[ Marti Misterija @ 06.03.2009. 19:15 ] @
Kada prevucem neki file u trash javlj mi neki error -61, kaze mi da nemam permision i nece da zavrsi radnju nego jednostavno ignorise.
U cemu je caka i kako da podesim permision da mogu da brisem ono sto mi ne treba. Napominjem da sam u disc utility odradio repair permision ali to nista nije promenilo.
[ cikaKosta @ 06.03.2009. 19:52 ] @
Otvori info o fajlu, pa proveri dole sharing and premissions.
[ Marti Misterija @ 07.03.2009. 15:57 ] @
Sharing and permissions:
System - read and write
Admin - read and write
Everyone - Read
[ cikaKosta @ 08.03.2009. 17:14 ] @
Imash katanchic u donjem desnom uglu info prozora, otkucaj sifru, i stavi na svaku grupu read and write, ako ni to ne pomogne, napravi novi folder na istoj particiji, i pomeri taj chudesni u novonapravljeni, pa onda taj novi probaj da obrishesh.
[ Marti Misterija @ 10.03.2009. 10:47 ] @
Uradio sam kako si mi rekao, uneo novog korisnika sa sifrom i dodelio mu administratorske privilegije, cekirao za sve read i write i sada mogu da brisem fajlove prostim prevlacenjem u trash.
Ovo medjutim radi sa fajlovima na macovoj particiji, dok sa particije koje je windowsowa i formatirana je u NTFS imam permission "You can only read" i koju ne mogu da podesim na slican nacin.
Kako nju da podesim, tj. dodelim joj odredjene permissions (verovatno moram u windowsu), da prilikom koriscenja OSX, mogu da i sa nje da brisem fajlove, kao i da radim ostale radnje (cut, copy, paste...)?
[ cikaKosta @ 10.03.2009. 21:44 ] @
Mac nativno ne moze da pishe (chitaj bilo koji sistem koji nije iz microsshit porodice) nativno na ntfs-u. Gugl je majka, pa cesh videti shta dobihash na pitanje "mac ntfs"... mozda 2, 3. rezultat paragon ntfs... Radi sigurno, ali kako ( u smislu da ti je svaka operacija koju izvedesh 100% pouzdana i brza) , ne znam jer ga ne koristim.
[ Marti Misterija @ 11.03.2009. 23:19 ] @
Instalirao Paragon NTFS 7 i sve radi 1/1.
Hvala puno na pomoci!