[ Mevi @ 28.02.2009. 06:42 ] @
poz ljudi, jedno pitanje ako mozete da mi pomognete, mozda zvuci glupa pitanje ali eto ne razumem se u te stvari xD Nabavio sam jedan mali digitalni TV, prikacio sam mu onaj kabal za antenu ali ne moze da nadje kanale..Ja kuci imam kablovsku televiziju sad se ja nerazumem u te stvari dali je analogni ili digitalni signal..Sad moje pitanje je dali moze digitalni tv da radi na analogni signal? I dali u opste postoji digitalni signal u Srbiji? hvala poz..
[ misteryns @ 28.02.2009. 10:06 ] @
Svaki tv moze da primi bilo kakav signal,sad o kvalitetu slike ne bih da pricam...Jesi pokusao kabl od kablovske da ukljucis u tv?Daj jos koji podatak o tv uredjaju
[ Miladinovic @ 28.02.2009. 12:14 ] @
Koji tv ? Daj više informacija... Kako da znamo koji standard podržava ? Koja kablovska?
[ Mevi @ 28.02.2009. 14:11 ] @
Ovako drugari ovo je Portable TV Philips PVD1075 i da napomenem da ima slicicu pored ekrana gde pise DVB - Digital Video Broadcasting znaci da je digitalan TV. Sad dali mozda on ne moze da prima ovaj analogni signal. Lepo sam ubacio onaj kabal iz kablovske televizije i ono stavio na autosearch channel i nije nasao nijedan kanal i isto sam probo sa onom bezicnom antenom da fatam RTS i nista, evo npr kad stavim tu bezicnu antenu na drugi TV radi a na ovaj nece :( isto kao da ne prima ovaj signal. A kablovska televizija se zove KDS vizija kako ja znam oni ne prenose digitalni signal...Nije valjda da ovaj TV ne prima ovaj stari signal nego samo ovaj novi digitalni, sta mislite? hvala


[Ovu poruku je menjao Mevi dana 28.02.2009. u 17:27 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Mevi dana 28.02.2009. u 17:28 GMT+1]
[ misteryns @ 28.02.2009. 16:36 ] @
Technical Details for Philips PVD1075
Product Description Philips PVD1075 - 10.2" LCD TV
Product Type LCD TV
Diagonal Size 10.2"
Dimensions (WxDxH) 27.5 cm x 10 cm x 24 cm
Weight 1.2 kg
Country Kits Bulgaria, Czech Republic, Estonia, Lithuania, Ukraine, Romania, Luxembourg, Hungary, Cyprus, Malta, Belarus, Bosnia, Macedonia, Slovakia, Slovenia, Latvia, Moldova, Herzegovina, Georgia, Austria, Denmark, Finland, France, Germany, Italy, Norway, Poland, Portugal, Russia, Spain, Sweden, Switzerland, Greece, Serbia, Montenegro
Digital Television Certification Not certified
Resolution 800 x 480
Video Interface Composite
Technology TFT active matrix
TV Tuner 1x digital
Digital TV Tuner DVB-T
Analogue TV Tuner PAL
Features MP3 playback, WMA playback, built-in digital terrestrial TV tuner, MPEG4 film playback, anti-glare coating
Sound Output Mode Stereo
Speaker System 2 speakers
Supported Flash Memory Cards SD Memory Card
USB Port Built-in
Remote Control Remote control - infrared
Power AC 120/230 V ( 50/60 Hz )
[ Mevi @ 28.02.2009. 16:38 ] @
dobro brate to su detalje za njega ali to mi nista ne pomaze :S
[ misteryns @ 28.02.2009. 16:56 ] @
Obrati paznju na stavku,da on u sebi ima i digitalni i analogni tv tuner???!!!
[ mischo @ 28.02.2009. 16:58 ] @
Technical Details for Philips PVD1075
Product Description Philips PVD1075 - 10.2" LCD TV
Product Type LCD TV
Diagonal Size 10.2"
Dimensions (WxDxH) 27.5 cm x 10 cm x 24 cm
Weight 1.2 kg
Country Kits Bulgaria, Czech Republic, Estonia, Lithuania, Ukraine, Romania, Luxembourg, Hungary, Cyprus, Malta, Belarus, Bosnia, Macedonia, Slovakia, Slovenia, Latvia, Moldova, Herzegovina, Georgia, Austria, Denmark, Finland, France, Germany, Italy, Norway, Poland, Portugal, Russia, Spain, Sweden, Switzerland, Greece, Serbia, Montenegro
Digital Television Certification Not certified
Resolution 800 x 480
Video Interface Composite
Technology TFT active matrix
TV Tuner 1x digital
Digital TV Tuner DVB-T
Analogue TV Tuner PAL
Features MP3 playback, WMA playback, built-in digital terrestrial TV tuner, MPEG4 film playback, anti-glare coating
Sound Output Mode Stereo
Speaker System 2 speakers
Supported Flash Memory Cards SD Memory Card
USB Port Built-in
Remote Control Remote control - infrared
Power AC 120/230 V ( 50/60 Hz )

Obrati pažnju na crveni red.
[ Mevi @ 28.02.2009. 17:02 ] @
vido sam brate hvala ti puno. ali zasto nemogu da fatam kanale, imam 50 kanala a on ne moze ni jedan da nadje
[ misteryns @ 28.02.2009. 17:14 ] @
ne znam kako da ti pomognem,pokusaj da kod skeniranja kanala nadjes opciju analog,ili pod UHF ili bilo sta sto se razlikuje od dig tunera...ne znam kakve opcije imas u meniju...
[ Mevi @ 28.02.2009. 17:57 ] @
brate hvala tebi za tvoj trud ali ovo ne ide... u meni ima samo automatic search i manual i nista vise...unapred hvala ti
[ misteryns @ 28.02.2009. 18:08 ] @
Rado bih ti pomogao,ali ovako je tesko..pokusaj u google da nadjes nesto...ili ako mozes da okacis sliku menija,ili nekog uputstva sa slikama...
[ misteryns @ 28.02.2009. 18:09 ] @
Sta ti nudi kao opcije pod manual search?
[ Mevi @ 28.02.2009. 18:22 ] @
nudi mi samo na koji broj kanal zelim da smestim kanal, znas ono da izaberem po zelji gde da ga smetim... kakvo s*****... lol
[ SASA M. @ 28.02.2009. 20:33 ] @
RTS emituje digitalno na 27 kanalu. Pogledaj postavke za izbor sistema emitovanja. Mozda ima opciju da izaberes zemlju, pa se automatski prebaci na nas sistem emitovanja programa.
[ zeroeleven @ 28.02.2009. 20:37 ] @
Pa ljudi niko ne postavlja pitanje zna li covek gde trazi kanale : preko analognog ili digitalnog opsega??? Preko kabla od kablovske nece nista uhvatiti u digitalnom opsegu, treba stap antena i dovoljan signal sa repetitora na 37 UHF kanalu (ako se dobro secam). Prosto ne mogu da verujem da je televizor neispravan...
[ Miladinovic @ 28.02.2009. 21:31 ] @
Prvo zavisi gde se nalazi, sa Avale emituje na 27. a sa Iriškog venca na 31. kanalu, koliko se ja sećam i iz Zemuna ide nešto na 21. kanalu.... Ali džaba to ako se čovek ne nalazi u zoni pokrivenosti...
[ SASA M. @ 01.03.2009. 02:04 ] @
@zeroeleven
Napisao je da je probao i antenu i kabl. Zato sam rekao da je mozda do postavki. preko kabla nece uhvatiti digitalne, ali analogne bi morao.

RTS kaze da se emituje sa 27 i 31. Neki drugi kanal se ne spominje. Mozda negde postoji dijagram pokrivenosti, ali meni je nepoznat.
[ baresi @ 01.03.2009. 13:27 ] @
Pozdrav!
Gledao sam manual za taj TV i nigde ne piše da možeš primati analogne signale. Mislim da je TV rađen samo za DVBT, (digitalna zemaljska televizija) i DAB, digitalni radio.
[ Mevi @ 01.03.2009. 14:47 ] @
Citat:
baresi: Pozdrav!
Gledao sam manual za taj TV i nigde ne piše da možeš primati analogne signale. Mislim da je TV rađen samo za DVBT, (digitalna zemaljska televizija) i DAB, digitalni radio.


da i ja sam na to mislio, jer procito sam ono upustvo i samo spominje taj ebeni DVB-T (Digital Video Broadcast Televison) ali ne razumem zasto ima onda ugradjen i analogni tuner a i dalje nece, mozda nije to to. Ali prica mi jedan drug da ima da se kupi adapter koji pretvara analogni signal u digitalni, moram jos to da probam ako budem mogo da nadjem u gradu ali ako nece ni to da radi onda moracu da ga vratim, skupo sam ga platio, nebi se ovo ovoliko trudio za njega ali ebi ga svidja mi se pa mi ga malo zao da ga vracam ali sta ce mi TV koji ne hvata kanale, jel tako? hehe

Znaci ljudi ako znate nesto u vezi toga adaptera javite se slobodno unapred hvala vam svima
[ milanjel @ 01.03.2009. 16:01 ] @
Pazljivo pogledaj u upustvu da li se negde spominje PAL (to je snandard analogne televizije koji mi koristimo)

Mozda je najbolje da odes do radnje gde si kupio TV i raspitas se kod njih. Inace ovi iz RATEL-a i RRA imaju plan da se do 2012 godine predje na digitalno emitovanje tj DVB-T. Znaci ako ne moze da se gledaju sadasnji analogni programi na tom TV-u OBAVEZNO GA VRACAJ.
[ baresi @ 01.03.2009. 18:22 ] @
Pozdrav!
Sumnjam da postoji taj uređaj, mislim da ti je najjednostavnije da nađeš neki stari videorekorder i koristiš iz njega kompozitni video sa skarta, sve dok ne dođe DVBT.
[ Mevi @ 01.03.2009. 18:59 ] @
Citat:
baresi: Pozdrav!
Sumnjam da postoji taj uređaj, mislim da ti je najjednostavnije da nađeš neki stari videorekorder i koristiš iz njega kompozitni video sa skarta, sve dok ne dođe DVBT.


Kad gledam ovamo u upustvo pise "TECHNICAL DATA" TV SYSTEM = DVB-T znaci da ne moze da radi na analogni signal a ja sad ne kontam zasto na internet kad gledam detalje za njega pise da ima ugradjeni analogni tuner, sto nesto jednu g**** ovi!!! meni je sad cilj da ja nadjem taj adapter koji pretvara analogni signal u digitalni da neznate to gde ima? Baresi ---> imam video i to novi video Sony ali nisam te bas razumeo, jel mozes to da mi malo pojasnis kako to da izvedem i ako imas sliku kakve kablove mi trebaju hvala
[ zeroeleven @ 01.03.2009. 19:31 ] @
Moja je ideja bila posto (kao) ima analogni tuner da postoji komanda za search kojom se bira da li se radi search jednog ili drugog tunera. Informacije na netu su vrlo skromne tako da sam jedino otkrio da ima kompozitni video ulaz (trebalo bi da je standardni chinch) pa preporucujem da video izlaz iz sonijevog videa povezes na video ulaz tv-a ili ga daj deci da se igraju ;) Ima i neki USB ali ne znam zasto, valjda da se gledaju slike (da se slikas, ha). Kao zamena za video mora da moze da posluzi i eksterni tv tuner pod uslovom da kompozitni video na filipsu nije sam dekoracija... GOOD LUCK
[ baresi @ 01.03.2009. 20:10 ] @
Pozdrav!
I ja sam mislio na taj AV ulaz, na manualu ne piše kakav je konektor, nalazi se sa strane iznad prikljućka za slušalice. Na internetu čak piše da bi ti kablovi trebali biti priloženi uz TV.
[ Miladinovic @ 01.03.2009. 20:23 ] @
Citat:
Mevi:  meni je sad cilj da ja nadjem taj adapter koji pretvara analogni signal u digitalni da neznate to gde ima?


Tako nešto nećeš naći, nije to tako jednostavno kao što misliš.... Da bi analogni program, kojeg hvataš, pretvorio u digitalni koji bi primao sa tim tv-om pa potrebna ti je oprema kao da bi neka tv stanica odlučila da emituje u DVB-T, možda preterujem ali tako nešto.

Jedino rešenje je da nadješ neki eksterni tuner pa preko njega da gledaš, tipa neki VCR ili slično... Mada rekao si da si probao njegovu antenu,ili antenu sa krova, kod mene iz sobe ne ide ništa, a sa krova mogu da pratim u DVB-T

RTS1
RTS2
Avalu
RTS Digital (Kanal kulture)

na 27. kanalu i primam signal na 21. kanalu iz Zemuna, sada ne ide ni jedan kanal ali je bio TV5 i Stankom nekada...
[ niceness @ 01.03.2009. 22:41 ] @
Evo gledam brosuru i izgeda da stvarno moze samo dvb-t:
Tuner/Reception/Transmission
•DVB: DVB Terrestrial *
•Tuner bands: UHF
•Video Playback: PAL

Citat:
Miladinovic: Tako nešto nećeš naći, nije to tako jednostavno kao što misliš.... Da bi analogni program, kojeg hvataš, pretvorio u digitalni koji bi primao sa tim tv-om pa potrebna ti je oprema kao da bi neka tv stanica odlučila da emituje u DVB-T, možda preterujem ali tako nešto.

Kad jednog dana bude dostupan kod za soft-dvb onda ce mozda i moci :D ... http://wwvince.interfree.it/PellegriniBacciLuise_WSR08_CR.pdf
[ Mevi @ 02.03.2009. 02:02 ] @
zeroeleven i baresi legende ste! nisam se toga setio moram priznati.. meni je bas uz TV dosao taj kabl za AV, bas cu to da probam preko videa ali prvo trebam da kupim ovaj kabl dole na slici sto sam postavio, bez njega mogu da se slikam hehe! Da neznate mozda koliko se krecu cene za ovakve kablove? Nadam se da cu ga naci. Inace hvala vam drugari i svima javicu vam ako bude htelo.. poz
[ bubalo @ 02.03.2009. 11:58 ] @
Znam da nije skup, par stotina dinara.
[ zike001 @ 02.03.2009. 15:08 ] @

Mevi,

ako u specifikacijama pise da ima analogni tuner onda mora taj tvoju TV imati RF ulaz.
Nisi slijep, vidi ima li ga , ako ga nema suti i trpi :) i cekaj digitalizaciju....
A mora postojati fizicki switch za prebacivanje izmedju jedog i drugog tunera , ako vec ne moze da se prebaci preko daljinskog....
[ zike001 @ 02.03.2009. 16:28 ] @
RF ulaz je isti i za digitalnu!
[ baresi @ 02.03.2009. 19:12 ] @
Pozdrav!
Mevi, što se tiče cene za kabel. u vrh glave 4 eura. Bitno je da je scart na činč i ne obrnuto, osim ako ima mogućnost biranja šta je ulaz a šta izlaz.Zike001, na Philipsovom sajtu nigde ne piše da ima analogni tuner. Lično mislim da je to napisao neki trgovac koji na žalost nezna o čemu se radi.
[ Mevi @ 02.03.2009. 22:44 ] @
E ovako moji drugari da ja dovedem kraj sa ovim misterioznim TV-om!!! Napravio sam ga konacno i radi!!!! HAHAHAHA!!! Naravno zahvaljujući zeroeleven i baresi-om idejom, hvala vam puno momci jos jednom, mozgovi ste nema sta I da razcistim jos jednu stvar sto se tice sa ovim ugradjenim analognim tunerom u ovaj TV, ma apsolutno nema nista od toga! Pisao sam ovima sto rade u Philipsu i danas su bi bas odgovorili na mail i rekli su da ovaj TV samo podrzava digitalni signal DVB-T, znaci toliko od toga sto se tice. Prilicno sam zadovoljan mada slika je malo losija kad to ide preko videa ali radi briga me a i jedna stvar me mnogo nervira ne moze da se gleda teletext i plus moram da menjam kanale preko videa ali eto bolje ista nego nista, jel tako hehe Nadam se da cu docekat tu digitalnu ako budem ziv Toliko od mene za sad pa se sigurno cujemo u nekoj drugoj temi i problemu poz svima i hvala vam na vase komentare i pomoc. pozdrav
[ zeroeleven @ 03.03.2009. 21:54 ] @
Drago mi je Mevi da je uspelo Ipak je to bolje nego da ti Filips bude samo "kolektor prasine"... Ja cu samo da ponovim da stvar moze da se doradi eksternim TV tunerom za PC koji IMA TELETEKST. Modela ima raznih pa pitaj bata google Pozdrav!