[ vlade_k6 @ 03.03.2009. 23:41 ] @
Da li je moguće kucati srpska slova na Windows Mobile 6.1 os, na Sony Ericsson Xperia X1?
Trenutno imam PocketPC sa WMobile 5, naša slova mogu biti prikazana, ali se ne mogu kucati sa virtuelne tastature (osim kupovine posebnog programa).
[ Onaj Koji Jeste @ 04.03.2009. 07:53 ] @
Ne znam da li postoji layout za srpski, ali postoji način da koristiš naša slova. Imaš program koji se zove myMobiler, a on ti omogućava da rukuješ svim fukcijama telefona preko računara. Radi desni i lijevi klik mišom, copy, cut, paste, itd. Jednostavno podesiš srpski layout na računaru i kucaš tekst sa našim slovima, koja se bez problema pojavljuju na telefonu. Program možeš povezati i preko wireless-a, i preko active sync-a.

Pozdrav
[ nmilosev @ 04.03.2009. 08:14 ] @
Skini program VGAKEY, program je donateware (platiš ako hoćeš) on ima sve layoutove...
[ vlade_k6 @ 04.03.2009. 08:38 ] @
Znači u suštini nije moguće "fabrički" kucati naša slova bez upotreba dodatnog softvera
[ Onaj Koji Jeste @ 04.03.2009. 12:27 ] @
@ Pici man

Vidim da je te neko gadno naljutio danas :)...

Prvo:

Vjerovatno si u nekoj frci pa nisi dovoljno razmislio o mogućim situacijama kada možeš koristiti program koji sam preporučio.
Nedavno sam se našao u situaciji da mi je jedina konekcija ka netu preko GPRS-a, tj. mobilnog telefona. Pošto šaljem mailove ljudima sa srpsko-hrvatskog govornog područja, dosta koristim naša slova. Možda sam i mogao koristiti taj VGAKEY, ali zamisli da otkucaš 10 mail-ova preko one virtuelne tastaturice...
Možda sam mogao otkucati mail u txt dokument, prekopirati ga na mobilni, i onda opet prekopirati ga prilikom pisanja mail-a.
Program koji sam mu preporučio je odlično odradio posao, naša slova, brzina, i komfor normalne tastature...

Drugo:

Možda je čovjek prešao sa NOKIA mobilnog aparata, pa mu je čudno zašto ne može koristiti naša slova bez dodatnog softwera... Vjerujem da nije mislio ništa loše...


Pozdrav

P.S.
[ ninjaz @ 04.03.2009. 15:06 ] @
Citat:
Onaj Koji Jeste: @ Pici man

Vidim da je te neko gadno naljutio danas :)...


On je uvek ljut...