[ donjaman @ 28.02.2009. 11:29 ] @
Pozdrav,

Imam jedan problem sa grafickom kartom, naime karta radi ok kada ne koristi nikakve aplikacije ili igre u kojima se nalazi 3D grafika. Dok pokrenem, npr. neku igru, igra ide lijepo nekih 10-tak min. i onda se cijeli racunar ''zaledi''.

Prvo sam mislio da je do hladenja procesora, jer sam mu bio zeznuo podavno termalnu pastu. To sam zamjenio, a problem je i dalje ostao.

Nakon toga sam mislio da je problem sa hladenjem graficke karte, pa sam i tu zamjenio termalnu pastu! Opet isto! Problem je i dalje tu!
Stvarno vise naznam sta da radim!

Pomagajte

P.S.
Konfiguracija racunara je:
Pentium 4 2800Ghz
512 Mb - RAM
Nvidia Geforce 6200 - graficka karta sa pasivnim hladenjem

Usput da napomenem da je temperatura procesora prilikom normalnog rada, npr. surfanja internetom oko 47°C, a temp. graficke karte 40°C!

Unaprijed hvala i LP
[ Take 5 @ 28.02.2009. 11:52 ] @
^ Skini sa nVidia sajta najnoviju verziju drajvera pa vidi da li pomaze?

http://www.nvidia.com/object/winxp_182.06_whql.html

Citat:

GeForce Driver Release 182 WHQL
Version: 182.06
Release Date: February 18, 2009
Operating System: Windows XP, Windows XP Media Center Edition
Language: U.S. English
File Size: 77.0 MB




http://www.nvidia.com/object/winvista_x86_182.06_whql.html
[ donjaman @ 28.02.2009. 17:08 ] @
Probao sam sa najnovijim driverima i nista!

Cak sam negdje na netu nasao da su potrebni stari driveri, nemogu se sada sjetiti koji, jer su kao svi driveri koji su izasli poslije toga puni bugova. Probao sam i sa tim starim driverima i sve je isto.

Stvarno ne znam sta bi vise mogao uciniti.
[ goldmankm @ 01.03.2009. 07:59 ] @
pa, ako idemo po sistemu eliminacije, nije ni grafika ni CPU.
Proveri memoriju, a i napajanje moze da pravi probleme.
Nista ti novo nisam rekao, znam, ali proveri.
[ donjaman @ 01.03.2009. 08:12 ] @
Sta bih trebao da provjerim kod memorije i kako! Takoder i kod napajanja! Postoji li nacin da izmjerim neku voltazu i da znam da mi ona pravi probleme? I koju bih trebao mjeriti.

LP
[ goldmankm @ 01.03.2009. 08:52 ] @
najbolja provera je zamena sa nekom drugom memorijom ili napajanjem, a ima i software-skih resenja za proveru memorije. Goldmemory, recimo.
[ donjaman @ 02.03.2009. 21:33 ] @
Provjerio sam memoriju sa Goldmemory programom i kaze da je sve ok!

da li postoji onda jos nesto osim napajanja sto bi moglo da mi pravi probleme?

Pozz
[ Ledeni83 @ 04.03.2009. 00:56 ] @
Nisi reko od kada je to pocelo da ti se deshava. Da li je u skorije vreme nestajala struja i slicno.

Obzirom da ti je konfa malo starije generacije evo sta mozes da uradis na brzaka.

1-Skini graficku,memoriju i ako mozda imas neku kartu ubodenu u PCI.
2-Uzmi gumicu za brisanje (za brisanje olovke ili jos bolje za brisanje hemijske olovke)
3-ochisti pinove na kartici memoriji.....
4-Finom cetkicom (i po mogucstvu kompresorom) ochisti lezista kartica i memorija

Sve vrati nazad i probaj ne kosta nista a puno znaci

Znam da izgleda shashavo ali meni je bezbroj puta pomoglo.
[ donjaman @ 05.03.2009. 18:08 ] @
ne bih rekao da je od struje, a ima vec jedno godina da mi se to poslo desavati. A graficku sam od tada vec jednom mijenjao, tako da mislim da ne bi trebao biti ni do nje problem. Prije sam imao Nvidia 5200 i isto mi je se javljalo. Probat cu sa cetkicom i gumicom, pa cemo vidjeti. Thnx na savjetu!