[ jovanna991 @ 26.02.2009. 19:03 ] @
da li neko moze da mi pomogne oko bojasnjenja rada while naredbe u programu koji ucitava broj c i njegovo rastavljanje na proste delioce.
[ X Files @ 26.02.2009. 19:07 ] @
Jovana, molim te prekini da zatrpavas ES zahtevima da ti se urade domaci zadaci, ES nije berza za besplatno resavanje tudjih domacih zadataka.

Po pravilima [ES] foruma brišu se sve teme u kojima autor traži da mu se uradi domaći zadatak, a da prethodno ništa sam nije pokušao. Domaći zadaci su predviđeni za samostalan rad, a članovi ovog foruma će svakako pokušati da *pomognu* kada autor i sam pokaže svoje angažovanje i inicijativu.

Dakle, postavi kod koji si do sada uradila (i to u forumu za pocetnike), pokazi gde si stala i sta ti nije jasno. Sve ostalo ce biti brisano.


Hvala na razumevanju i srećan rad.
[ Wajda.W @ 06.04.2009. 20:46 ] @
u slucaju da do sada nisi nigde nasla kako radi while naredba...
pa radi dok god je uslov u zagradi zadovoljen tj dok je njegova logicka vrednost tacna.
Obicno se koristi u slucajevima kada ne znas koliko ti je iteracija (ponavljanja) potrebno da nesto uradis.
Npr ti ne znas koliko prvih brojeva treba sabrati da bi se dobila suma koja je najmanja koja prelazi 1000:
Code:

suma=0;
i=0;
while(suma<1000)
{
i++;
suma+=i;
}
cout<<"treba "<<i<<" brojeva";



U tvom zadatku trebas deliti pocetni broj po modulu sa 10 i deliti obicnim deljenjem sa 10 i tako izdvajati cifre dok ne dodjes do 0, posto ne znas koliki je broj (tj koliko cifara ima) koristis while petlju.
Trebalo bi da znas sama da odradis.
U ostalom, kako kaze X files, pokazi malo entuzijazma pa mozda pomognemo i vise. ;)
pozdrav Vajda