[ vidonk @ 27.02.2009. 18:11 ] @
Ovako .... instaliro sam freeBSD .... i za sad ucim po malo .. :) ... takodje sam skinuo cd 2 i cd 3 i sad sam planiro da ih instaliram ... ali kad ukucam "sysinstall" on mi kaze "This uility should only be run as root" e sad kako da ja budem taj "root" .. (ako sam dobro skapirao) da mi ova komanda proradi .
Posto nemam net kuci ... moram da skidam aplikacije sa drugog mijesta i da ih prebacim na komp preko fleske ..... tj. kako da prekopiram nesto sa fleske na FreeBSD ?
Kad ubodem flesku on mi kaze nes ovako ...

umass0: <JetFlah Mass Storage Device, class 0/0, rev 2.00/1.00, addr2> on uhub4
umass0 : Get Mas Lun not supported (STALLED) " .. brine me ovo "not supported" .... i kako ja sad da prebacim recimo neki folder sa nekim sadrzajem negdje na hard disk ? .

I jos kako da dobijem listu foldera koji se nalaze na FreeBSD-u ... tj. da dobijem nesto kao kod windowsa

Documents and Settings/
Intel/
Program Files/
Windows/
tj koji su to folderi koji se vide kad se pristupi hdd-u .. ?
[ Tyler Durden @ 28.02.2009. 07:44 ] @
S obzirom da nemaš ni osnovno znanje o UNIX-like sistemima najbolje bi ti bilo da kreneš sa čitanjem FreeBSD handbook-a jer ćeš ovakvih početničkih pitanja imati hiljadu, a sva ona su mnogo bolje i preciznije odgovorena u handbook-u koji je zaista sjajan.

Da bi postao root treba da kucaš komandu su u konzoli, tražiće te lozinku za root nalog i kada otkucaš bićeš ulogovan kao root.
Što se tiče USB podrške, to ćeš morati da pogledaš u handbook-u.
Organizacija fajl sistema na hard disku je drugačija nego u Windowsu, ali i to je najbolje da pogledaš u handbook-u.
[ vidonk @ 01.03.2009. 03:20 ] @
ok ... zahvaljujem na odgovorima .... nekako sam se snasao sa svim tim .... :) nego ako te ne mrzi ... :) smorih se sa gnomeom ... :( nemogu nikako da ga pokrenem da valja :) pa ako te ne mrzi da mi pomognes da ga pokrenem ..... cita sam hendbook ali tamo nisam nasao ... pa skoro nijesnu korisbu stvar ... bar za mene sad trenutno ... :( ...
Znaci instalirao sam gnome sa cd-a 2 .... po nekom upustvu iz pdf fajla .... i sad bih treao da dodam gdm_enable="YES" u /etc/rc.conf ali nije mi nikao uspjelo (ne znam kako da otvorim taj fajl ) onda sam uradio sledece :

% echo "/usr/X11R6/bin/gnome-session" > ~/.xinitrc

startx

i posle ovoga otvori mi dvije-tri konzole u nekakvmo bzv okruzenju ......... dakle sa ovim nisam nista postigao ..... trazio sam po googleu i po handbooku ali nisam uspio da nadjem nis upotrebljivo ....... sta da radim ?
[ Zoran Milovanovic @ 05.03.2009. 21:45 ] @
Citat:
vidonk: ....... sta da radim ?


Ima mnogo mogucnosti:

1. Da batalis *BSD
2. Da googlas dok ne resis sve to sto hoces
3. Nadjes nekoga ko moze to da ti resi, ali da fizicki bude za kompom
4. Vratis se na Windows
5. Nemam ideju. ;)
[ codemaster @ 08.05.2009. 19:32 ] @
Za usb memoriju: mount -t msdosfs /dev/da0 /mnt/usb
s tim sto si vec sam napravio: mkdir /mnt/usb folder i sto si preko dmesg video gde ti je usb.

Ako ne ide, meni se desilo da nece jednom, sa nekim usb-om, malo tragaj po netu, mozda moras da skines nesto (FreeBSD nije za lenje ljude).
A puno je lakse ako imas net na samom sistemu, na svom kompu mislim.

Citat:
i posle ovoga otvori mi dvije-tri konzole u nekakvmo bzv okruzenju


nisi u /etc podesio xorg conf file. otvorio ti je sirovi x, jer nema informacije o tvojoj grafickoj o monitoru o rezoluciji...
citaj malo man stranice, handbook... budi jak, budi samostalan