[ jakov82 @ 02.03.2009. 18:25 ] @
Kako da povežem flash sa MySQL bazom preko php-a. Znaci da iz Flash-a gađam php stranicu ili GET ili POST metodom, nebitno mi je ( npr. podatak.php?id=2 ), zatim php obradi podatak preko qverya sa MySQL i vrati mi podatak u Flash. Hvala
[ w3industry @ 03.03.2009. 14:23 ] @
Iskreno ne znam da li je moguce da uzimas podatke direktno od php-a. Mi samo radili na drugom principu, kad se okine zahtev, php odradi sta treba pa napravi xml file, a sa Flash-om ces lako da pokupis xml i da uzmes sta ti treba.
[ jakov82 @ 03.03.2009. 15:17 ] @
OK. Ali kako da okinem php iz flesha. Kako da iz flesha posaljem podatak koji ce php obraditi. Znam php veoma dobro, ali Action script ne poznajem baš. Potrebna mi je neka skripta ili link. Hvala
[ deepwhite @ 07.03.2009. 16:09 ] @
evo ti slicna stvar:
http://www.elitesecurity.org/t354605-flash-to-sql-via-asp

razlika je da umesto asp-a fajla imas php fajl koji obradjuje promeljive za flash. na url upisujes lokaciju php fajla. kako neko rece razlika je u platformi, php se najcesce koristi na linuxu a asp na windowsu inace je tehnologija ista.
[ danield @ 15.04.2009. 08:32 ] @
ja mislim da se to radi preko flex-a... :)
[ akasha org. @ 15.04.2009. 08:50 ] @
Moze u flexu, ali moze i u flashu :)

Pogledaj LoadVars klasu u ASu. Tipa hoces da posaljes phpu user i pass, reci ces:

Code:

var myLv:LoadVars = new LoadVars;
myLv.korisnik = ""; // ti ovde dodeli nesto sto hoces iz ASa, sadrzaj textfilda ili bilo sta drugo
myLv.sifra = ""; // isti koment

myLv.send ("login.php","POST");


login.php - tu ces pokupiti postove i hendlovati ih. Ako hoces odmah i da vratis nesto, onda ti treba sendAndLoad() metoda, razlikuje se malo u argumentima, no to sam istrazi ;)