[ faeton @ 28.02.2009. 23:44 ] @
Pozdrav.

Novi sam u ovome pa ne znam kako napraviti kučnu centralu. Otvaram poslovnicu s tri ulazne linije i 3 telefona. Htio bih da mogu prespajati pozive s jednog telefona na drugi. Pročitao sam na ovome forumu da se to postiže s centralama i sistemskim telefonom. Možda je to nepotrebna situacija? Ako nije koja shema mi bi bila optimalna?

Pitam se može li se isto ostvariti s ruterom. Naime imam T-Com Adsl i ruter koji ima izlaze za jedan ili dva telefona.

Ako netko može pomoći bio bih zahvalan.
[ srdjan.v @ 09.03.2009. 15:03 ] @
Da bi prebacivao vezu sa jednog aparata na drugi,potrebna ti je telefonska centrala,mozes i da probas nesto sa racunarom kao ip soluciu,ali mislim da za tvoje tri ulazne linije najbolje resenje panasonic centrala sa osam lokala i resen problem... Mislim da ti je to najeftinije resenje
[ faeton @ 10.03.2009. 19:53 ] @
Hvala.

Malo sam pregledao net i našao sam jednu od nekih 600kn. Zanima me koja je prica ak je jedna od ulaznih linija ISDN linija? Možeš li mi preporučiti koja je centrala za mene najbolja i koji telefoni.

Još jednom hvala.
[ srdjan.v @ 11.03.2009. 17:50 ] @
Pretpostavljam da imas BRI ISDN,a ne teba ti veliki broj lokala,neko resenje bi ti bilo neko iz Simensove serije 1000,sa dodatnom plocom za BRI ISDN, imas sistemski telefon 3030,ili Panasonicova tda 30 centrala. Nisam siguran koji je odnos cena ove dve centrale,to treba da proveris...
[ endre85 @ 18.05.2009. 13:25 ] @
Postovani

Naime nisam hteo da otvaram novu temu, jer je moje pitanje poprilicno srodno sa nazivom teme.
Radim u nekoj firmi u NS, i zbog ceste potrebe koriscenja telefona od strane vise ljudi, razmatramo mogucnost postavljanja telefonske centrale.
Cini mi se da je za to potrebno imati ISDN broj, jel to tacno? Ako jeste sta je razlika izmedju primarnog i baznog prikljucka? Ako se ne varam razlika je u broju istovremeno aktivnih linija. Da li mi neko moze objasniti na sta sve treba obratiti paznju i dati neke smernice za nabavku istog. Jedan od zahteva centrale je mogucnost koriscenja HG 1500 VOIP carda, telekom ne pruza voip usluge, no cini mi se da ako telefonska centrala poseduje adsl ulaz, onda se to moze srediti povezivanjem skype telefona, modema i centrale (posedujemo staticku ip adresu, opet postavlja se pitanje da li to vazi ako se uzima ISDN broj?!)

Razmatrao sam nabavku centrale Siemens 1150.

Dakle da sumiram zahteve:
-istovremen razgovor od strane vise korisnika (ne konferencijski)
-vpn konekcija, ili sta god, u sustini mogucnost koriscenja skajpfona i to sa HG 1500 karticom, takve koristi maticna firma sa kojom je potrebno ostvariti konekciju.

Hvala unapred
Endre