto Console.WriteLine.. ako ni tada neće, ja ne znam šta je :-)
[ havramm @ 29.11.2003. 01:10 ] @
VID'O!
[ degojs @ 29.11.2003. 01:11 ] @
E sad si vec poceo da varas.. public namespace, nema klase .. :)

/edit - degojs: hehehe, dosta bre :)

[Ovu poruku je menjao degojs dana 28.11.2003. u 21:11 GMT]
[ Deep|Blue @ 29.11.2003. 01:27 ] @
Ma dobro,
nije vazno sto ne radi
Vazna je namera

I ...
da nam pozivi .NET jos par desetina godina

[ degojs @ 29.11.2003. 01:33 ] @
Aman, Deep Blue, pa nije ni bilo ozbiljno :)
[ Deep|Blue @ 29.11.2003. 01:52 ] @
Citat:
degojs:
Aman, Deep Blue, pa nije ni bilo ozbiljno

Ma znam, nego rekoh samo da primetim dok nisu poceli da lete nozhevi i sekirice po forumu

Ne sekirajte se
[ Dragi Tata @ 29.11.2003. 04:41 ] @
Dobro bre, ima li ko kakvu kritiku/predlog ili ste baš toliko zadovoljni forumom ovakvim kakav jeste?
[ havramm @ 29.11.2003. 12:08 ] @
Zasto ne bi probali da napravimo nesto tipa CodeProject, ali na srpskom?

Mislim da bi mnogima tako nesto odgovaralo...
[ Dragi Tata @ 29.11.2003. 18:16 ] @
Code Project na srpskom je malo preambiciozan poduhvat. Ne postoji kritična masa ljudi koja bi tako nešto opravdala. Najbliže tome što mi je palo na pamet bi bio sajt gde bi zainteresovani mogli da pišu tekstove, a za forum da i dalje koristimo ES. Mislim da TOP teme nisu baš najbolji način za tekstove, ali to je najbolje što trenutno imamo.
[ Gojko Vujovic @ 29.11.2003. 19:01 ] @
Dobićete uskoro file arhivu pošto je u izradi potpuno nova arhiva integrisana sa bazom korisnika es-a za forum digitalne satelitske televizije. Samo će ovog puta imati podršku i za više sekcija pa će .net ili neki drugi forumi moći da dobiju svoje arhive.
[ Dragi Tata @ 29.11.2003. 19:11 ] @
Fino. Onda ćemo da imamo "Code Project" u okviru ES-a. Idealno bi bilo da na vrhu foruma stoji neki link na stranu koja bi se zvala "tekstovi" ili tako nešto.

Uzgred, zaboravili smo da zahvalimo i Gojku, koji je napravio najbolji sistem tehničkih foruma na srpskom jeziku i omogućio nam da se bavimo tematikom koja nas interesuje.
[ havramm @ 29.11.2003. 21:48 ] @
To bi stvarno bilo odlično!

Takodje, Gojko svaka čast!
[ degojs @ 30.11.2003. 07:34 ] @
Da, da.. mogla bi to da bude baš dobra stvar, pogotovo ako bi uspeli da jednom mesečno imamo dobar tekst.. valjda će i biti tako s obzirom na broj tehničkih foruma na ES.