[ r0dfx @ 28.11.2003. 13:37 ] @
treba da uradim php bazu za ovu stranu www.desk.co.yu/zaposlenje.html koliko je tesko?

[Ovu poruku je menjao Goran Rakić dana 01.12.2003. u 00:38 GMT]
[ Gojko Vujovic @ 28.11.2003. 14:30 ] @
Not Found
The requested URL /zaposlenje.html was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Nema te stranice a i ne znam šta je to php baza?
[ bluesman @ 28.11.2003. 17:57 ] @
A i pogresno je podesen 404 ErrorDocument u .htaccess :-)
[ Gojko Vujovic @ 28.11.2003. 21:43 ] @
Rado ćemo pomoći, samo definiši bolje šta tačno treba. Stranicu nismo videli, ne postoji na datoj adresi.

PHP je programski jezik, ne baza.

Verovatno ti treba dinamički sadržaj ali za to ti treba ili neki dodatni database system koji bi uz php koristio, ili eventualno da držiš podatke u text. fajlu i izvlačiš ih phpom što je lošija solucija od ovog sa bazom, ali moguća ukoliko je prava baza nedostupna.
[ brcha @ 29.11.2003. 00:25 ] @
Citat:
Gojko Vujovic:
Not Found
The requested URL /zaposlenje.html was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.


Da, i ja dobijam isti 404...

Citat:
Nema te stranice a i ne znam šta je to php baza?

Gojko, nemoj da se brukaš... Kako ne znaš šta je to „php baza“ ;)

Mada, marketinški možda i nije loš naslov. Ja sam recimo isključivo zbog tog „zanimljivog“ naziva teme pogledao o čemu je reč... :)
[ Ilija Studen @ 29.11.2003. 12:03 ] @
Uopste ne trebda da vidimo stranicu da bismo pomogli. Potrebno je bar da 'gukne' malo o samom problemu.

Inace, ako hoces nesto da stavljas u bazu i iz nje to vadis treba da znas SQL. Dalje, cist SQL ti na webu slabo pomaze ako ne znas bar jedan Server Side jezik (PHP, ASP itd). Ja sam napisao par tutorijala na tu temu i mozes ih naci na www.ionbee.net .

Pogledaj prvo DDL i DML Start up (sekcija baze podataka), a zatim i tutorijale PHP Start up i PHP i MySQL Start up (sekcija PHP).

I da, tesko je ako tek pocinjes. Ako si "talentovani klinac iz kraja koji je komsiji obecao da ce mu napraviti profesionalan sajt za dva dana a do sada je radio samo u dreamweaveru" lepo se izvini komsiji i daj posao ljudima koji to znaju da odrade. Nemoj nam krasti "`leb iz usta" =] .
[ bOkIcA @ 29.11.2003. 16:09 ] @
http://www.desk.co.yu/zaposlenje.htm

@r0dfx
Obrati paznju na to kako postavljas pitanja jer pitanje sa "greskom", slucajno, namerno ili u neznanju gotovo uvek izaziva (vise ne) cudne reakcije clanova foruma te tako mozes biti sikaniran i ponizen.
I pripazi kako pises linkove.
[ NetworkAdmin @ 30.11.2003. 10:18 ] @
Ovo je lako mogu ti napraviti bazu sa backend administracijom, reportima i malo unaprijediti tu formu sve za 50€

[email protected]
[ Ilija Studen @ 30.11.2003. 15:12 ] @
Neces imati samo problema sa upisom u bazu podataka već i sa validacijom nekih polja... Dakle, tu treba da znaš i neke osnovne operacije sa stringovima pre nego što počneš. Dalje, možda ti zatreba da pošalješ podatke na mail (ili obaveštenje da je došlo do podnošenja zahteva) kad se zahtev podnese.

Smatram da je najbolje da ovu stvar prepustiš nekom ko zna da odradi posao. Ponudu kao što vidim već imaš. Čak smatram da čovek treba da traži više od 50 eura za ovo. Ja bih sigurno... Bez 100 ne bih ni pričao s tobom.

BTW: Da li smatraš da ljudi imaju samo toliko posebnih kvaliteta da bi sve to stalo u jedan red. Stavi TextArea tu. Datum odradi sa padajućim listama )(bar za dane i mesece).

Pozdrav
[ r0dfx @ 02.12.2003. 11:03 ] @
Hvala hvala hvala, vec sam se snasao, nasao sam na web-u slicnu bazu, pa sam modifikovao, postovacu vam link kad zavrsim, inace tacno je uzeo sam pare ali sam rekao da ne znam bazu podataka, tako da je ovo cisto onako da probam! Hvala za datum stavicu!!!
Hvala za sve kritike
s' postovanjem r0dfx