[ Zeleni zub @ 09.03.2009. 21:50 ] @
Pao mi je pod ruku jedan racunar sa problemom
Prema recima vlasnika, u pocetku se desavalo sledece: pritiskom na dugme za ukljucenje kompjuter upali zelenu lampicu, zavrte se kuleri, cuje se HDD, ali graficka ne izbaca nikakav signal na monitor, tj. on ostaje u stand by modu. Na sledece ukljucenje kompjuter proradi normalno.
Juce se desilo da nije hteo da se ukljuci uopste pa sam ga uzeo da ga pogledam.

Evo sta se desava:
1. sa tom grafickom (ATI radeon 9600/256MB) nece ni da opepeli.
2. kad izvadim graficku i pokusam da ga ukljucim, na kratak pritisak dugmeta za ukljucenje kuleri se zavrte i posle par trenutaka stanu.
3. sa izvadjenom grafickom - kad zadrzim taster za ukljucenje par sekundi (zato kazem 'na gurku') kuleri se zavrte, cuje se HDD, ukljuci se zelena lampica i tako moze dugo da radi
4. kad se izvadi graficka cuje se onaj jedan beep, kao da se normalno dize sistem, nema onih bipova greske.
5. kad stavim graficku GeForce/64 MB isto se desava kao 2. i 4.

Nemam pri ruci nijedno napajanje da vidim da li moze sa njim da sljaka - ali na sta vi tipujete ?

Konf:
napajanje: pise 'Ultra power' 350W
ploca: K7N2
procesor: neki AMD na oko 2 GHz
512 RAM
graficka vec pomenuta
[ calexx @ 09.03.2009. 23:24 ] @
Meni to liči na ploču, da nije neki elektrolit na ploči malo naduven? Naročito oni pored konektora za napajanje.
[ Zeleni zub @ 10.03.2009. 12:54 ] @
Upravo stigoh s posla, bocnuo sam ga i on se ukljuci kao da je sve OK (sa ovom GeForce 64M grafikom)... javim sta se dalje desava.
Elektroliti su svi ravni, nema naduvenih.

edit: Moja radost je trajala par minuta - do prvog restarta racunara. Sve je po starom
[ Zeleni zub @ 10.03.2009. 20:49 ] @
Primetio sam jos par stvari:

Kad se kompjuter (napajanje) ukljuci u struju upali se zelena dioda na ploci kao sto treba.
Pritiskom na dugme za ukljucenje racunara i dok se dugme drzi ta dioda titra (pali/gasi) rekao bih u ritmu gradske mreze.
Takodje dok se to desava jedva se cuje neko pucketanje (cak-cak-cak...) za koje ne mogu da odredim da li dolazi iz napajanja ili iz nekog dela ploce, takodje prema slobodnoj proceni od oko 50 Hz.
[ Zeleni zub @ 17.03.2009. 15:58 ] @
Resio sam problem jos pre neki dan pa ostadoh duzan da odgovorim i ovde - zamenjeno napajanje i sve radi kako valja...