[ AIvan @ 12.03.2009. 22:02 ] @
Prvo da napomenem da sam pregledao srodne teme oko audio i video sihronizacije pre opisa svog problema kako se ne bih ponavljao, ali ja imam specifičan problem. Desilo mi se da mi kod nekoliko DivX filmova (DvDRip, avi) zvuk žuri u odnosu na sliku (nezavisno da li su u pitanju noviji ili stariji filmovi), hteo sam da to sredim koristeći preporučene programe iz već pomenutih tema (Virtual Dub Mod, Video Edit Magic v4.4, Ulead Video studio (sa njim nisam ukapirao kako se radi)...) ali kad učitam avi file i pokrenem ga sve je u redu (?!), slika i ton su savršeno sihronizovani tako da nemam šta da prepravljam....Tako sam uradio sa svim filmovima kod kojih postoji ''nesohrinizacija'' i uvek isto - sve je u redu! Za gledanje filmova na kompjuteru koristim Nero Show Time (s obzirom da Nero koristim i za rezanje) i stvarno nisam imao nikakvih problema, ali padne mi na pamet da probam da pomenute filmove pustim nekim drugim player-om...jedino imam Windows Media Player 11 i zamislite sve radi normalno audio i video sihronizovani! Da, sad se setih sa torrenta sam pre neki dan skinuo stare dobre westerne 5-6 filmova (One upon A time in teh West, A fistful of dolllars, The Good, the Bad......) i kod svih preko Nera zvuk takođe ide pre slike a preko WMP ne?!

Da li neko ima ideju o čemu se radi, očigledno je da su filmovi ok, ali zašto 95% filmova Nero pusti normalno a preostalih 5% ne?

Unapred hvala i pozdrav.
[ Stranger2 @ 14.03.2009. 23:00 ] @
(hm. mislim da sam vec odgovorio na ovu poruku. mozda je greskom nestala)

instaliraj
ffdshow i AC3filter (oba ces naci na free-codecs.com sajtu)
verovatno ce biti reseno to sa zvukom.


Citat:
zašto 95% filmova Nero pusti normalno a preostalih 5% ne?

nero verovatno ima ugradjene codece ali pretpostavčljam da nema bas sve pa zato nekad nece...

Ako i dalje bude problema sa pustanjem, otvori neki od tih filmova u programu MediaInfo i kopiraj tekstualne informacije o filmu ovde pa cemo videti sta je u pitanju.

Citat:
stare dobre westerne 5-6 filmova (One upon A time in teh West, A fistful of dolllars, The Good, the Bad......)

:) i ja sam pre dve godine skinuo The Good The bad... a u planu sam imao i ostale od sergia leonea ali ih nisam nasao.
[ kvaju @ 14.03.2009. 23:59 ] @
moja preporuka ti je skini http://www.cccp-project.net/
i gledaj filmove preko http://www.gomlab.com/eng/GMP_download.html ili http://kmplayer.en.softonic.com/
[ AIvan @ 15.03.2009. 01:17 ] @
Stranger2

Instalirao sam codece ali sve po starom. U prilogu su informacije koje si zatražio pa ako su od neke pomoći...

General
Complete name : D:\Torrent recorded\Srediti ton\Punisher.War.Zone.BDRip.XviD-Larceny\l-punisher2.warzone-xvid.avi
Format : AVI
Format/Info : Audio Video Interleave
File size : 698 MiB
Duration : 1h 42mn
Overall bit rate : 950 Kbps
Writing application : Nandub v1.0rc2
Writing library : Nandub build 1852/release

Video
Format : MPEG-4 Visual
Format profile : Streaming Video@L1
Format settings, BVOP : Yes
Format settings, QPel : No
Format settings, GMC : No warppoints
Format settings, Matrix : Default
Muxing mode : Packed bitstream
Codec ID : XVID
Codec ID/Hint : XviD
Duration : 1h 42mn
Bit rate : 805 Kbps
Width : 640 pixels
Height : 272 pixels
Display aspect ratio : 2.35
Frame rate : 23.976 fps
Resolution : 24 bits
Colorimetry : 4:2:0
Scan type : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.193
Stream size : 591 MiB (85%)
Writing library : XviD 1.2.1 (UTC 2008-12-04)

Audio
Format : MPEG Audio
Format version : Version 1
Format profile : Layer 3
Codec ID : 55
Codec ID/Hint : MP3
Duration : 1h 42mn
Bit rate mode : Variable
Bit rate : 132 Kbps
Nominal bit rate : 133 Kbps
Channel(s) : 2 channels
Sampling rate : 48.0 KHz
Resolution : 16 bits
Stream size : 97.1 MiB (14%)
Alignment : Aligned on interleaves
Interleave, duration : 24 ms (0.58 video frame)
Interleave, preload duration : 165 ms
Writing library : LAME3.90.
Encoding settings : ABR

To je to, ako sam ubacio zahtevane informacije......Inače, kad sam shvatio da je sihronizacija preko drugog payer-a ok narezao sam jedan film i psutio preko kućnog DVD-a i sve je ok, što je u stvari i bitno s obzirom da na istom i gledam filmove, ali verovatno sve vas kopkaju neke stvari za koje nemate rešenje.

p.s. Što se tiče filmova, te iz starije produkcije na torrent sajtove postavlja WunSeeDee (sa sve titlovima između kojih je i srpski), odličan video/audio i brz je download, ukucaj njega i svi će ti izaći, naravno, ukoliko želiš mogu ti ih ja narezati i poslati nije mi problem.

Za Kvaju-a......hvala, poznati su mi ali ne bih gomilao player-e s obzirom da filmove ne gledam na kompjteru.

[ Stranger2 @ 16.03.2009. 12:01 ] @
okacio si to sto treba.

Ne primecujem nista neobicno u ti minformacijama. Variable bitrate mode za audio zna ponekad uzrokovati desinhronizaciju ali sa novim codecima se to skoro nikad ne desava. Zakljucujem da je fajl OK. Problem je u vezi sa codecima ili plejerom koji koristis.

Moraces da instaliras bar jos jedan plejer:
Ako hoces samostalno resenje sa ugradjenim kodecima onda probaj KMPlayer ili VLC media player.
Ako hoces standardni player koji se oslanjaju na posebno instalirane directshow codece (kao ffdshow, divx, ac3filter), onda preporucujem BS.Player ili ViPlay