[ no1no1 @ 06.03.2009. 19:16 ] @
Pre svega pozdrav svima! Evo prvi put shaljem temu pa se nadam da cete mi pomoci!!!
Radi se o DJ mixingu: imao sam do skora dva pionir CD pleyera naravno trebale su mi pare
i prodao sam ih mada i nije ni vazno! Hocu reci da se malo razumem u mixanje ali samo
na CD pleyerima e sad mene interesuju gramofoni ponavljam da nemam iskustva na njima
mada je to u sushtini isto. prvo interesuje me gde mogu naci ploce i rezervne delove
naravno i koja je cena onako pribliznao!?
Takodje me interesuje povezivanje gramofona i racunara kao i sta mi je sve potrebno?
I da ako mozete da mi kazete shta je bolje po nekom vashem mishljenju
CD pleyer ili gramofon i zashto? Znam da se o ukusima ne raspravlja ali me stvarno interesuje!
HVALA SVIMA U NAPRED!!!
[ Acika @ 06.03.2009. 19:45 ] @
Ovako ako si imao neke kvalitetne playere, steta sto si ih prodao, ali dobro, iskreno ja vise gotivim gramofone i Djeve koji rade na njima, mada danas lagano svi prelaze na playere! E sad za ploce, retki su danas Djevi koji vrte ploce! Mislim opet sam veliki ljubitelj istih, ali sa razvitkom novih tehnologija, i one lagano nestaju sa scene, mada ima Djeva koji i dan danas vrte samo ploce!

Inace od opreme koja ti treba da bi gramofone povezao sa kompjuetrom (ili jos bolje laptopom) je Final screch ili Serato, pretrazi malo po netu i naci ces, mnogo su skupi ti uredjai ali mogu se naci i polovni! Dakle preko tog uredjaja spajas gramofone i laptop, a mixujes muziku normalno sa gramfona i mixera, takodje sa ovim uredjajem dobijas i dve prazne ali urezane ploce!

I tako, nadam se da sam ti bar malo pomogo, nisam Dj, ali dosta pratim tu tematiku i razumem se onako amaterski!

Pozdrav
[ no1no1 @ 07.03.2009. 02:53 ] @
Hvala tebi buraz mnogo ali sad si mi otvorio citav spektar pitanja :) nadam se da nisam dosadan!

Naravno da je bar po meni bolje da se vrte ploce nego diskovi ipak to daje tu draz DJ_ingu!

Ali kao shto znamo da je do dobrih ploca teshko doci (skoro ne moguce) opredelio sam se za
kompijuter! Sad ja kontam da mogu da pushtam pesme na racunaru a da pri tom ih mixam
i ukapam na mixeru i gramofonima e sad dalje kontam da su mi za to potrebne samo 2 ploce
i to te urezane koje predstavljaju te pesme sa racunara mada i dalje ne razumem
shta je to na njima urezano!? Ispravi me ako greshim stvarno se slabo razumem u gramofone!
I ako ti nije teshko da mi kazesh neshto vishe o tim plocama?
Hvala ti buraz josh jednom na svemu!

[ Acika @ 07.03.2009. 12:24 ] @
Evo kako to izgleda na shemi!






Code:
 
Uređaj pod nazivom Final Scratch je rezultat saradnje poznate kompanije za proizvodnju gramofonskih zvučnia 
Stanton s firmom Native Instruments. Osnovu paketa čine modul okruglog oblika i prateći program Traktor Final Scratch, 
koji može da čita muzičke fajlove u različitim formatima – wav, mp3, aiff i CD audio. Podrazumeva se da korsnik već 
poseduje gramofone, miksetu i računar.


Hardverska osnova
Posebno projektovana razvodna kutija (break box) pod nazivom Scratch Amp sadrži u sebi D/A konverter, zvučnu kartu, 
dva gramofonska ulaza i izlaza, dva linijska izlaza i USB priključak. USB priključak se vezuje na računar sa instaliranim 
programom Traktor Final Scratch. Svi ostali priključci povezuju se na miksetu, čiji se selektor ulaza postavlja na linijski ulaz, 
umesto uobičajenog gramofonskog. U pakovanju se nalaze i dve vinilne ploče, koje na sebi nose vremenski kod i koje se 
ponašaju kao bilo koja LP ploča. U prirodi deluje da se ove dve ploče u realnom vremenu narezuju sadržajem MP3 pesama, 
a taj efekat čini suštinu ovog sada već veoma popularnog uređaja. 
U samom programu DJ bira pesmu za levi odnosno desni gramofon, a zatim rukuje pločom na tom gramofonu koja se ponaša 
kao da se na njoj i nalazi izabrana pesma. Sve uobičajene manipulacije pločom su dozvoljene - od menjanja brzine do «skrečovanja». 
Ovaj softver radi na Mekintoš i PC računarima pod Linux operativnim sistemom. Minimalni zahtevi za Mekintoš su Mac OS X (10.2.3), 
G3 na 500 MHz ili G4 na 400 MHz, 256 MB RAM memorije. Za PC – Pentium III na 700 Mhz, 128 MB RAMa i USB priključak. Instaliran 
program zauzima oko 500 MB prostora na disku.
Kada se Final Scratch instalira i pokrene, DJ u svom radu nije ograničen isključivo na njega. Dovoljno je da se selektor ulaza na 
mikseti prebaci na Phono i gramofonu se vraća standardna funkcija. Dakle, DJ može da kombinuje puštanje sa vinila i iz programa 
po želji. 

Originalan koncept i povoljna cena doprineli su da Final Scratch postane sastavni deo opreme najpoznatijih domaćih disk-džokeja
 i klubova. Ako iz bilo kog razloga niste u mogućnosti da kupujete vinil ploče, a kolekcionar ste MP3 muzike, ovaj uređaj je jedini 
kompromis vredan pažnje.


Mislim da ti je ovaj text sve razjasnio hehe, ukucaj final scratch u google i dobices more linkova vezanih za tu temu!

Pozdrav