[ malimali22 @ 28.02.2009. 19:11 ] @
Pozdrav,
imam problem sa telefonom koji se desio prilikom update-a, a to je sto je odjednom nikaja updeter program iskocio sa greskom da ne moze da skonta telefon i ponudio mi par rijesenja a pri tome je telefon bio mrtav. Ja sam pokusao sa svim predlozima li ne ide vadio bateriju iskljuciovao ukljucivao kabal ali nista. i na kraju cencelujem update i sada mrtav telefon. A jedino sto kontam da se desilo je da je priliko instalacije J.... kabal od nokije iskocijo i da je stalo usred instalacije i sta sada covjek da radi...

Hvala unapred
[ malimali22 @ 01.03.2009. 00:22 ] @
da li neko zna gdje mogu skinem firmware za N73ME?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 01.03.2009. 01:46 ] @
Kabl ne može sam da iskoči..piše ti lepo na početku da napuniš bateriju, prebaciš profil na General i da ne diraš telefon

Elem, NSU sam skida update koji odgovara telefonu, a moguće je da ga možeš naći u kešu na disku ili u nekom folderu u sistemu gde ga je NSU ubacio. Probaj da ga upratiš. Nego, što ti treba sad taj firmware? Sumnjam da tu išta možeš da uradiš u domaćoj radinosti.
[ malimali22 @ 01.03.2009. 18:51 ] @
Ma da je to tako fino...moze moze i to vrlo lako jer je spoj toliko ocajan da je to nevjerovatno...a sada sta je tu je. Sve bi to bilo lako da ja telefon mogu da ozivim bar na kratko.
Nsu ga ne vidi uopste, zato sto je mrtav kao da je izvadjena baterija. A trazim vec dva dana po netu, i do sada sam mnogo toga naso i mnogo bas mnogo ljudi ima kojima se isto desilo.
E sada nasao sam software phoenix koji bi ga mogao fleshovati (naravno niko nije ni zucno o tome) i takodje vidim da ljudi govore da se moze uraditi update firmware on dead phone. I naso sam ja sve to i skinuo i instalirao i onda sam trazio firmware pa ni na to niko nista pa sam sada i to nasao.

E sada da se nasadis na glavu nikako naci kako da ovaj program proradi i kako da ja ubacim u njega firmware...A j....ga ja moram probati sve mogucnosti kod kuce da me na kraju krajeva ako ne uspijem kada odnesem nekom nadristrucnjaku ne uci pameti....a druga stvar znam da ce me propisno oderati za sat i manje posla. I jedino cega se ja boim jeste to da ce trebati neki drugi kabal. Ali to je najlakse reci a ako ne probam ne znam ni to.

Pa eto opet ako iko ima ista pametno da kaze, ili bilo kakvo iskustvo neka prica...

I da, hvala na odgovoru, neka se bar neko javio.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 01.03.2009. 19:11 ] @
Kao sto sam i pretpostavio, trebace ti Phoenix box, a to nije jeftino. Recimo da je skuplji od tvog telefona i da ga imaju samo serviseri :)

http://images.google.com/image...+unlock&btnG=Search+Images

Znaci, odnesi ga u servis i pitaj koliko kosta flesovanje. NE bi trebalo da je preko 10EUR. A svaki servis ce imati potrebni alat.
[ malimali22 @ 01.03.2009. 20:26 ] @
Pa dobro i nisu bas svi, sada sam gledao na netu.... :-). A majka mu stara krivo mi sto su govnari morali to napravit tako. A dali ljudima da to rade free i naravno da postoji mogucnost da se desi to sto se menei desilo i onda nista.
Ali i dalje ne kontam zasto to niko ne spominje na sajtovima gdje sam skinuo ovaj program i ostale stvari...
[ stil @ 01.03.2009. 22:10 ] @
Sam si kriv sto telefon mora u servis. Da si citao uputstvo koje postoji u N73 temi video bi da u toku operacije dolazi do tog upozorenja na koje ne treba reagovati vec sacekati da te program obavesti da je zavrsio. E sad kad ljudi ne citaju uputstva ...
[ Pici man @ 01.03.2009. 23:26 ] @
Citat:
stil: Sam si kriv sto telefon mora u servis. Da si citao uputstvo koje postoji u N73 temi video bi da u toku operacije dolazi do tog upozorenja na koje ne treba reagovati vec sacekati da te program obavesti da je zavrsio. E sad kad ljudi ne citaju uputstva ...

Hvala bogu, baš tako. Drugo, niko ga nije ni terao da vrši update i brčka po eepromima telefona bez ikakve potrebe jer firmware update ništa gotovo ne poboljšava.
U svakom slučaju, čovek nije kriv. Nokia treba besplatno svima da reparira uništene telefone u svojim servisima i filijalama širom rodne nam planete kada je znala da namami korisnike na online flešovanje koje je ništa drugo do ruski rulet kada se govori o programiranju mikrokontrolera...
[ stil @ 02.03.2009. 03:13 ] @
Pici, imas obicaj da preteravas u svojim izjavama. Ponekad je update neophodan da bi telefon radio bez gresaka. Tehnika ide napred pa se postupci pojednostavljuju. Ukoliko tel. ne funkcionise kako treba onda je opravdano upustiti se u proceduru. Dobro prouciti uputstva i nema problema. Serviseri su i dalje potrebni za hardverske probleme. Naravno i za one brzoplete kao i one koji imaju problem sa Marfijem kada se desi problem sa softverom. Ovde se vide pojedini slucajevi neuspesnog update, naravno da niko nece da se "zali" kad sve prodje kako treba. A takvih ima sigurno mnogo vise od ovih od kojima sada pricamo. Poz.
[ Pici man @ 02.03.2009. 11:51 ] @
Citat:
stil: Ponekad je update neophodan da bi telefon radio bez gresaka. Ukoliko tel. ne funkcionise kako treba onda je opravdano upustiti se u proceduru.

Ovo apsolutno nema veze sa istinom.
NIKADA niko nije ispravio nastale greške u radu telefona flešovanjem ili ti popularno prozvanim "update". To je samo izgovor onih koji u neznanju ne znaju šta da učine sa svojim aparatom ili izgovor dece pred roditeljima nakon učinjene štete.
Kada se javi greška ako se njen uzrok ne može utvrditi, onda se pristupa formatiranju telefona uz pomoć koda *#7370# i obaveznom frormatiranju same memorijske kartice negde na PC-u uz pomoć card reader-a kako bi se uverili da ništa na istoj nije ostalo. Samo se ovakvom procedurom rešavaju te nastale 'greške' kada tel. ne funkcionise kako treba. Ako se pak i dalje nakon formata telefona i memorijske kartice dešavaju te greške onda telefon treba nositi u servis a ne još pogoršavati stvari flešovanjem istog.

Zašto ovo tvrdim? Zato što NE MOŽE odjednom doći do 'greške' i do toga da telefon ne radi kako treba zato što se nešto poremetilo u samom firmveru.

Firmver se ne smešta na fleš memoriju telefona već na posebne/i mikrokontroler po kome ne može korisnik fizički da piše i briše bilo kojim softverom ili ti file manager-om iz OS-a telefona već samo u slučajevima kada se koristi specijalan alat za tako nešto(flash box) uz specijalan PC softver ili specijalno napisani drajveri za USB kabal uz takodje specijalizovan PC softver pa bio Phoenix, Nokia Care Suite ili Nokia Software Updater.

Samim tim, ako ne može ni u kom slučaju da se nešto poremeti u radu firmvera jer ne postoji mogućnost pisanja i brisanja tj., uopšte pristupa mikrokontroleru na kome je OS tj., 'firmware' od strane korisnika datog telefona, onda je logično da se ni jedna greška koja se javi u toku rada telefona ne dešava zbog firmvera već samo zbog loše instaliranih dodatnih aplikacija ili nekog drugog fizičkog oštećenja. Najčešće fizičko oštećenje je pad telefona ...
Flešovanje tj., update se radi jedino u slučaju ako nova verzija firmvera donosi neka znatna poboljšanja koja ranije nisu postojala u OS-u telefona i koja nas kao krajnje korisnike zadovoljavaju. Naravno, pre update treba pročitati oficijelni nokia dokument o tome šta donosi a šta odnosi nova verzija firmvera. Recimo, verzija 20.0.015 firmvera kod modela Nokia N95 je donela više od 10MB slobodnog RAM-a što je za svaku pohvalu, sve naredne verije ništa posebno, čak su nazadovale(poslednja i zaključava ceo telefon) ...

Sada kada smo naučili nešto novo budimo srećni i zadovoljni. Btw. ne 'preteravam' ja kao što vidiš uopšte već samo znam o čemu govorim!
[ malimali22 @ 02.03.2009. 11:56 ] @
prvo niko mene nije tjerao (ali ko koga tjera da se kupuju novi telefoni) a sam si rekao tehnika napreduje
drugo ja sam procitao upustvo...
trece ovo je cetvrti put kako ja radim update i do sada je svaki put bilo uredo samo sada nije a znam i zasto

i na kraju ja sam ovaj telefon kupio prije dvije godine i tada je tako usrano radio da sam ga htio razbiti svima sam ze zalio na njega i uopste na nokiu..od 3 pokusaja da nesto uslikas jednom mora zablokirati ako nekom dadnem telefon i malo brze krene kroz meni gotovo..i ja pokusam update i ne mogne zbog code i upisam novi code sa nss i odradim update jos prije godinu i pol i od tada ne blokira (vjerovatno mojom greskom) jer je vjerovatno imao neki bug. E sada naj lakse je pricati pricu kako je nesto rulet,kako je neko kome se to desi kriv i spominjati marfija....a nista bas nista ne reci konkretno i pomoci ako se moze...
Ali to je kako ja vidim ovdje i najveci problem jer se svaki drugi post zavrsi sa tim sto ja pricam svjoe vi pricate svoje a od pomoci mala vajda...A sve sami filozofi koji znaju sto bi zene stare rekle na cemu nebesa stoje..

Zahvaljujem se jedino vojageru covjek je bar nesto rekao konkretno..
I odnio sam ga u servis i platio 7,5E i covjek nije radio nista sto ja nisam radio samo je razlika u tome sto je imao drugu opremu za dead phone..a u slucaju da je moj telefon radio (mislim mogao se upaliti samo da daje neke znake) covjek bi uradio istu stvar koju sam ja kuci radio....I opet mi naplatio zato sto sam ja glup.

Nadam se da nece i ovaj posta da zavrsi kako sam vec rekao da zavrsava 50% postova

Pozdrav