[ megapyxeltoda @ 08.03.2009. 23:24 ] @
Ne znam da li ovo treba u ovaj podforum ili gde rdugo pa molim da moderatori premsete ako ne pripada ovde.>Elem,koristim 64bit Vistu Ultimate,i par puta,(prvi put kad sam cackao po BIOSu pokusavajuci da klokujem,pa sam vratio sve na default,i nije se vishe pojavljivalo), mi se pojavilo OVO

na sta sam prvo posumnjao da je softverski problem,driveri,bag u Visti ili sta vec,ali kad se desilo sledeci put,dok je Avast duugo skenirao sistem,pa PC mark nije hteo da radi,pa ni 3D mark,e onda...
Malo je konfuzno al stvarno ne znam sta je?jel moze biti do napajanja,da je preslabo nije garant,jer je Chieftec od 600 w a grafika 3650,jedino ako ne riknjava,ili grafika zeza...?
Mashina je nova,i sve su dobre komponente,jedino je grafika" mrshava"...
dakle ako neko ima ideju shta moze biti uzrok bio bih JAKO ZAHVALAN na sugestijama.Jedino da obrim sistem stavim neki stabilan XP pa ako i onda brljavi,onda je hardver...?j...m li ga...
[ okram_ca @ 08.03.2009. 23:59 ] @
Moze da se desi da je pre svega do sistema podigni novi sistem pa vidi sta se onda desava.
Ako imas ove smetnje dok instaliras XP onda veliki tip na grafiku.
Gde Chieftec od 600 da bude slab, covece ja sanjam o tome napajanju...
Ako se nastavi problem posle instalacije XP-a.
Buduci da je racunar pod garancijom nosi ga u servis.
[ okram_ca @ 09.03.2009. 00:00 ] @
P.S. Ako sumljas na napanje i hoces da kupis novo daj to meni staro...
:)
[ Ledeni83 @ 09.03.2009. 00:11 ] @
Nisi rekao kakav monitor koristis.

Ako koristis CRT monitor moze biti da si iz drajvera postavio previsoku frekfenciju osvezavanja.
Treba da je 60-80Hz za CRT i 60Hz fiksno za TFT.

Ako je to uredu onda ili proveri kabli od kompa do monitora ili probaj drugi monitor,a i tvoj monitor probaj na drugom kompu
[ megapyxeltoda @ 09.03.2009. 00:22 ] @
LCD je ,Viewsonic,i radi na 60 Hz,to znam,e sad stvarno trebao bih ga probati na drugom kompu,mozda negde gubi kontakt....Al mi neshto,ako je hardver,nirishi na grafiku...nekako sve kontam da napanjanje,ako ne valja,da bi vishe brljavilo,tj.da bi se resetovao,psihtao,grejao i sl.Sutra ide novi sistem pa ce vidimo u kom grmu lezi zeka.Hvala momci na trudu i savetima
[ okram_ca @ 09.03.2009. 00:26 ] @
Najbolje je da si rekao celu konfiguraciju to bi pomoglo razresavanju misterije.
Pokusaj novi sistem.
[ megapyxeltoda @ 09.03.2009. 00:54 ] @
Intel Core2Quad 8200,Asus P5Qpro,2x2Gb Kingston HyperX 1066,Asus Ati Radeon 3650,Chieftec ne znam tachno CFT neshto ugl.od 600w,HDD Seagate SATA II 250 GB(on je pored optike jedini stari),kucihste neko Chieftecovo,dva ventilatora jedan napred jedan nazad,sve po PSu...Monitor Viewsonic 2216 w.Interesantna stvar,prvi x sam problem primetio kad sam klokovao mashinu i vratio sve na default,a bio mi je sumnjiv inache jako bagovit program Asus GPU engine,njega sam deinstalirao danas,a kad sam pokrenuo 3d mark i PC mark,javlja mi APPCRASH erorr>to se pojavilo bash u slichno vreme a i vidim da je prepun NET ljudi sa istim erorrom na Visti...
Bacicu ja sutra/danas XP,pa ako on ne pokaze to,onda je Vista za mene proshlost..
[ Binary Mind @ 09.03.2009. 13:27 ] @
Imas najverovatnije problem sa grafickom, ali mozes da probas da li ce ponovna instalcija Windowsa resiti problem...
[ megapyxeltoda @ 09.03.2009. 18:10 ] @
!Binary mind,hvala,izgleda da je ipak problem sa grafikom,necu biti lenj probacu opet reinstalaciju sistema iako sam to vec odradio danas,pa nije pomoglo..PC mark nece sad ni da se pokrene,kao ni 3d mark...uz 100 verzija sa driverima ipak corak...U celoj prichi,dobro je shto je sve pod garancijom,pa mi lakshe...