[ urosg3 @ 04.03.2009. 15:04 ] @
Imam problem da mi se u pojedinim aplikacijama ne prikazuju fontovi... Ima li neko neku ideju, kako da sredim ovo. Inace, kompiz, 3d efekti, sve radi najnormalnije. Evo screenshot

http://img209.imageshack.us/im...08/screenshotmonitorresolu.png
[ Sudomaster @ 04.03.2009. 21:59 ] @
Ajde daj malo konkretnije informacije, ne znam šta je problem sa slikom koju si okačio?
[ urosg3 @ 04.03.2009. 23:17 ] @
Evo ovako, na slici se (nadam se) vidi meni za rezoluciju. U sreini ekrana mi je pisalo Unknown, danas samo tackice. Takodje na pojedinim mestima, npr u donjem panelu umesto imena prozora koji je spusten, takodje pisu samo kvadratici, kao oni gore. Dalje, na screenletu, koristim samo system monitor ima neke cudne senke i slova su malo muljava, kao da imaju neku senku. I na kraju u login screenu, kada kucam sifru i user name slova jedva vidim, toliko su sitna. E sad, nisam nista menjao na sistemu, nista dodavao, nikakve teme, iskljucivo update, kada stigne. Posldnje sto sam menjao su bili oni Public key, kada je prijavio synaptic da mu fale, to sam proguglao i resio. Ne smeta ovo mnogo u radu, malcice nervira.

Hvala na interesovanju
[ Sudomaster @ 04.03.2009. 23:24 ] @
Da nije problem do Compiza? iskljuci Compiz i sve efekte, restartuje Ubuntu i vidi da li i dalje imaš problem.
[ urosg3 @ 04.03.2009. 23:29 ] @
ma probao sve sto sam mogao da se setim, kompiz prvi na spisku. Menjao rezolucije, refresh, imam i backup xorg, probao i njega. Imam i stari kernel, probao i njega. Isto.
[ Sudomaster @ 04.03.2009. 23:30 ] @
A da li si probao noviju verziju Ubuntu-a?
[ urosg3 @ 04.03.2009. 23:36 ] @
Nisam. Ajde i to da probam, imam 8.10, nisam stigao da ga probam probacu sada. Skroz mi je cudno, ovo se pojavljuje na svim razolucijama, cak i na 640x480. Vratio sam i gconf-editor na pocetnu postavku, i nista. Mislim da nije ni do mene, ni do hardvera, win mi radi normalno, live disk takodje, probao sam, nasao se u kuci i dreamlinux live disk i on radi. Mislim da je u pitanju bug pa ako ne smislimo nista, i kada ubuntu rs proradi, ukoliko oni nemaju neku ideju, prijavicu bug.

E, da, probao sam da menjam i smoothing i nista...
[ urosg3 @ 31.03.2009. 21:16 ] @
Samo da se javim da je rešen problem. Dakle rešenje je isključiti subpixel smoothing restartovati X ctrl+alt+backspace, ulogovati se ponovo i namesititi smoothing kako ti odgovara.
Puno hvala svima na trudu, a najviše Eriku iz Edinburga, koji mi je pomogao u rešavanju na Ubuntu General help forumu.