[ nvukelic @ 09.03.2009. 00:32 ] @
Nedavno sam kupio nov telefon koji ima mogucnost 3G pristupa. Pri konfigurisanju telefona za GPRS i MMS usluge, dobio sam konfiguracione poruke za WAP, MMS, Streaming i Internet, sto znaci da sada imam dve pristupne tacke koje mogu da koristim kada se povezujem na internet, WAP i Internet, dok je na starom telefonu postojao samo WAP (nije bio 3G). Molio bih nekog (djuice?) da mi malo pojasni u cemu je razlika? Pretpostavljam da je u pitanju brzina pristupa (EDGE vs. 3G), ali postoji li razlika u tarifiranju i , ako sam u podrucju gde nema 3G signala, a default pristupna tacka mi je "Internet", sta se onda desava? Takodje, cemu pristupna tacka "Streaming", jel' za mobilni TV?

Jos jedna sitnica: moj Samsung L870 nece normalno da ucita sajt wap.telenor.rs (nema slika i na linkove se ne moze kliknuti - tacnije moze, ali nema odgovora), dok svi ostali sajtovi funkcionisu, a i Telenorov wap preko Opere mini radi normalno.
[ Milan013 @ 09.03.2009. 08:25 ] @
Mislim da je to zbog pristupa sadrzaju na Telenor portalu.
WAP sluzi za to, omogucava posebno tarifiranje i filtriranje, I guess...

[ Slobodan Milivojevic @ 09.03.2009. 14:40 ] @
Profili Telenor WAP i Telenor Internet koriste isti APN za pristup internetu, APN: internet. Jedina razlika je sto je u jednom profilu (Telenor WAP) podesen wap proxy, a u drugom (Telenor internet) nije.

Ovaj proxy omogucava da operater zna koji korisnik pristupa njihovom wap sajtu, a ovo je neophodno da bi imali pristup delu "Moj Telenor", kupovinu iz izloga, pristup Telenor muzici... To je jedina razlika.

Svi korisnici Telenor mreze mogu bez problema koristiti HSDPA/3G mrezu ukoliko su u zoni pokrivanja, odnosno da imaju EDGE/GPRS brzine ukoliko nisu. Internet se moze koristiti preko oba ova profila brzinama koje mreza na datoj lokaciji pruza.

Profil Telenor Streaming ima samo podesavanja za recimo real player, kako bi mogli da gledate multimedijalne sadrzaje na sajtu. Takodje brzina zavisi samo od toga gde se nalazite.
[ nvukelic @ 09.03.2009. 17:56 ] @
U tom grmu dakle lezi zec :-)! Znaci, razlike nema, osim identifikacije korisnika na Telenor wap sajtu. Bitno mi je da razlike u brzini nema.

A imate li ideju zbog cega mi se jedino Telenor wap sajt ne ucitava dobro u web browseru telefona?
[ evolution @ 09.03.2009. 18:19 ] @
Proverite sva podesavanja jos jednom i za glavni profil browser-a aktivirajte Telenor WAP. Ukoliko se problem ponovi, moguce je i da je u pitanju kompaktibilnost tog modela telefona i Telenor WAP Portala, i u tom slucaju najbolje bi bilo dostaviti detaljan opis problema Korisnickom servisu preko Portala Moj Telenor.
[ nvukelic @ 09.03.2009. 18:36 ] @
Bice pre da je kompatibilnost u pitanju jer su podesavanja dobra.
[ Dragan Krstevski @ 09.03.2009. 19:14 ] @
meni sve ucitava.
[ nvukelic @ 10.03.2009. 07:35 ] @
L870?