[ alexandar05 @ 27.02.2009. 11:00 ] @
Trebam zameniti bateriju na 8800 , stara original baterija je BL-5X Li-on 600 mA , dobio sam savet ,kada vec kupujem novu , da kupim BP-6X ,to je original baterija za 8800 Sirocco , samo je 700 mA Li-Polimer i boljih karakteristika . OK sto je veceg kapaciteta, ali da li se Li-on baterije smeju zameniti Li-Polimer baterijama a da nece imati nekog stetnog uticaja po tel . ???
Zasto ovo pitam, svojevremeno sam na bezzicnom tel. NI-CD baterije zamenio Ni-mh ili mozda i Li-on , sada se vise i ne secam, i time ga vremenom upropastio ,pa posto mi ovaj tel. bas nije za bacanje :) , znacilo bi mi strucno mnisljenje.
Pozdrav
[ Catch 22 @ 27.02.2009. 11:54 ] @
Citat:
alexandar05:...Zasto ovo pitam, svojevremeno sam na bezzicnom tel. NI-CD baterije zamenio Ni-mh ili mozda i Li-on , sada se vise i ne secam, i time ga vremenom upropastio ...


Zamena Li-Ion baterije odgovarajucom Li-Polymer u mobilnom telefonu je potpuno bezbedna. Samo nemoj, ako boga znaš, da ih "formiraš", bez obzira na moguće "preporuke prodavca"!!!

Što se tiče NiCad vs Ni-Mh izgleda se radilo o "kruškama i jabukama", naime većina boljih bežicnih telefona (npr. Panasonic) može da koristi bilo koji od ta dva tipa, ali se preko menija za podešavanje postavki u samom telefonu mora eksplicitno navesti koji tip baterije se koristi. Ovo je neophodno zbog različitog procesa punjenja, koji kontroliše elektronika ugrađena u samom telefonu.
Uputstvo za postupak sa baterijama se nalazi uvek na prvih par stranica uputstva za rukovanje, koje bi normalno trebalo da se dobije uz telefon.
Ciklus inicijalnog punjenja ("formiranje") NiCad / NiMh jeste potreban (za razliku od Li-Ion/Li-Polymer), kao i ujednačena eksploatacija (ne stavljati slušalicu na bazu sve dok indikator kapaciteta baterija ne pokaže da je vreme za punjeje).
Većina korisnika odmah u startu "zakolje" baterije svog bežičnog telefona nepotrebnim držanjem slušalice na bazi-punjaču telefona.
Relativno sveže baterije, uz propisnani način eksploatacije, u proseku treba da traju 5-7 dana između dva punjenja (uz prosečnu upotrebu telefona)
;)

[ svakaVamcast @ 27.02.2009. 14:52 ] @
@catch

"naime većina boljih bežicnih telefona (npr. Panasonic) "

-Panasonic nije napravio dobar telefon od kada postoji,on ima primat iskljucivo u Srbiji zbog monopola uvoznika (nekada ga je radio Genel).

-Polako i kod nas dolazi do proboja na trziste mnogo kvalitetnijih telefona tipa Siemens,Alcatel,GE,.......

-U servisu na svaki 1 Siemens dolazi po 20-25 Panasonic-a

@aco

Ma kupi bre bilo koju bateriju,nema da se bojis :-))

P.S. Inace da ti kazem da neces dobiti nikakva VELIKA poboljsanja.NIsta ti duze nece trajati baterija,odnosno jedva jedan dan ce raditi na tvom telefonu,uzeo bilo koju bateriju.
[ alexandar05 @ 27.02.2009. 22:05 ] @
Hvala Vam puno ,
veliki pozdrav .
[ Catch 22 @ 27.02.2009. 22:16 ] @
Citat:
svakaVamcast: @catch

"naime većina boljih bežicnih telefona (npr. Panasonic) "

-Panasonic nije napravio dobar telefon od kada postoji,on ima primat iskljucivo u Srbiji zbog monopola uvoznika (nekada ga je radio Genel).

-Polako i kod nas dolazi do proboja na trziste mnogo kvalitetnijih telefona tipa Siemens,Alcatel,GE,.......

-U servisu na svaki 1 Siemens dolazi po 20-25 Panasonic-a

...

Koja je svrha ovakvog komentara?
U poredjenju sa "Vivax", "WEG", "Panosonaic" i ostalim "markama", koje su preplavile nase trziste Panasonic je ipak neko ime. Od kako pomenuti "monopolista" nije jedini uvoznik, svasta se danas kod nas prodaje sa nazivom "Panasonic"...
Ali cela ova prica i nema veze sa temom, posto covek uopste nije naveo o kom bezicnom telefonu se radilo, niti je poenta njegovog pitanja bila vezana za bezicne telefone.
[ svakaVamcast @ 28.02.2009. 11:03 ] @
@catch

Tacno,nema ama bas nikakve veze, isto kao i tvoj o Panasonic-u ! Lepo je odgovoreno coveku na pitanje sa : Da mozes zamenuti bateriju u telefonu kako si i zamislio,samo neces dobiti nista revolucionarno (u smislu da ce mu baterija trajati 2-3-4-5 dana.....) nego zanemarljivo sat-dva vise.
[ skymobile @ 02.03.2009. 22:56 ] @
@alexandar05
Sa baterijom od 8800 sirocco u najboljem slucaju mozes dobiti da "drzi" 24 sata, ako tipkas poruke malo vise ni toliko.
Inace Panasonic jeste smece, ali i sa cenom je pristupacan pa se ljudi vise odlucuju za njega nego neki Vivax, Vox i sta-ti-ja-znam-koja-marka Kinez.
[ Catch 22 @ 03.03.2009. 01:05 ] @
Citat:
skymobile:...Inace Panasonic jeste smece, ali i sa cenom je pristupacan pa se ljudi vise odlucuju za njega nego neki Vivax, Vox i sta-ti-ja-znam-koja-marka Kinez.

Jel ti to ozbiljno mislis? Ne predstavlja valda Panasonic samo ovo sto se u poslednje vreme valja kod nas. Valda postoji neka razlika u modelima? Ne treba sad celu proizvodnu paletu Panasonica proglasiti za smece samo zato sto se kod nas prodaje 4-5 modela, sumnjivog kvaliteta pod tim nazivom.
???
[ svakaVamcast @ 03.03.2009. 07:28 ] @
@Catch 22

Pa sada ne mozes uporedjivati babe i zabe,normalno da kvalitet telefona srednje i vise klase odskacu i kvalitetom. Ali telefoni ekonomske klase koje proizvodi Panasonic (citaj 95% koji se nalaze na trzistu kod nas ili bilo gde u svetu) su obicno smece,dok telefoni tipa Siemens ili AEG ili GE su sasvim neka druga prica. A razlika u ceni je smesna. Isto tako su i telefoni srednje i visoke klase neuporedivo kvalitetniji od Panasonic-a.

Ovo sto se prodaje kod nas nije nikakav skart ili kopija,vec originalan proizvod,samo sto je kvalitet Panasonica u ekonomskoj klasi jednak 0. Ali isto tako se isti proizvod prodaje i u Svajcarskoj,Nemackoj,Engleskoj. Jedino kod nas u Srbiji vlada pravilo da je roba koja se prodaje u EU mnoooogo bolja nego ovde kod nas.

Ja dnevno dobije barem 1-2 komada istih tih Panasonic-a koje je rodbina donela iz Svice na poklon (a fabricki neispravni),a ne govorim o zakljucavanju aparata (prfiksima) itd.

Tako da mene niko ne moze ubediti da je Panasonic dobar proizvod,kada za zanemarljivo veci novac (citaj do 1.000 din) mozes dobiti mnoooogo kvalitetniji aparat.
[ Catch 22 @ 03.03.2009. 07:41 ] @
Citat:
svakaVamcast: @Catch 22

... Ali isto tako se isti proizvod prodaje i u Svajcarskoj,Nemackoj,Engleskoj. Jedino kod nas u Srbiji vlada pravilo da je roba koja se prodaje u EU mnoooogo bolja nego ovde kod nas...

Da li je bolja? Verovatno, ali je svakako razlicita. Ako posetis njihov web portal www.panasonic.eu i uporedis zvanicnu ponudu modela po lokalnim sajtovima, videces da se na nemackom sajtu pominju sasvim drugi modeli, nego na sajtu "Serbia And Momtenegro", a da ne pominjem ponudu modela za recimo americko trziste...

Posebna je prica sto se po raznim "Metroima" masovno pojavljuje roba, koja zvanicno ne postoji na spisku proizvoda za Evropu.
[ svakaVamcast @ 03.03.2009. 12:37 ] @
A razlog je taj sto je vlasnik GENEL-a iz Amerike (nas covek),a njegov brat je vlasnik firme u SRBIJI (telefoni koji se uvoze u Srbiju su namenjeni trzistu USA-a),zato neretko dolaze sa adapterom 110/220 (Isto vazi i sa AIWA muzickom opremom,posto je uvoznik isti).

A razlog zasto ja to sve znam je taj sto je vlasnik iste firme moj prijatelj,tako da znam iz prve ruke.

To sto si video na netu razlicitu ponudu ne znaci da iste nema kod nas (veruj mi ima),samo sto je nas narod proklet pa trazi samo ono sto je jeftinije (ako jos ima i neki naziv koji je on video kod komsije,da isto ima i on...........onda je to dobitna kombinacija).

P.S. Dali je platezna moc u Nemackoj i u SR ista ? Dali je mentalitet Nemaca i SR isti ?

P.S.S. A kakve sve ovo ima veze sa covekom sto je postavio temu ? Nikakve !
[ skymobile @ 05.03.2009. 01:27 ] @
Citat:
Catch 22: Jel ti to ozbiljno mislis?

Da ozbiljno sasvim.
Covek je dobio odgovor,a da vise ne bi isli u off, stavicemo LOCK, a postovi nek ostanu mozda neko procita nesto korisno.