[ ||NeX|| @ 28.11.2003. 13:12 ] @
Instalirao sam prvo Apache u:
(localhost) C:\Program Files\Apache Group\Apache\htdocs
pa onda php u:
c:/php/
i promjenio valjda php.ini za localhost i sada skinuo 22mb mysql-a i ne znam ni ja kom logikom instalirao ga u C:\Program Files\Apache Group\Apache\htdocs\mysql\ !
I neće da mi rade baze tj. radi apache, radi php, ali mysql je semafor na zelenom, ali ne funkciniše.
Je li i mysql treba da bude na c? Ako da, šta onda moram podesiti da mi to radi kako treba?

Još to i ja mislim da imam onda sve spremno za rad.

Prava glavobolja kad prvi put radiš.

[Ovu poruku je menjao -zombie- dana 28.11.2003. u 22:02 GMT]
[ Not now, John! @ 28.11.2003. 13:33 ] @
Novije verzije PHP-a nemaju prekompajliranu podršku za MySQL, valjda.
[ noviKorisnik @ 28.11.2003. 13:35 ] @
Najlakše je kad pustiš default putanje - my.ini je podešen za c:\mysql\

Ovako - mysql manual - podešavanje putanja za bazu, koja promenljiva? - vrednost će ti biti C:\Program Files\Apache Group\Apache\htdocs\mysql\data\
[ ||NeX|| @ 28.11.2003. 14:13 ] @
ok, pokušati ću kasnije
[ leka @ 28.11.2003. 15:22 ] @
Vrlo je moguce da ti MySQL ne dozvoljava localhost pristup. Da li si uopste pokusao da sa mysql clientom (onim konzolnim koga vecina windows korisnika koje znam mrze)?
[ ||NeX|| @ 29.11.2003. 14:29 ] @
Podesim, ali neće.
Jedino što me mući jeste da li sam "localhost" tačno podesio.
je li to ostaje "localhost" ili se tu upisuje path na disku do localhosta (c:/.../htdocs/)? (misli se na mysql podešavanja)
[ NetworkAdmin @ 30.11.2003. 10:25 ] @
najlakse je da uninstall pa sve ponovo po default instalises sa OK Yes Next I agree Yes OK Aha, MA ja' Da Naprijed OK Restart
[ ||NeX|| @ 01.12.2003. 11:12 ] @
Dobio sam novi addserv i instalirao i evo radi za divno čudo. Ali sad imam problema sa guestbook-om, a o tome drugom prilikom, jer mislim da sam smotan, moram odvojiti vremena za to, jer nije to toliko teško skontati.

A vama hvala po ne znam ni ja više koji put.