[ Deki43 @ 28.02.2009. 11:02 ] @
Pozdrav svima.
Interesuje me šta mislite,da li treba kupiti sada novi računar ili sačekati još malo.Moje mišljenje je da,treba gurati sa konfiguracijama koje imamo(u mom slučaju dualcore,250gb hdd,2gb ddr2,7600gt itd..) i sačekati još godinu i po,kada Windows 7 "stane na noge" i kada zaživi USB 3.0...Šta vi mislite?

[ ljuba.micic @ 28.02.2009. 11:13 ] @
Treba gurati sa postojecim konfiguracijama, sacekati 1,5 god. da WIN7 stane na noge i nastaviti sa koriscenjem linuxa.....
[ Laki_Gen @ 28.02.2009. 11:45 ] @
Zbog cega cekati bas USB 3.0?
Zavisi za sta ti treba komp. Ta konf. sto imas je sasvim zadovoljavajuca za neke svakodnevne potrebe. Ako ti treba za posao, ne vidim logiku da cekas godinu i po dana.
I tada nece doci do revolucije, vec do ponekih unapredjenja (mozda, i samo mozda i usb 3.0).
Windows 7 mozes sa tim konfiguracijom goniti bez problema.
[ Take 5 @ 28.02.2009. 12:06 ] @
Citat:
Laki_Gen: Zbog cega cekati bas USB 3.0?
...
I tada nece doci do revolucije, vec do ponekih unapredjenja (mozda, i samo mozda i usb 3.0). ...


... i SSD diskova, RAM memorija, Blu-Ray pisaca..., svakako novih grafickih kartica optimizovanih za Windows 7... dalji razvoj mullti-core procesora...

PS
@ljuba.micic: Iako ovo trenutno pisem iz Linuxa (nije vazno kojeg), tvoj komentar je potpuno neadekvatan.
Ubuntu / Kubuntu / Xubuntu u verziji 8.10 je sve samo ne dobro zokruzen sistem. Ne uspeva da instalira ni vlastite updates kako treba, a koliko citam komentare o Alfa verziji 9.04 ni tu se nije bas nesto bitno promenilo... pratece open source aplikacije su diskutabilne upotrebljivosti, sistem sa zakucava oko svakavih gluposti, instalacija adekvatnih drajvera za iole specificniji hardver je muka ziva..,
interfejs je u poredjenju sa Windowsom na nivou likovnih radova djaka prvaka... daleeeeeeko je to jos od Windows 7 (cak i u Beta1 verziji)
;)
[ Laki_Gen @ 28.02.2009. 12:46 ] @
Ovo "samo mozda i usb 3.0" znaci da je diskutabilno dal' ce za godinu i po dana biti u masovnoj upotrebi.
Prvi uredjaji sa 3.0 specifikacijama su najvaljeni tek za pocetak sledece godine. Nije bas optimisticno da usb 3.0 zazivi pre kraja 2010 godine.

Naravno, tu je jos brdo drugih inovacija. Sata 3, omasovljnje blue-ray, silazak ssd-a u mase, quad procesori kao standard, ddr3...
[ musicmaster @ 28.02.2009. 12:47 ] @
Uf bre, kad pomenu Tehnoloshku revoluciju proshao mi je Terminator Salvation kroz glavu,
'besh tehnoloshku revluciju, znash?

Ljudi kao da su hipnotisani sa tim novotarijama, ubrajam tu i sebe.
Kad pomislish da ti ne treba nishta bolje od starog dobrog Tualatina i dovoljno rama za 99% poslova danas,
(shto u neku ruku i jeste tachno) ne rachunajutji igrice, naravno, nekako bi odmah da razmishljash o nechemu drugom, jel' da?

Hardver se monstruozno brzo razvija a programeri uvek kasne, shto je i prirodno.
Ljudi nisu toliko brzi.
Uzmi bilo koji 64bit sistem, takva arhitektura izbachena za shiroko trzishte davno, davno,
a josh uvek nema svih drajvera i dovoljan broj programa.

Tehnoloshka revolucija, a?
Fali josh samo da kompjuteri pochnu sami da pishu softver,
kako bi nadoknadili luft koji se napravio i eto nama koshmara.
Zbog toga se i ne sekiram puno za teh. revoluciju.
Niti je chekam.
I ne, ne isplati se.
Nikako.
[ Sapphire @ 28.02.2009. 15:21 ] @
Uvijek je pitanje "cekati -- da/ ili ne". Odgovor na to pitanje odlucujes ti, prema onome sto ti je potrebno. Pretpostavljam da nisi zadovoljan performansama za igre sa tom 7600GT. Isplativije ti napraviti upgrade racunara - kupiti neku od ovih novijih grafulja. U odnosu na ostatak sistema, imaces pristojne performanse. Ono sto bi ti mozda jeste uvijek TOP performanse. Za to bi morao kupovati potpuno novi racunar high-end klase, svakih 1-2 godine, hardver se jako brzo mjenja.
Uvijek se ravnaj prema svojim potrebama, cekanja "generalno" nemaju smisla, osim ako se ne radi o manjim vremenskim intervalima. Nista neces postici cekanjem na tamo neku tehnologiju koja ce zazivjeti za godinu dana. Nakon tih godinu dana gledaces kako ce za slijedecih godinu izaci neka jos "novija" itd...
[ Binary Mind @ 28.02.2009. 17:11 ] @
Sto se mene licno tice kupujem ono sto procenim da mi treba, bez obzira na brzinu razvoja novih tehnologija, i koliko je zeljeno parce hardvera u skladu sa vremenom, tako da nisam toliko opsednut tehnoloskom revolucijom U struci sam tako da uvek imam kontakta sa najnovijim hardverom na ovaj ili onaj nacin i hardvera mi je globalno preko glave. Sledeci planirani upgrade je SSD kao sistemski disk...
[ musicmaster @ 28.02.2009. 17:51 ] @
Citat:
Binary Mind: Sledeci planirani upgrade je SSD kao sistemski disk...


U mom sluchaju, to je neki pozitivno bolesni primerak zvuchne kartice iz m-audio stabla...
[ Binary Mind @ 28.02.2009. 18:09 ] @
Koji? Ja vec 6-7 godina imam Audiophile 2496 i uglavnom sam zadovoljan. Ono sto me trenutno nervira je izostanak finalnih verzija drajvera za 64-bitne Windows OS-eve. A i ove beta verzije su krsh BTW
[ Sapphire @ 28.02.2009. 18:12 ] @
Citat:
Binary Mind: Sledeci planirani upgrade je SSD kao sistemski disk...


Ovo je i jedini vrijedni upgrade za nekoga ko ima relativno novu masinu ... Naravno, tu je u prici i Blu-Ray, kome treba.

Ali, kad smo vec poceli nabrajati zeljene upgrade, meni je u cilju nabaviti MacBook, a za workstation jos veci monitor ... Imam 19-incni widescreen, i opet mi nije dovoljno velik za Visual Studio. Sad znam kako je grafickim dizajnerima, iako je kod njih velicina (i broj) monitora puno vaznija...
[ musicmaster @ 28.02.2009. 18:51 ] @
Citat:
Binary Mind: Koji? Ja vec 6-7 godina imam Audiophile 2496 i uglavnom sam zadovoljan. Ono sto me trenutno nervira je izostanak finalnih verzija drajvera za 64-bitne Windows OS-eve. A i ove beta verzije su krsh BTW :)


Znachi, shljaka i dalje kako treba, zapravo, ti kao gazda svom kompu procenjujesh tako... 6-7 godina, fes.
E, to je proizvod. Kao i stari Ati AGP 9800Pro, nego netjemo sada o tome.
Koji model izabrati? Teshko pitanje, sajt im je bash "deskriptivan" i nije se lako odluchiti.
Za sada muchm Creative SB Audigy 4 i jeste dovoljno dobra, ali za aplikacije koje traze EAX,
tj. za surround sistem u kombinacji sa omiljenom igricom,
dok za home-recording, hmmm... treba biti madjionichar ponekad.. :)
A shto se drajvera tiche, vidish nisam znao da i m-audio ima muke sa 64bit drajverima,...
Ili samo stariji modeli?
Creativa ima neki paket-izbljuvak, koji trenutno gura sve shto treba bez problema,
ali je izbor programa u paketu suzen, shto i nije od nekog velikog znachaja...

Videtju da je uskoro prodam nekome ko bash hotje da uziva u 7.1 entertainment modu,
pa da dodajem koliko treba.

[Ovu poruku je menjao musicmaster dana 01.03.2009. u 02:10 GMT+1]
[ Take 5 @ 01.03.2009. 12:21 ] @


;)
[ AndPCIT @ 05.03.2009. 01:06 ] @
Ako razmisljate da li da sacekate sa kupovinom, mozda je najbolje razmisliti da li vam je racunar uopste potreban... Ako jeste onda razmislite o tome za sta vam je potreban... I konacno kada sagledate za sta cete da koristite taj racunar, razmislite koliko zelite da izdvojite ili koliko mozete da izdvojite... Na taj nacin svako moze za sebe da nadje pravi odgovor. Naime neki ljudi trose previse para na neku najnoviju tehnologiju koja je mozda predvidjena za veoma zahtevne procese a koriste ga samo za citanje Email-a ili WEB za sta im nije potrebna neka najnovija tehnologija. Sto se tice operativnih sistema, nove verzije su pune gresaka stoga ako se bavite nekim ozbiljnim poslom bolje je ostati sa starijom verzijom operativnog sistema ali sa servisnim zakrpama nego sa najnovijim bez servisnih zakrpa... Takodje je bitno voditi racuna o tome da li je oprema koju ste navikli da koristite i koja je ispravna, radi pod novim operativnim sistemom. Mnogi korisnici HP scanner-a su na veoma neprijatan nacin otkrili da njihovi skeneri nerade pod Vistom posle nadogradnje sa XP-a... A jos neprijatnije je bilo ( Licno iskustvo ) kada su se obratili odgovornima u HP-u i dobili odgovor da za odredjene modele nepostoji podrska za Vistu uz savet da kupite noviji model koji je podrzan...