[ donbozone @ 08.03.2009. 12:15 ] @
Ovo je pocelo da mi iskace kad sam reinstalirao ofice 2007 i pokusao da aktiviram sumif add-in. U podesavanjima mi stoji enable all macros tako da to nije razlog. Kad sam pratio putanju odakle vuce taj add-in video sam da taj fajl fizicki postoji. Sa druge strane, solver add-in funkcionise bez problema i pojavljuje se na tabu developer dok na ta tabu formulas gde bi trebalo da se pojavi conditional sum nema nista. Reinstal sam radio zato sto sam prethodno podelio c na tri particije i onda je u excelu pocela da mi iskace error 400, koja je posle reinstala nestala ali pojavilo se ovo. Proveo sam noc na googlu ali nema resenja. Zna li neko nesto o ovome?
[ Jpeca @ 08.03.2009. 15:16 ] @
Da li ti je uključen Conditional sum add-in?
Office button -> Excel Options, Add-Ins. Iz liste Manage izaberi Excel-Addins, pa Go i proveri da li je štikliran.
[ donbozone @ 08.03.2009. 15:30 ] @
E, pa upravo kad ga aktiviram, tj. stikliram i idem na ok onda mi iskace greska kao u naslovu. Fajl sumif addin se fizicki nalazi u c/program files/microsoft office/office12/library i putanja do njega je dobra. Ono sto me cudi je da npr. kao sto sam gore rekao, kad aktiviram solver on radi bez problema. Jedina razlika je sto se solver addin fizicki nalazi u c/program files/microsoft office/office12/library/sover (znaci ima svoj folder). Ako nije problem da proveris da li su isto smesteni i kod tebe?
[ Jpeca @ 09.03.2009. 08:09 ] @
Jeste. Na toj lokaciji. Proveri da li se ta lokacija nalazi na spisku Trusted Locations, kao i podešavanja za Add-In u Trusted centru. Mada pošto kažeš da solver radi trebalo bi sve da je podešeno kako valja?!
[ donbozone @ 09.03.2009. 12:38 ] @
...sve je kako treba, proverio sam i na poslu i nema nikakve razlike ali nesto ga blokira..nema veze, svakako mu sleduje reinstall wndowsa pa cu onda ispocetka..hvala.