[ aleksandaraleksandar @ 12.03.2009. 08:08 ] @
kažu samo što nije...


[ aleksandaraleksandar @ 12.03.2009. 10:48 ] @
[ enthusy @ 13.03.2009. 12:40 ] @
Lepo... samo, kakve koristi ćemo mi (koji nismo au USA) imati od toga?
[ aleksandaraleksandar @ 13.03.2009. 20:23 ] @
trenutno je samo za USA. razumeo sam da će biti i za ostale kada krene uskoro.
[ enthusy @ 13.03.2009. 21:49 ] @
Ja sam to ovako razumeo (moguće je da grešim, naravno): Google je još davno kupio Grand Central ( http://www.grandcentral.com ) koji je pokušavao da uradi to "jedan broj za sve" tj. da nam olakša život tako što ćemo moći imati jedan broj na koji ćemo primati sve pozive i govorne poruke. Čim je Google kupio Grand Central stopirao je mogućnost registrovanja novih korisnika i zadržao je samo postojeće korisnike. Zatim su sada Grand Central pretvorili u Google Voice. Servis je i dalje dostupan samo korisnicima koji su se registrovali na Grand Central dok je to bilo moguće. Uskoro će ponovo biti omogućema registracija novih korisnika na Google Voice. E sada sledi kraj priče koji mi nije baš najjasniji, a to je da li ćemo mi koji nemamo USA brojeve moći da imamo koristi od toga (teško da hoćemo). Verovato će to funkcionisati samo sa USA brojevima isto kao što trenutno funkcioniše SMS iz Gmail-a.
[ mrle 011 @ 14.03.2009. 09:55 ] @
Citat:
enthusy: .... Čim je Google kupio Grand Central stopirao je mogućnost registrovanja novih korisnika i zadržao je samo postojeće korisnike.....


nije.
dobrih 7-8 meseci, nakon google-ove kupovine grand central-a, si se mogao registrovati, mozda i vise - celu godinu, ne secam se tacno.

... s tim sto si morao da napravis dve stvari:
1. da dobijes od nekoga, ko je vec registrovan, pozivnicu ("invite") kao sto je na pocetku bilo i za Gmail.
(nakon registracije si i ti dobijao 100 "invite"-a, pa si to mogao da delis dalje.)

2. da pristupis web stranici - da bi se registrovao, a i kasnije da bi se ulogovao - kroz neki amerikanski proxy, da bi imao amerikansku IP adresu, jer drugacije nije moglo.
(od pre dva dana vise ne mora, ja se sada ulogujem sa mojom normalnom IP adresom.)


Citat:
enthusy: .... E sada sledi kraj priče koji mi nije baš najjasniji, a to je da li ćemo mi koji nemamo USA brojeve moći da imamo koristi od toga (teško da hoćemo). Verovato će to funkcionisati samo sa USA brojevima isto kao što trenutno funkcioniše SMS iz Gmail-a.


primarna svrha tog grandcentral-a, tj. sada google voice-a, je kao sto si i rekao - da amerikanac ima jedan broj telefona (sa kojim god area code-om 'oce), a da onda preusmerava dolazne pozive na taj broj prema broju koji god on izabere - svog mobilnog, fiksnog, na sljaci, kod kuce, gde god ....
... tako da - kad recimo promeni prebivaliste na 6 meseci, ili se preseli zauvek, ili ode na odmor na 2 meseca itd. - uvek prima pozive na jedan broj telefona, taj koji je dobio od grandcentral-a.
znaci, odstapmas vizit-karte sa jednim brojem telefona i to ti vazi za ceo zivot. :)

inace, originalna ideja je, koliko ja znam, potekla od ljudi koji su napravili ENUM ---> www.e164.org , ali taj servis nekako nije bas zaziveo u narodu, sto je meni mnogo krivo, no to je sada vec neka druga tema.

elem, "vi koji nemate USA brojeve" mozete imati koristi od ovoga, tako sto cete registrovati negde u USA neki DID broj, i logovati se na njihov SIP server sa nekim telefonom - parcetom hardware-a ili software-a, svejedno, a google-ov dolazni broj preusmeriti na taj dobijeni DID.
dakle, korist je sto mozes dobiti dolazni broj u kojoj god USA drzavi 'oces, tj. bilo koji area code.
(pre su pricali da ce se prosiriti i na kanadu, al' od toga izgleda da za sada nema nista).

besplatan DID broj u americi se jos uvek moze dobiti tu i tamo, iako su u proteklih par godina pozatvarali skoro sve te besplatne servere.
....... i da, dolazni grandcentral-ov, tj. sada google voice-ov, broj se moze preusmeriti i na Gizmo ---> http://gizmo5.com/pc/

inace, cuju se ovih dana neki rumori da ce onaj google-ov mesindzer - google talk - biti integrisan u google voice, ili obrnuto je li :)
.... sacekajmo koji dan, pa cemo videti.


nadam se da sam ti bar malo razjasnio fabulu situacije.
:)
[ enthusy @ 15.07.2009. 23:25 ] @
Danas sam od Googe dobio pozivnicu za Google Voice i kliknuo na link za aktivaciju... ali sve što sam dobio je ovo:


P.S. Postoje dve teme za Google Voice na forumu.

[Ovu poruku je menjao aleksandaraleksandar dana 16.07.2009. u 12:36 GMT+1]
[ momsab @ 15.07.2009. 23:40 ] @
nis' cudno... ko zna kad ce poceti ozbiljno da se korsiti u SAD a kamoli ovde (jos uvek nema Srbije na gmaps, makar vecih gradova iak ose mogu kupiti digitalne mape da se biraju prodavci)
[ Shadowed @ 16.07.2009. 00:18 ] @
Zanimljivo je da je na Live Maps bilo detaljnih karti nasih gradova, radila je cak i pretraga ulica a onda odjednom - nista. Sad imas samo par glavnih puteva koji prolaze kroz gradove i to je to.
[ mrle 011 @ 16.07.2009. 18:05 ] @
Citat:
enthusy: ... Google Voice is not available in your country ....


pristupi sajtu kroz neki americki proxy.

... ili instaliraj ovo ---> http://www.hotspotshield.com/
[ sEaGhOsT @ 02.08.2009. 12:59 ] @
Dobio sam pozivnicu za ovaj servis i uspesno se registrovao, sve radi fino osim slanja SMS-a na Telenor i VIP, Mts radi normalno. Ima li neko slicna iskustva?
[ aleksandaraleksandar @ 16.08.2009. 10:51 ] @
Citat:
Dobio sam pozivnicu za ovaj servis i uspesno se registrovao, sve radi fino osim slanja SMS-a na Telenor i VIP, Mts radi normalno. Ima li neko slicna iskustva?


budi slobodan da podelis pozivnice sa administratorima :)
[ enthusy @ 16.08.2009. 23:30 ] @
Citat:
sEaGhOsT: Dobio sam pozivnicu za ovaj servis i uspesno se registrovao, sve radi fino osim slanja SMS-a na Telenor i VIP, Mts radi normalno. Ima li neko slicna iskustva?

Dobro je da radi bar na mts, jer zvanični Google Voice Help kaže: "Google Voice SMS doesn't support sending and receiving SMS from international numbers at this time. You can only send and receive SMS to phone numbers in the U.S.". Mada, slanje poruka uspeva i u mnoge mreže izvan U.S.
[ dr.da @ 17.08.2009. 15:39 ] @
Cao.
Ako neko moza da pomogne.
Dobio sam pozivnicu za google voice,instalirao sam program hotspotshield.
Pristupio sam google voice,ali na samom pocetku nakon sto sam izabrao broj,
dosao sam do tacke kad bi trebao da ukucam broj na koji ce biti
izvrsen forward.
Probao sam sa nasim ali ne prihvata,a americki nemam.
Jel postoji nacin gde ovo mogu zaobici.

[ mrle 011 @ 18.08.2009. 22:28 ] @
Citat:
dr.da: ...
Probao sam sa nasim ali ne prihvata,a americki nemam...


google voice nema svoj SIP server na koji bi ti mogao da se ulogujes i tako primas pozive.
on moze samo da preusmeri dolazne pozive na neki drugi americki broj (fiksni, mobilni, SIP ... svejedno).

... dakle, potreban ti je jedan tzv. DID broj u americi, koji ja mogu da ti poklonim, ako 'oces.
ostavim ti ovde na PP broj telefona (koji je ujedno i user name), password i ime SIP servera.

... a tebi je onda potreban neki SIP telefon sa kojim ces da se ulogujes tamo.
software-ski (kao na primer X-Lite) ili neko parce SIP hardware-a.
[ Insane boy @ 18.08.2009. 23:31 ] @
Ja dok sam bio u USA telefonirao sam baš preko SIP protokola. NOKIA podržava sopstvene SIP servere preko Gizmo-a.

Ja koristim Nokia E71.


P.S. Ajde ako neko ima pozivnicu za Google Voice neka mi pošalje jednu viška ako mu ostane.
[ dr.da @ 20.08.2009. 11:05 ] @
Poslao sam mi ti poruku na PP.Ako mozes da mi das daj broj bilo bi super.
[ mrle 011 @ 20.08.2009. 16:10 ] @
@ dr.da:
posl'o sam ti sve.

@ svi:
dok sam pisao prosli post, sam zaboravio ...

... google voice se moze preusmeriti i na Gizmo, tj. na onaj njegov dolazni broj.
(kod Gizma se besplatno dobija jedan DID broj, koji je "virtuelan" - jer taj area code ne postoji ni u kanadi ni u USA, al' nema veze).

od skora se i kod americkog Sipgate-a ---> www.sipgate.com moze besplatno dobiti dolazni broj.
... te se google voice moze i tu preusmeriti.
[ enthusy @ 20.08.2009. 22:05 ] @
Citat:
mrle 011: google voice se moze preusmeriti i na Gizmo, tj. na onaj njegov dolazni broj.
(kod Gizma se besplatno dobija jedan DID broj, koji je "virtuelan"

Gizmo SIP broj ne može da se koristi pri registraciji jer će vam Google Voice samo odgovoriti: "Account must have at least one physical phone.". Gizmo SIP broj može da se doda kasnije, kao još jedan broj na koji se mogu preusmeriti pozivi.
Citat:
od skora se i kod americkog Sipgate-a ---> www.sipgate.com moze besplatno dobiti dolazni broj.
... te se google voice moze i tu preusmeriti.

Sipgate pri registraciji kaže: "Sorry, sipgate is currently available for U.S. residents only..." iako sam mu pristupio koristeći gore pomenuti HotspotSheild koji prevari Google Voice, ali ne i Sipgate.
[ dr.da @ 20.08.2009. 23:17 ] @
"mrle 011":
Ubacio sam onaj broj u X-lite,ali nista se nije deslio.
X-lite sa podesavanjima domaceg provajdera radi.
Kada sam ubacio u lite ona podesavanja,on ga prepozna,
pise da je ready to use ali kad se pozovem sa google voice
da aktiviram nalog nista se ne desava.
Cak sam taj broj pozvao sa skypa,zvoni ali u samom X-lite se nista ne desava.
Iako sa skype mogu da pozivam imam kredita.


Probao sam na sipgate da uzmem broj,ali ne mogu da pristupim.
Imam isti problem kao "enthusy".

Cak sam se i na gizmo5 registrovao i dobio taj sip number ali nista.


[ enthusy @ 21.08.2009. 00:42 ] @
@dr.da
Ja sam rešio problem. HotspotSheild slobodno deinstaliraj. Problem pristupa ka Sipgate-u i GV-u reši tako što ćeš koristiti neki U.S. proxy. Spisak proxy-ja ćeš naći ovde: http://www.proxy4free.com/page1.html
[ enthusy @ 21.08.2009. 01:00 ] @
I samo još da demantujem ovu priču mnogih da je moguće da Google Voice korisnici šalju pozivnice prijateljima. Nema te opcije. Ko ne veruje neka pretraži Google Help. Ko hoće Google Voice broj neka se prijavi na https://services.google.com/fb/forms/googlevoiceinvite/ i sačeka par sedmica.
[ dr.da @ 21.08.2009. 12:59 ] @
'mrle 011':
Broj radi,onaj americki.Najverovatnije me zeza mts internet posto njega koristim.
Drugar koji ima kablovski net instalirao je X-lite.Ubacio je taj americki broj,pozvao sam ga sa skype.
Zvoni mu na X-lite.Javio se i lepo smo se culi.Hvala na broju jos jednom.
Ali sada kada sam se ja ulogovao na google voice da odradim tu aktivaciju,pozvao sam broj ali nista se ne desava.Njemu nije zvonilo,a meni izbacuje
da nije mogao da verifikuje broj i da probam ponovo.Probao sam nekoliko puta,ali nista,nece da zvoni.Ako znas u cemu je problem pomagaj;-).
'enthusy':
Budi ljubazan pa mi objasni kako da pristupim putem proxy servera.Nesto sam nasao na google,ali izgleda da se nisam snasao.Imam i operu,firefox,IE8.
S tim sto koristim mts net,da li je to moguce uopste preko njih.Ako aktiviram ovaj google voice bice cudo nevidjeno.;-)

Na skype se moze kupiti on line number americki(3 meseca kosta 15 evra),na gizmo5 (3meseca kosta 12 $).
Posto mi taj broj treba samo za aktivaciju google voice bilo bi lepo da ih ne kupujem.Steta sto je drugar izgasio svoj americki broj,sada kad je dosao natrag u Srbiju.
pozz.
[ enthusy @ 21.08.2009. 14:26 ] @
Evo recimo kako preko Google Chrome-a da promeniš proxy: idi Customize -> Options -> Under the Hood -> Change proxy settings -> LAN settings. Otvoriće ti se prozor u kome je čekirana samo prva opcija tj. "Automatically detect settings". Ti treba da je odčekiraš, zatim čekiraš samo treću opciju i u nju upišeš jedan od servera sa spiska koji sam već dao, a onda ne zaboravi da podvrdiš sa OK. Evo screenshot-a kako treba da izgleda taj prozor (u njemu je i adresa servera koji sam ja koristio pri registraciji na Google Voice i Sipgate).
[att_img]
Kada registureš broj na Sipgate, samo download-uj njihov softphone odavde: http://www.sipgate.com/faq/show/article/id/451 Zatim se uloguj u njega, pozovi se sa Google Voice-a i potvrdi registraciju. Ne zaboravi da posle toga vratiš podešavanja proxy servera u prvobitno stanje.
[ mrle 011 @ 21.08.2009. 16:34 ] @
@ dr.da:

ne znam sta se desava sa talkdigits-om.
sad vidim da im ne radi ni web stranica za logovanje --> http://signup.talkdigits.com/
... tj. evo ne radi ni home.

pre par sedmica sam se logovao na web i sve je bilo u redu.
tih dana me je i burazer iz usa zvao na taj broj i sve je sljakalo.

sad sam pozvao sam sebe na taj njihov broj, tj. moj :) , sa betamaxovog konta i ne radi.
u slusalici zazvoni 3 puta i izbaci signal zauzeca, a na ovom aparatu gde sam treb'o da se javim se ne desava nista.

moj router+SIP uredjaj je i dalje ulogovan kod njih i moguce je normalno zvati, probao sam i to sada, neki drugi njihov broj.
.... dakle jos uvek rade "interni" - unutar iste mreze, pozivi.

... ali meni to lici da se oni polako gase.
tako se i StanaPhone, prosle godine, postepeno ugasila.
... prvo je prestao prijem novih juzera, pa je nestala web stranica .... pozivi su jos uvek radili, al' na kraju su ugasili i SIP server.

inace, do negde prve polovine prosle godine u USA se kod dosta provajdera mogao dobiti besplatno DID broj, a onda su se u roku od par meseci svi pogasili.
... otkud znam, mozda to ima veze sa ovom SEK-om.

steta, ja ima taj broj kod TalkDigits-a vec nekoliko godina i uvek je sve lepo radilo.
... imali su i FAX i voicemail i svasta nesto .... davali su i nekoliko dolara za odlazne pozive.
kad su tek poceli sa radom, u prvih mozda pola godine, nije ti trebala ni email adresa za pravljenje konta ... tako sam ja i uzeo 10-ak brojeva i podelio ljudima .... k'o sto sam mislio i tebi.

.... al' yebi ga ... sve neke ruzne vesti u ovom sokocalu od kompjutera.

... vidim da je i ovaj HotSpotShield postao nabildovani bloatware ..... poceo je da mi spominje ovde i neke reklame.
.... a najnovija verzija se automatski instalira.

... i meni se sa internetom nesto cudno desava u zadnje vreme, ADSL imam kod PTT-a ... i to je nesto >ping google< po 200 ms.
....... otkud znam .....

---

nego ti onda probaj da napravis konto kod SipGate-a kroz neki proxy, ko sto ti je enthusy rek'o.

... ili, sta ja znam ... mislim da bi ovo radilo ...

otvoris ovde sebi broj ---> http://phone.ipkall.com/
(to je broj sa pravim americkim area code-om, onaj code kod Gizma u stvari ne postoji)
... pa onda Google-u das broj koji si dobio kod ipkall-a, a ipkall-ov broj preusmeris na Gizmo.
... inace, ipkall i moras negde da preusmeris, jer ni on, kao i GoogleVoice, nema svoj SIP server za logovanje.

... ustvari, moguce je poziv na ipkall-ov broj usmeriti direktno na svoj SIP uredjaj, al' preko DynDNS (ili nekog slicnog servisa) domene.
... ali to je malo komplikovano, a i nije sad ni bitno.

uglavnom, ti i za Gizmo mozes da koristis svoj X-Lite.


Citat:
enthusy:Sipgate pri registraciji kaže: "Sorry, sipgate is currently available for U.S. residents only..." iako sam mu pristupio koristeći gore pomenuti HotspotSheild koji prevari Google Voice, ali ne i Sipgate.


da, sad sam probao.
izgleda da je ovaj HotSpotShield postao isuvise popularan, pa su ovi u SipGate-u provalili.
pojma nemam.
ja sam napravio konto kod njih, pre oko 2 meseca ..... evo, tacno 27. juna (malo pre toga se valjda sipgate.com i pojavio) .... kroz Hotspot Shield.

btw. kod maticnog, nemackog sipgate-a ( www.sipgate.de ) se, na primer, moze bez ikakvih problema, i naravno besplatno, dobiti nemacki negeografski broj (kao sto su kod nas oni 041 i tako to, i koji su skuplji za pozivanje).
.... ali ako 'oces geografski broj, npr. u berlinu, onda moras da ostavis datum rodjenja, adresu i ime (i mozda jos nesto, ne secam se) od nekog pravog nemca ... i onda njihov server to tamo nekako proveri za par sekundi, dal' su pravi podaci, pa tek onda ides dalje.
verovatno im to tako neki zakoni nalazu.


Citat:
enthusy:Gizmo SIP broj ne može da se koristi pri registraciji jer će vam Google Voice samo odgovoriti: "Account must have at least one physical phone.".


znaci dao sam dve dezinformacije.
ja sam jednom drugaru napravio konto kod njih i preusmerio ga na njegov gizmo, al' to je bilo kada je Google tek kupio Grand Central (tako su se i zvali do pre nekoliko meseci), a ima tome mozda i vise od dve godine.
google je dakle iskljucio tu mogucnost.


Citat:
enthusy: I samo još da demantujem ovu priču mnogih da je moguće da Google Voice korisnici šalju pozivnice prijateljima. Nema te opcije. Ko ne veruje neka pretraži Google Help. Ko hoće Google Voice broj neka se prijavi na https://services.google.com/fb/forms/googlevoiceinvite/ i sačeka par sedmica.


da, ne postoje nikakve pozivnice.
postojale su dok su se zvali Grand Central ---> www.grandcentral.com
potrosio sam 2, a valjda je bilo preostalo 98, al' to se vise ne vazi.

uglavnom nije nikakva frka, prijavi se covek tamo i "invite" stigna mailom za par sedmica.
... samo, eto, mora da se nekako resi taj problem sa americkom IP adresom.


Citat:
dr.da: ...
Na skype se moze kupiti on line number americki(3 meseca kosta 15 evra),na gizmo5 (3meseca kosta 12 $).
....


more bre, ne kupujes nista, koristis samo ono sto je dzaba.
probaj ono odozgo sa ipkall-om.
.... mislim, i ako uspes sa sipgate-om kroz neki proxy.


yebote, k'o da sam pusio, a mozda i jesam, onu smesnu travu, pa sam se raspisao ko lud ... ovo mi je najduzi post u zivotu, cini mi se.


EDIT: nije bas toliko veliki post.
nesto se samo bio uduplirao.
sad je sve u redu.

pozdrav.


[Ovu poruku je menjao mrle 011 dana 21.08.2009. u 17:48 GMT+1]
[ Ivan Dimkovic @ 21.08.2009. 17:10 ] @
Citat:
mrle 011
.... ali ako 'oces geografski broj, npr. u berlinu, onda moras da ostavis datum rodjenja, adresu i ime (i mozda jos nesto, ne secam se) od nekog pravog nemca ... i onda njihov server to tamo nekako proveri za par sekundi, dal' su pravi podaci, pa tek onda ides dalje.


Proveri tako sto pogleda u SCHUFA kreditni biro, tj. uradi upit za personalnim podacima - pizda im materina. Ja imam pristup mom slogu u kreditnom birou, sa sve istorijom upita - i video sam nekoliko upita od sipgate-a iako nikad u zivotu nisam koristio njihov servis. To sam odmah prijavio SCHUFA-i jer je to nelegalno.

Bice da je neko koristio moje ime i prezime za registraciju.
[ dr.da @ 21.08.2009. 18:13 ] @
'enthusy':
sto se tice tog proxy uradio sam sve kao sto si rekao.Skinuo google chrome,instalirao,otisao u LAN settings,ubacio(isprobao sam nekoliko americkih proxy adresa) ali kad aktiviram taj proxy ne otvara mi se ni google voice ni sipgate(ustvari ne otvara mi se ni jedna stranica).Posto sam korisnik mts mobilnog interneta,koliko ja mogu da procenim izgleda da je on jedna vrsta dial up konekcije,a kao sto pise u LAN settings kod Proxy server:use a proxy server for your
LAN (These settings will not apply to dial up or VPN connections).Ako je to u putanju onda jedino da idem kod nekog ko koristi lan pristup netu.

'mrle 011':
neka si se raspisao;-).Pa gde sad da crkavaju,sto ne sacekase malo da aktiviram taj google voice ;-).
Koliko sam shvatio:
1.otvorim nalog kod ipkall i dobijem broj,
2.na google kad mi zatrazi broj za aktivaciju upisujem taj ipkall broj.
3.na ipkall preusmerim sve pozive na moj gizmo broj(imam taj njihov sip broj).
4.gizmo ubacim u X-lite(jel znas koja su podesavanja za gizmo)username je taj sip broj,password je moj od gizma,a koje server upisujem pod opcijom domain?

Interesantna stvar je da X-lite ne radi sa mts mobilnim netom,ali zato sa Telenor i Vip mobilnim netom sljaka.Da poludis.
Ako aktiviram google voice idem u celibat;-).
[ enthusy @ 21.08.2009. 19:10 ] @
Citat:
dr.da:...gizmo ubacim u X-lite(jel znas koja su podesavanja za gizmo)username je taj sip broj,password je moj od gizma,a koje server upisujem pod opcijom domain?

Možeš jednostavno da download-uješ Gizmo klijent ( http://gizmo5.com/pc/download/ ) i uloguješ se samo sa username i password. I kao što si i sam rekao, mislim da bi bilo najbolje da odeš kod nekoga i podesiš sve to ako ti mts Internet zadaje toliko muka i prepreka. Jako je jednostavno kada znaš šta radiš, a sve to ima u mojim prethodnim postovima, samo ti treba normalan pristup Internetu.
.
[ rajco @ 21.08.2009. 21:10 ] @
Offtopic ali će možda nekome biti korisno. Kome treba američki broj i komunikacija sa USA i Kanadom najbolje rešenje je MagicJack, doduše trenutno nije moguće iščitati podatke i koristiti SIP telefon.
[ dr.da @ 21.08.2009. 23:36 ] @
'enthusy' i 'mrle 011':
Hvala puno na pomoci.Napokon sam odradio aktivaciju naloga.Uspelo je sa proxijem kod druga.On je odradio sve sa sipgatom,uzeo broj,skinuo softphone i
cim sam ga okrenuo sa google voice odmah mu je zvonilo.
Trenutno istrazujem sta sve moze google voice.Slanje sms na mts brojeve radi.
pozz.
[ mrle 011 @ 22.08.2009. 17:16 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: ...
Bice da je neko koristio moje ime i prezime za registraciju.


idi bre dimke, sta si na kraj srca.
nekome zatrebao telefon, pa pozajmio tvoje podatke.
nije ti ukr'o kreditnu karticu, pa te ostetio za Profit, yebogati.
ko zna kakva ga je mozda muka naterala.


Citat:
dr.da: ...jel znas koja su podesavanja za gizmo ....


username ti je broj telefona bez "+1" ili "001" na pocetku.
dakle 747/XXX-XXXX (naravno bez ovih crtica).

password ti je tvoj password.
isti je i za web i za SIP.

SIP proxy: proxy01.sipphone.com
mozes da stavis direktno i IP: 198.65.166.131 .... ustvari, jos bolje,
[ enthusy @ 22.08.2009. 21:09 ] @
Citat:
mrle 011:nekome zatrebao telefon, pa pozajmio tvoje podatke.
nije ti ukr'o kreditnu karticu, pa te ostetio za Profit, yebogati.
ko zna kakva ga je mozda muka naterala. 

Dobro je, sad znamo ko je to uradio (šalim se naravno)

Nego, poruke sa Google Voice dakle idu na mts, a NE idu na Telenor, Vip i mtel-Republika Srpska. Ako vam neko odgovori na vaš GV broj sa mts broja na koji ste poslali poruku, NEĆETE dobiti odgovor (velika šteta, jer bi se u suprotnom moglo dobro našaliti sa nekim). Toliko sam ja do sada testirao, ko je probao sa još nekim mrežama neka napiše.
[ mrle 011 @ 23.08.2009. 17:05 ] @
od juce google voice omogucava besplatne odlazne pozive i u kanadu.
... i ka fiksnim i ka mobilnim mrezama, isto kao i u USA.

google voice nema SIP server na koji se korisnik loguje, tako da mi koji zivimo van USA ne mozemo ostvarivati pozive sa telefonskog aparata, vec samo povezivanjem dva broja, svog i onog koji pozivamo, na web stranici.
(... tj. mozemo i mi sa telefona, al' preko nekog drugog provajdera, pa to onda nema smisla, ne isplati se .... nije sad to ni bitno.)

vec godinama na internetu postoje besplatni servisi koji vam omogucavaju da, vremenski neograniceno, povezivanjem preko web stranice, pozovete ne samo USA ili Canadu, vec i na desetine drugih zemalja.
... odgledate reklamu pola minuta pre poziva, na primer ... ili tako nesto ... i to je to.

... no, kako god bilo, ovo je lepa vest od googla.

pre nekoliko godina, kada je google kupio grand central, bilo je prica da ce davati dolazne brojeve i u kanadi, al' od toga nikad nije bilo nista.
mozda je ovo omogucavanje besplatnih odlaznih poziva u kanadu prvi korak ka tome ... ko ce ga znati ...

[ dr.da @ 23.08.2009. 17:08 ] @
Poruke idu na MTS(064,065),ali na 066 nece.
Za bosanski BIH takodje nece.
Ni makedonski nece,a ni austrijski.
Super je stvar pristup google voice putem mobilnog,tj. putem wap ili putem opere mini(posto malo trosi KB).
Stranica je www.google.com/voice/m
Ne treba ti ni proxy ni hotspotshield.Za one koji imaju android ili blackbarry imaju da skinu aplikaciju za google voice.
Isprobao sam i poziv da vidim kakav je kvalitet glasa.Pozvao sam sa skype na google number,koji je preusmeran na sipphone(koji je instaliran kod drugara na kompu) i super smo se culi.Odmah mu je pozvonilo na sipphone.
Sto se tice primanja poruka to moze samo sa americkih brojeva.Cak ni sa skype ne stizu poruke na google broj.
Sada mozete da pozivate i Canadu besplatno pored amerike.
Bas me zanima kada ce ovako nesto da ima ovde kod nas.
ps.mrle 011 :za 3 minuta si me preduhitrio sa vestima za Kanadu.;-)
[ djevrek @ 16.09.2009. 01:30 ] @
A koji ja broj da pozovem da sa mog fiksnog telefona da bi mi zvonio klijent na racunaru na koji sam preusmerio google voice ?
Da, uspeo sam ... trebalo je dodati samo +1 ispred mog google broja ... nisam se uspeo javiti jer nije dao, iako sam kliktao na answer :) Uglavnom, poruke ka MTS (064) je prosla, a ka Telenor (063) nije.

Pri pozivu sam ostavio neku poruku, jer se javila sekretarica, ali ne mogu da je poslusam jer mi trenutno crkla zvucna :/
[ aleksandaraleksandar @ 03.10.2009. 01:42 ] @
upravo sam dobio pozivnicu, i na linku se otvara stranica: Google Voice is not available in your country.

zna li neko kako dalje?
[ Mister_rap @ 03.10.2009. 02:33 ] @
Dobio ranije, ali ista stvar ni preko proxija ne moze puno toga da se uradi :D
[ aleksandaraleksandar @ 03.10.2009. 12:49 ] @
uspeo sam preko ovog programa, ali nemam USA broj
[ dr.da @ 03.10.2009. 12:58 ] @
preko kog si uspeo.
ja npr.ulazim na google voice preko google chrome i ne pravi mi problem.ne treba mi ni proxy.
probaj tako,ako ti ne uspe imas unapred objasnjeno kako sam ja resio problem.
[ enthusy @ 03.10.2009. 15:38 ] @
Citat:
aleksandaraleksandar: uspeo sam preko ovog programa, ali nemam USA broj :(

Objasnio sam kako da na www.sipgate.com dobijete američki broj koji se kasnije koristi za registraciju u Google Voice. Što se tiče sistema sa menjanjem proxy-ja može da prođe, ja sam upravo, pre 15 MINUTA objasnio drugu kako da kreira Google Voice nalog i prošao kroz celu tu proceduru sa njim. Zapelo je samo na jednom koraku, a to je ukucavanje proxy servera. Naime, morao je da ukuca adresu servera ručno jer "copy-paste" iz nekog razloga je napravilo problem. Kada napravite Google Voice nalog tada vam više ne treba proxy za pristupanje. On treba samo za REGISTRACIJU, a kasnije LOGOVANJE funkcioniše sasvim normalno kao kada se logujete u Gmail.

I kao što je već rečeno, sve do detalja ima ispisano u ovoj temi. Tema ima samo dve stranice, nemoj da vas mrzi da čitate, molim vas.
[ aleksandaraleksandar @ 03.10.2009. 19:04 ] @
kako da verifikujem Gizmo broj?

problem je što ni na desktopu, ni na mobilnom, ne mogu da dođem do ekrana za unos brojeva.
[ aleksandaraleksandar @ 03.10.2009. 19:16 ] @
radi kao sat!
[ Mister_rap @ 04.10.2009. 02:35 ] @
Aktivirao i ja premda nemam nekih znacajnijih benefita od ovog trenutno, ali svako ce se koristiti
[ djevrek @ 04.10.2009. 08:51 ] @
Pa kako nema, citaj celu temu pa ces videti da ima :) Mozes slati sms ka 064 mrezi besplatno ... sta ces vise :)
[ Mister_rap @ 04.10.2009. 11:53 ] @
Haha, tacno.
Samo, nisam neki sms manijak...
[ bibby @ 26.10.2009. 09:08 ] @
Cini mi se da je neko spomenuo da je nakon registracije moguce promeniti GV broj. To je bilo prvo sto sam pokusao da uradim kada sam registrovao GV, iako je to nekad mozda i moglo za dz - sada se naplacuje, 10$.
[ enthusy @ 26.10.2009. 16:50 ] @
Ne, nije nikada bilo besplatno, uvek je koštalo 10$.
[ bibby @ 27.10.2009. 11:41 ] @
Od sada je moguce napraviti Voice nalog i sa vec postojecim brojem telefona. S tim sto je funkcionalnost servisa veca ako kreirate Google Voice broj.

Vest: http://googlevoiceblog.blogspo...with-your-existing-number.html

Zanimljivo, u poslednjem pasusu pise:
If you're not using Google Voice yet, you can request an invitation or ask someone with a Google Voice account to invite you.

Jos uvek nisam dobio opciju da saljem pozivnice, ali verujem da ce ubrzo i to omoguciti.
[ djevrek @ 27.10.2009. 12:09 ] @
Ja imam opciju da pozovem prijatelja, imam jos 3 invite. Poslacu samo onome ko zaista zna ovo da iskoristi i ko ima na sebi americki broj.

Posaljite PM ukoliko vam treba.
[ enthusy @ 27.10.2009. 13:32 ] @
@bibby
Ako nisi dobio tu opciju, dobićeš je ovih dana. Opcija će se pojaviti na levoj strani ekrana, kao na screenshot-u ispod:
[att_img]
[ 574nk3 @ 29.10.2009. 08:13 ] @
A kako ste uneli invitation broj na sipgate ?
[ mcore @ 07.11.2009. 12:08 ] @
@574nk3
Ja sam morao da unesem neki US broj na koji bi mi stigao invitation code.
[ enthusy @ 08.11.2009. 03:31 ] @
Ako sam dobro shvatio iz prethodna dva post-a, sada i Sipgate traži da prvo date U.S. broj isto kao Google Voice. Ili...?
[ notaboo @ 12.11.2009. 03:24 ] @
Ima li neko mozda pozivnicu viska za Google Voice da mi posalje ?

Treba mi prvenstveno za slanje SMS-ova na 064 i 065.
[ Dennis @ 19.12.2009. 14:19 ] @
Ako nekome treba proxy, ja sam koristio 75.101.152.99 8080. Bilo bi lepo kada bi ga koristili samo za registraciju, a ne za download, da ga ne bi zagušili.

Primetio sam da na jedan US broj može da se registruje dva Google Voice naloga. Nisam probao više.
[ acme @ 28.12.2009. 15:50 ] @
Jel bi neko mogao da mi posalje pozivnicu.Hvala.
[ ninjaz @ 28.12.2009. 16:54 ] @
Citat:
enthusy: Ako sam dobro shvatio iz prethodna dva post-a, sada i Sipgate traži da prvo date U.S. broj isto kao Google Voice. Ili...?


Izgleda da trazi. Google je kupio Gizmo5 koliko sam ja ukapirao, a IPKall takodje trazi US broj.
Zna li neko neku novu foru za aktivaciju?
[ Dennis @ 28.12.2009. 21:40 ] @
Jedino ako su počeli da traže u zadnjih 15 dana, jer sam se pre toliko registrovao i nisu tražili.
[ fastbyte @ 04.01.2010. 10:59 ] @
Ima li neka mogucnost da se kod sipgate registruje US broj? Sad traze US mobilni da bi se registrovao...
[ bibby @ 06.01.2010. 16:04 ] @
Registracija na freedigits.com ne radi vec neko vreme.

Interesuje me koji sajt daje mogucnost za "real US phone nubmer for free"?

Potreban mi je taj broj kako bi mogao da koristim GV na jos jednom nalogu.
[ Kiza KG @ 27.02.2010. 18:23 ] @
Da li neko moze da mi pomogne trazi mi US phone nubmer da bih zavrsio registraciju a ince sam dotle dosao tako sto sam instalirao hotspotshield.unapred hvala
[ pulp @ 19.05.2010. 23:11 ] @
Dobila sam pozivnicu i pokusala da odradim kao sto je enthusy objasnio,ali chrome ne radi posle promene lan-a. Da li je neko koristio broj sa magicjack-a kao aktivaciju? Unapred hvala
[ enthusy @ 19.05.2010. 23:57 ] @
Jedino mogu da ti predložim (ako to već nisi pokušala) da probaš sa više proxy-ja. Ako jedan neće, onda probaš drugi... testiraj 5-6 različitih. Ponavljam link ka spisku proxy-ja: http://www.proxy4free.com/page1.html
[ Dennis @ 20.05.2010. 08:32 ] @
Citat:
pulp: Dobila sam pozivnicu i pokusala da odradim kao sto je enthusy objasnio,ali chrome ne radi posle promene lan-a.:( Da li je neko koristio broj sa magicjack-a kao aktivaciju? Unapred hvala


Meni je prošao MagicJack broj najnormalnije. Verujem da ih još nisu zabranili, mada je sve moguće.
[ cvijic_ltd @ 22.06.2010. 22:28 ] @
Od skoro Google Voice više ne zahteva poziv. Radi u gomili država, iz našeg bliskog okruženja su tu Hrvatska i Bugarska... Kada će i Srbija biti ubačena u spisak pitanje je...
[ fastbyte @ 22.06.2010. 22:33 ] @
Koliko sam video press release samo je USA za sada pustena...
[ krcha @ 25.08.2010. 22:45 ] @
zvao sam danas ameriku radi najnormalnije.
poivi ka americi su free a ka drugim drzavama imate ceneovnik

https://www.google.com/voice/b/0/rates

[ bibby @ 06.09.2010. 21:19 ] @
vise ne radi sms slanje za mts.