[ Zarko Silic @ 04.03.2009. 10:39 ] @
Da li je moguce u Becker BE7827 navi uredjaj ubaciti Igo8 "sistem"?

Trenutno je unutra Europe_V20 (zivi ocaj).

Ako je moguce, kako?

Hvala.
[ MVojinovic @ 04.03.2009. 13:19 ] @
IGO 8 mozes da instaliras kao i igo 2oo6 plus, mozes i garminovu posebnu verziju
(Garmin mobile xt v4.20.50 WP) cak i destinator 7 .Tom tom 7 201, MN6 navigon,
Mio map 3.3 My guide ali su ti oni nepotrebni pogotovo za balkan, SCG

Ja sam instalirao i miopocket(skup programcica za gps uredjaj(Win Ce) medju kojima je i video player)
mislim da je bila 2.7 verzija a onda i IGO 8.

O instalaciji imas dosta linkova na netu, ako ne uspes da se snadjes kontaktiraj me na pm.



[ Zarko Silic @ 04.03.2009. 16:55 ] @
Problem je u tome sto u Beckeru nije CE vec nesto drugo. Ko zna sta.
[ MVojinovic @ 04.03.2009. 22:07 ] @
:)
Becker 7827 je sa Win CE 5.0

Pogledaj i ovde za tvoj model i podrzane programe:
http://www.dream-of-pirates.to/wbb2/thread.php?postid=477827

Pre svega je potrebno otkljucati gps.



[Ovu poruku je menjao MVojinovic dana 05.03.2009. u 00:35 GMT+1]
[ Zarko Silic @ 05.03.2009. 07:39 ] @
Vista ga prepozna kao CE, dok ga XP uopste ne detektuje, mada na USBu ne prijavi nikakvu gresku.

Uredjaj je legalan. Zasto je potrebno otkljucavanje?
Da li moze malo poblize sta se i kako radi. (Moze i na PP ako je nesto "zabranjeno").

Posedujem i jedan drugi uredjaj, takodje legalan, sa Igo8 i svim evropskim mapama koji perfektno funkcionise pa bih zeleo da tako nesto skockam i na Beckeru. Naravno, ako je izvodljivo. Ovaj postojeci u Beckeru (Europe_V20) ne poseduje nase karte. Kad kazem nase, onda moslim i na hrvatske, BiH, CG itd. West EU funkcionise bez problema mada je MENI ocajan. Ne moze ni blizu Igou.
[ reject @ 05.03.2009. 16:50 ] @
Citat:
zarsilic:Uredjaj je legalan. Zasto je potrebno otkljucavanje?

"Otkljucavanje" - kako ga zovu (ne znam zasto, ali tako ga zovu) ne bi trebalo da bude ilegalno i
skoro 100% sam siguran da nije ilegalno - jedino sto posle toga niko nije odgovoran ako se nesto
zezne na uredjaju, mada se realno sve moze vratiti u originalno stanje.
Ako je 'otkljucavanje' ilegalno, onda je i koriscenje akumulatora iz kola za okretanje raznja isto
ilegalno, posto je to koriscenje auta u svrhe za koje nije originalno predvidjen. :D
Evo u cemu je fora:

Sprava ima operativni sistem winCE (4.2, 5.0... vec koji) i moze da se koristi skoro kao i desktop
kompjuter, znaci moze da pusta filmove, muziku i razne programe (naravno, programe pisane za
winCE).

E sad, vecina tih uredjaji nakon paljenja, kad se digne sistem odmah otvore navigacioni program
sa kartice ili flash rama ili ucitaju svoj shell (meni sa opcijama), tako da prosecan korisnik ni ne
vidi, a ni ne treba da vidi sam operativni sistem. Kolko ja kontam, ovo se radi da korisnici ne bi
sjebali nesto, obrisali karte ili program i slicno. Zato se uvek i pre svega sve sa flasha iskopira
negde na sigurno, da bi moglo da se vrati u provdbitno stanje.

Kod 'odkljucavanja' treba naci program koji se poziva na startu. Umesto njega se stavi programce
koje recimo pozove explorer.exe i umesto navigacionog programa se dobije winCE explorer.
Neki uredjaji se isporucuju bez explorera i bez nekih .dll ova pa ih je potrebno prekopirati na uredjaj.
Kada sam skoro drndao uredjaj bez explorera oduzeo mi je dobrih par sati, ali ne zato sto je to nesto
komplikovano nego zato sto sam glup (pokrecem explorer koga nema :D ).

Treba skinuti miopocket jer ima svasta, tj. sve potrebne fajlove i za 4.2 i 5.0 winCE.
Moj je savet da se ne instalira sve sto stize u paketu, jer ima gomila nepotrebnih gluposti (zuma
i igre i svasta), nego da se, kad se dodje explorera, probere sta treba od programa i stavi samo to
(commander, video player, audio player, neki text editor i to je to, po meni). Naravno, posle toga
se instalira navigacija po zelji i gotovo.

Jedini problem je sto mnogo uredjaja imaju winCE na kineskom, bez mogucnosti da se prebaci na
engleski (jer ga nema po defaultu), posto su 'punjeni' u kini, pa je jedino resenje navici se tj. napamet
znati gde je sta. :D Zato se odma stavi komander.
[ Zarko Silic @ 05.03.2009. 19:19 ] @
Citat:
reject: Zato se uvek i pre svega sve sa flasha iskopira
negde na sigurno, da bi moglo da se vrati u provdbitno stanje.


Na koji nacin?
Najbolje bi bilo kad bih uspeo da napravim image postojeceg flesa, ali kako? (Da fizicki izvadim TSOP i presnimim? Nije zgodno.)


Unutra je, koliko sam uspeo da "nabodem" CE 5.

Razne plejere vec poseduje, medjutim oni se nalaze kao na nekom srartupu pa se, prakticno, iz takvog ulaza i ne moze izaci. Odlicno bi bilo ubaciti comander, ali kako pristupiti "zasticenom" flesu? Kako "otkljucati" CE?

Drugo, odnosi se na instalaciju Igo 8xxx. Zeleo bih da ga instaliram sa mapama Srbije tj. est Europe paketom. Nesto slicno posedujem u "Kineskom", ali odlicnom modelu kupljenim u Metrou. Ovo u Beckeru je smor. U njemu je Europe_V20 i nema nase lijepe :).
Isto tako ne znam gde pronaci instalaciju Igo i kako sve to spakovati u Beckera?

(Ako ne bi moglo, iz ko zna kojih razloga, da se preobrazi u IGO, bio bih zahvalan onome ko ce mi pomoci da pronadjem i ubacim Europe_V20 sa Est paketom.)

[ Zarko Silic @ 06.03.2009. 09:27 ] @
Uspeo sam da uradim.
Klinac je provalio ulazak u CE, a ostalo je bila samo rutina i nesto malo korekcije u ini failovima.
Ne zahteva nokakvu instalacioju. Jednostavno se kartice prekopiraju.

Sve radi perfektno. (Odusevljenje je stiglo tek Neveninim glasom sa ful kartama Evrope).

U svakom slucaju, hvala.
[ reject @ 06.03.2009. 15:56 ] @
Nema na cemu, kazem ja da nije uopste komplikovano.
[ Zarko Silic @ 06.03.2009. 21:09 ] @
Malo se nacifrano ulazenje u CE pa onda IGO. Zeleo bih da se u startupu to odradjuje.

Da li je to izvodljivo?
[ reject @ 06.03.2009. 23:36 ] @
Naravno, samo tamo gde se zove explorer.exe treba pozvati igo.exe sa kartice.
Neki uredjaji karticu vode kao "SDRAM:", neki "Storage Card:" a kinezi uglavnom
"SDMMC:". Znaci umesto da se zove explorer.exe, "Storage Card:/igo8/igo/igo.exe"
ili kako vec ide putanja do iga.

[ tekman @ 08.03.2009. 14:27 ] @
Ne bih da pricam tacno korak po korak za tvoju navigaciju sta i kako ali evo jedno univerzalno resenje kako naterati windows CE da ne bootuje do kraja (u onaj njegov navigacioni software u kome smo bespomocni)
Ja sam isprobao i uglavnom radi a kada dodjete d te tacke da imate desktop na vasem navigacionom uredjaju onda vecina zna sta i kako dalje.

http://www.gpspassion.com/foru...TOPIC_ID=23418&whichpage=1

[ kojakg @ 18.03.2009. 13:38 ] @
Hvala tekmanu

ja ima Beckerovu navigaciju Highspeed i sa ovim malim programcicem sam je resio
instalirao sam i totalcomander...Super je
pozzzz
[ remark78 @ 04.08.2010. 11:36 ] @
Upalilo je ovo iz uputstva, ali radi samo dok se navigacija ne ugasi na on/off. Kada se ponovo uključi nestaju svi fajlovi koje sam kopirao u windows folderu. Kako da rešim taj problem?
[ remark78 @ 06.08.2010. 09:50 ] @
Ako neko ima sličan problem. Skinuo sam Mio Pocket 4.0. Nisam ga instalirao već sam samo na StorageCard prekopirao MioAutorun.exe, MioAutoRun.mscr i MortScript.exe. Reimenovao MioAutoRun.exe u AutoRun.exe i MioAutoRun.mscr u AutoRun.mscr. Pre toga na samom kompu izmenio sam konfiguracioni fajl MioAutoRun.mscr i ostavio samo sledeće linije:

### MioPocket Installation Script ###
#####################################

#ErrorLevel("off")

#Values that control the startup menu (also written here when edited via the menu)
defaultChoice=1
timeout=0

cwf = SystemPath("ScriptPath")\SystemPath("ScriptName")&SystemPath("ScriptExt")

#Look up the path to the current script to determine the drive from which MioPocket is being installed
Drive = "\"&Part(SystemPath("ScriptPath"),"\",2)


Run(Drive\"iGO8\iGO8.exe")

Čim se uključi navigacija pokreće se iGO8, a to mi je i bio cilj. Naravno podrazumeva se da ste na StorageCard prethodno snimili kompletan iGO8.
[ dubine_eurokrema @ 10.03.2011. 16:19 ] @
Pozdrav svima!
Nov sam kad su u pitanju navigacioni uredjaji kao takvi pa mi treba mala pomoc...
Elem, procitao sam sve sto je ovde napisano, ali s obzirom na vremenski period i sam uredjaj, imam par pitanja.
Prvo, imam tj dobio sam iz Nemacke Becker Z116, u njemu je WinCE 6. Prilikom povezivanja sa racunarom normalno ga vidi kao mass memory tj flesh tako da imam pristup svim fajlovima. Instaliran je vec iGo8 sa sve mapama, izmedju ostalog srpskim jezikom i glasovima i sve bi bilo super da je i EX YU odradjena valjano, ali nazalost nije (postoje samo glavni putevi tj autoputevi)... I sad mucim muku, update mapa sam radio ali nista novo nisam dobio.
Sta ja zapravo zelim?
Pa treba mi upotrebljiva navigacija i za ex YU. Ne pravim pitanje da li je Primo, Amigo ili neka druga verzija iGo-a, samo da imam mape i nasih zemalja. Koja je uopste najbolja opcija i koje mape koristiti?
Sta mi predlazete da radim? Ovu varijantu sa MioPocket-om ili ovu drugu proceduru? I imam jos jedno pitanje, da li mi je neophodna mem. kartica ili sve to mogu da odradim i na internoj memoriji (2GB)? Pretpostavljam da trebam da obrisem sve sa interne kako bi uopste funkcionisala navigacija...
[ dubine_eurokrema @ 10.03.2011. 23:31 ] @
Da dodam samo da sam uradio upravo ovo sto je remark78 napisao u drugom postu samo sto sam ta dva fajla umesto u AutoRun preimenovao u Auto i sve radi...osim sto nikako da nadje satelite...
Neko resenje?
Stavio sam Primo i nove mape + poi za jugoistocnu evropu.
[ remark78 @ 11.03.2011. 09:09 ] @
Što se mapa tiče, ja koristim iGO8.3 mape, i to: Serbia83Cintrast_2010_07_10080, Montenegro83_2009_02_090403 (Contrast), Croatia83TA_2009.09_091026, Greece8.3Epsilon_2010.03_10051, BosniaHrz83_2009.02_090403, i druge.
U principu je pravilo da što je mapa veću u MB, biće i više detalja na njoj.

A što se satelita tiče, meni dok sam koristio Becker trebalo je baš baš dugo da pronađe satelite, čak i po 10 minuta, ne znam zbog čega. Nadam se da satelite pokušavaš da pronađeš na otvorenom prostoru a ne npr. u stanu i sl... :)
[ dubine_eurokrema @ 11.03.2011. 11:04 ] @
Imam novije mape, i sve je ok sto se tice samih mapa i aplikacije ali satelite nikako da nadje...
Sad sam se nesto vozikao, ostavio sam namerno upaljenu navigaciju i dobrih sat vremena je tako stojala ali satelite nikako da uhvati... Kad vratim sve kako je bilo po default-u, znaci iGo8 i stare mape, satelite navata u roku od 10-15 sekundi...
Pojma nemam sta je problem :/
Ma, da mogu samo mape da metnem u ovaj iGo8 koji sam dobio sa njim nikakvih problema ne bi bilo...ali ne mogu...jednostavno nece ni da ih prepozna...
[ dubine_eurokrema @ 11.03.2011. 13:28 ] @
Uspeo sam da sredim sve... Problem je bio u sys.txt fajlu gde je trebalo izmeniti "device" i sad radi sjajno.... Opet nalazi satelite za 10-15 sekundi :)
Dodao sam samo jos Nevenu i to je to :)
Hvala svima ;)
[ michea @ 03.04.2011. 16:11 ] @
imam becker 7934 i interesuje me kako da iskljucim da mi se na pocetku ne startuje Beckerov navigacioni program? I kako da ubacim Igo8 ili TomTom?

hvala vam
[ Zuco1808 @ 16.11.2011. 23:25 ] @
Ljudi molim Vas za pomoć s ovim beckerom TRAFIC ASSIST highspeed koji ima win ce 4.2.
Ovako vec tri dana pokusavam da nabacim IGO 8 ali nikako ko mi ne ide od ruke nesto ne napravim dobro i ne fercera, instaliro sam i mio pocket ali ni to ne ide bas dobro jel moze neko upustvo kako to da odradim ili ovdje na forum ili na pm. pokušo sam pratiti ove gore upute ali nesto nedostaje, nesto omasim. Molim Vas za pomoc, hvala lijepo

Ljudi uspio sam pogrenuti IGO 8 (doduse ne pokrece se automatski) izaberem jezike i onda mi kaze "POGREŠKA INICIALIZACIJE KARTE" (Vaše su karte zastarjele, posjetite svoju lokalnu trgovinu takvim proizvodima)

ako može pomoc oko ovog i oko toga da mi ih automatski pokreće

[Ovu poruku je menjao Zuco1808 dana 17.11.2011. u 02:12 GMT+1]
[ evovlade @ 27.03.2012. 18:43 ] @
Da li neko zna kako da otkljucam mape za igo8 koje koristim na android telefonu. Jer ih becker ne prepoznaje!
[ darko0262 @ 21.07.2015. 21:20 ] @
da ne otvaram novu temu,javljam se ovde..
uzeo sam ASUS tesla h890w tablet
na njemu je ubacen win. 8.1
interesuje me kako mogu da skinem igo navigaciju za windows 8
ili koju drugu da ubacim..?