[ maxa007 @ 12.03.2009. 16:00 ] @
Imam podignut Web server na kucnom racunaru i zeleo bih da strimujem nesto uzivo. Zanima me kada posetilac dodje na sajt i ukljuci se u program tj. pocne da prati video materijal, da li se to kod mog IP-a racuna kao download ili upload? I koliku bi trebalo brzinu internata da imam da bi mogo da opsluzim recimo 50-ak gledalaca?
[ fade @ 12.03.2009. 16:57 ] @
Racuna se kao upload. Brzinu nedovoljnu za 50 ljudi s obzirom sta se nudi za kucne korisnike. Video materijal na youtube se strimuje oko 32 kb/s znaci ekvivalent 256 kilobajta / sekund konekciji. 50 gledalaca ti dodje oko 12.5 mb upload,naravno ne mozes knapirati,tako da bi bolje bio nekiu upload od 15+ mb. To kod nas niko ne nudi ,bar ne za kucne korisnike. Mozes ici i na ustrb kvaliteta,ali ti opet treba jak upload za to.
[ maxa007 @ 12.03.2009. 22:35 ] @
ok. A da li onda postoji neki internet provajder ili hosting koji to radi odn. da ja njemu saljem moj streaming fajl(uzivo) a on onda svojim kanalima da to pusta preko neta, tj. kao da se strimuje sa njihovih servera? I ako to postoji kako se to uopste zove?